Dnes Čtvrtek - skorojasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 21°C
Pátek 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V obchodním domě Kotva se otevřelo covidové očkovací centrum
Očkování proti onemocnění covdi-19. Foto: archiv

V obchodním domě Kotva se otevřelo covidové očkovací centrum

V obchodním domě Kotva náměstí Republiky se dnes dopoledne otevřelo další očkovací centrum, kde si lidé mohou nechat aplikovat vakcínu proti covidu-19 i bez předchozí registrace. Centrum provozuje Všeobecná Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN), očkuje se vakcínou od společnosti Pfizer.

Centrum ve 4. patře Kotvy bude fungovat denně od 9 do 20 hodin, v Kotvě se mohou nechat očkovat lidé starší šestnácti let, otevřeno je i pro cizince a samoplátce bez veřejného zdravotního pojištění. Denní kapacita je až 1 500 lidí.

O zájemce o očkování se bude starat tým 10 zdravotníků a 10 vyškolených administrativních pracovníků. V obchodním domě nechybí ani grafický navigační systém a nápomocní jsou i vojáci. Očkovací centrum mohou využít osoby starší 16 let, ale i cizinci a samoplátci bez veřejného zdravotního pojištění. Zdravotníci z VFN očkují vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer.

„Zhruba tři čtvrtiny kritických pacientů, kteří jsou v současnosti hospitalizováni v naší nemocnici, jsou neočkovaní. Už víme, že očkování nezabrání tomu, abychom se nakazili, ale snižuje pravděpodobnost těžkého průběhu. A o to nám jde,“ uvedl ředitel VFN David Feltl.

Posilující třetí dávku může dostat každý, kdo je starší 60 let a má odstup od druhé dávky očkování více než 5 měsíců. Pro osoby mladší 60 let je odstup 6 měsíců.

V případě očkování jednofázovou vakcínou Janssen je pak minimální odstup 2 měsíce. Doporučený časový rozestup mezi první a druhou dávkou vakcíny od společnosti Pfizer je 21 dnů.

Veškeré informace k očkovacímu centru v obchodním domě Kotva a online registrační formulář naleznete na https://kotva.vfn.cz/.

V Česku je celkem 458 očkovacích míst, z nich skoro každé šesté je v Praze. Kotva je třiaosmdesátým registrovaným očkovacím centrem v metropoli. Většina jich je ve zdravotnických zařízeních, ať už ve velkých nemocnicích nebo soukromých ordinacích.

Posilující třetí dávku může dostat každý, kdo je starší 60 let a má odstup od druhé dávky očkování více než 5 měsíců. Pro osoby mladší 60 let je odstup 6 měsíců. V případě očkování jednofázovou vakcínou Janssen je pak minimální odstup 2 měsíce. Doporučený časový rozestup mezi první a druhou dávkou vakcíny od společnosti Pfizer je 21 dnů.


Autor: puc

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru