Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V obci u Sázavy pokácí smrk, který bude od konce listopadu zdobit adventní Prahu
Vánoční strom na Staroměstském náměstí. Foto: archiv PP

V obci u Sázavy pokácí smrk, který bude od konce listopadu zdobit adventní Prahu

V neděli 22. listopadu ráno bude v obci Kamenný Přívoz nedaleko od Jílového u Prahy pokácen na soukromém pozemku smrk, který bude až do začátku ledna zdobit Staroměstské náměstí v centru Prahy.   

Kácení stromu bude probíhat od devíti ráno a potrvá pár hodin. V pondělí 23. listopadu večer se uskuteční převoz smrku na náměstí a následně proběhně jeho instalace. Od úterý do pátku 27. listopadu se uskuteční dekorace stromu.

Za normálních okolností by o posledním listopadovém víkendu proběhlo slavností rozsvícení stromu spojené s tradiční charitativní akcí. Zároveň by byly zahájeny vánoční trhy. Nicméně letos se kvůli covidové pandemii nic takového neuskuteční.

Na náměstí bude jen pár stánků, aby nevznikaly problémy s dodržováním potřebných rozestupů mezi návštěvníky. I výzdoba bude skromnější. Nebudou také probíhat koncerty a další akce na podiu. „Chceme ale zachovat sváteční atmosféru, aby lidé měli pocit blížících se Vánoc. Nechceme velké srocování lidí, ale zachovat symboliku adventu je důležité,“ řekl již dříve serveru Pražský patriot radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

„Pokud teď budeme dodržovat veškerá bezpečnostní pravidla a podaří se nám tak zastavit šíření epidemie, věřím, že se na klasické vánoční trhy budeme moct těšit opět příští rok,“ sdělil náměstek pražského primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček (STAN).

Loni trvalo dlouho, než se vhodný smrk pro Staroměstské náměstí podařilo najít. Nakonec byl vhodný šestapadesátiletý kandidát nalezen v Semilech v Libereckém kraji. Vánoční strom v roce 2018 pocházel z obce Rynoltice v Libereckém kraji. Rostl 55 let a dosáhl výšky 22 metrů. Jeho majitel se rozhodl ho odstranit kvůli jeho výšce, protože stál nedaleko domu.

V roce 2017 pocházel 24 metrů vysoký smrk pro Staroměstské náměstí z Roztok u Křivoklátu a rostl 66 let. V roce 2016 přijel do Prahy dvaadvacetimetrový smrk z městyse Pecka v Královéhradeckém kraji.

Ohledně tradičního rozlévání štědrovečerní polévky na Staroměstském náměstí by se podle Chabra mělo rozhodnout někdy kolem 14. prosince. 


Na Karlově náměstí si bezpečnostní situace vyžádala častější kontroly

Včera ve 22:22

Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí, iniciovala častější policejní kontroly v lokalitě. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní doba pracovišť pražského magistrátu

Včera ve 21:03

Magistrát upravuje od pondělí 21. června provoz pro veřejnost na pracovištích hlavní podatelny, který byl až dosud z důvodů pandemie covid-19 omezen. 

Architektonická soutěž navrhne reprezentativní prostor mezi Stromovkou a Letnou

19. června 2021 v 08:08

Oblast u Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea nalezne novou podobu v architektonické soutěži. Rada hlavního města Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) přípravou urbanisticko-architektonické soutěže o návrh na řešení tohoto...

Představitelé Prahy a Vídně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci

19. června 2021 v 08:00

Dlouholeté neformální partnerství nyní stvrdili primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Vídně Michael Ludwig oficiální smlouvou o spolupráci mezi oběma městy, která má platnost příštích pět let. 

Zaměstnanci pražských škol dostanou přidáno o půl miliardy korun

19. června 2021 v 07:47

Pražští radní odsouhlasili předložený návrh na posílení mzdových prostředků pro pracovníky škol a školských zařízení, jejichž zřizovatelem je hlavní město Praha a městské části. 

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

19. června 2021 v 06:22

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku...

Další články
Nahoru