Dnes Pondělí - jasno 4°C
Zítra Úterý - zatazeno 4°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V obci u Sázavy pokácí smrk, který bude od konce listopadu zdobit adventní Prahu
Vánoční strom na Staroměstském náměstí. Foto: archiv PP

V obci u Sázavy pokácí smrk, který bude od konce listopadu zdobit adventní Prahu

V neděli 22. listopadu ráno bude v obci Kamenný Přívoz nedaleko od Jílového u Prahy pokácen na soukromém pozemku smrk, který bude až do začátku ledna zdobit Staroměstské náměstí v centru Prahy.   

Kácení stromu bude probíhat od devíti ráno a potrvá pár hodin. V pondělí 23. listopadu večer se uskuteční převoz smrku na náměstí a následně proběhně jeho instalace. Od úterý do pátku 27. listopadu se uskuteční dekorace stromu.

Za normálních okolností by o posledním listopadovém víkendu proběhlo slavností rozsvícení stromu spojené s tradiční charitativní akcí. Zároveň by byly zahájeny vánoční trhy. Nicméně letos se kvůli covidové pandemii nic takového neuskuteční.

Na náměstí bude jen pár stánků, aby nevznikaly problémy s dodržováním potřebných rozestupů mezi návštěvníky. I výzdoba bude skromnější. Nebudou také probíhat koncerty a další akce na podiu. „Chceme ale zachovat sváteční atmosféru, aby lidé měli pocit blížících se Vánoc. Nechceme velké srocování lidí, ale zachovat symboliku adventu je důležité,“ řekl již dříve serveru Pražský patriot radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

„Pokud teď budeme dodržovat veškerá bezpečnostní pravidla a podaří se nám tak zastavit šíření epidemie, věřím, že se na klasické vánoční trhy budeme moct těšit opět příští rok,“ sdělil náměstek pražského primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček (STAN).

Loni trvalo dlouho, než se vhodný smrk pro Staroměstské náměstí podařilo najít. Nakonec byl vhodný šestapadesátiletý kandidát nalezen v Semilech v Libereckém kraji. Vánoční strom v roce 2018 pocházel z obce Rynoltice v Libereckém kraji. Rostl 55 let a dosáhl výšky 22 metrů. Jeho majitel se rozhodl ho odstranit kvůli jeho výšce, protože stál nedaleko domu.

V roce 2017 pocházel 24 metrů vysoký smrk pro Staroměstské náměstí z Roztok u Křivoklátu a rostl 66 let. V roce 2016 přijel do Prahy dvaadvacetimetrový smrk z městyse Pecka v Královéhradeckém kraji.

Ohledně tradičního rozlévání štědrovečerní polévky na Staroměstském náměstí by se podle Chabra mělo rozhodnout někdy kolem 14. prosince. 


K evropským městům řešícím krátkodobé ubytování v bytech se připojila Praha 1

Včera ve 20:44

Od března letošního roku má Praha 1 svého zástupce ve skupině 22 regionů a měst, která připomínkuje problematiku krátkodobých ubytovacích služeb na poli EU a nazývá se Aliance evropských měst pro řešení krátkodobých ubytovacích služeb. První městskou část zastupuje právník Jan Eisenreich, člen...

Praha 5: Online setkání k projektu Strategie rozvoje 2030+

6. března 2021 v 09:18

Strategie rozvoje 2030+ vstupuje do další části. Po analytické části, která mapovala život na Pětce, dokončuje radnice část návrhovou.

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Další články
Nahoru