Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V obchodním domě Kotva se otevřelo covidové očkovací centrum
Očkování proti onemocnění covdi-19. Foto: archiv

V obchodním domě Kotva se otevřelo covidové očkovací centrum

V obchodním domě Kotva náměstí Republiky se dnes dopoledne otevřelo další očkovací centrum, kde si lidé mohou nechat aplikovat vakcínu proti covidu-19 i bez předchozí registrace. Centrum provozuje Všeobecná Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN), očkuje se vakcínou od společnosti Pfizer.

Centrum ve 4. patře Kotvy bude fungovat denně od 9 do 20 hodin, v Kotvě se mohou nechat očkovat lidé starší šestnácti let, otevřeno je i pro cizince a samoplátce bez veřejného zdravotního pojištění. Denní kapacita je až 1 500 lidí.

O zájemce o očkování se bude starat tým 10 zdravotníků a 10 vyškolených administrativních pracovníků. V obchodním domě nechybí ani grafický navigační systém a nápomocní jsou i vojáci. Očkovací centrum mohou využít osoby starší 16 let, ale i cizinci a samoplátci bez veřejného zdravotního pojištění. Zdravotníci z VFN očkují vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer.

„Zhruba tři čtvrtiny kritických pacientů, kteří jsou v současnosti hospitalizováni v naší nemocnici, jsou neočkovaní. Už víme, že očkování nezabrání tomu, abychom se nakazili, ale snižuje pravděpodobnost těžkého průběhu. A o to nám jde,“ uvedl ředitel VFN David Feltl.

Posilující třetí dávku může dostat každý, kdo je starší 60 let a má odstup od druhé dávky očkování více než 5 měsíců. Pro osoby mladší 60 let je odstup 6 měsíců.

V případě očkování jednofázovou vakcínou Janssen je pak minimální odstup 2 měsíce. Doporučený časový rozestup mezi první a druhou dávkou vakcíny od společnosti Pfizer je 21 dnů.

Veškeré informace k očkovacímu centru v obchodním domě Kotva a online registrační formulář naleznete na https://kotva.vfn.cz/.

V Česku je celkem 458 očkovacích míst, z nich skoro každé šesté je v Praze. Kotva je třiaosmdesátým registrovaným očkovacím centrem v metropoli. Většina jich je ve zdravotnických zařízeních, ať už ve velkých nemocnicích nebo soukromých ordinacích.

Posilující třetí dávku může dostat každý, kdo je starší 60 let a má odstup od druhé dávky očkování více než 5 měsíců. Pro osoby mladší 60 let je odstup 6 měsíců. V případě očkování jednofázovou vakcínou Janssen je pak minimální odstup 2 měsíce. Doporučený časový rozestup mezi první a druhou dávkou vakcíny od společnosti Pfizer je 21 dnů.


Autor: puc

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru