Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V novém parku u Podolské vodárny možná bude vodní prvek a na chodníku 3D graffiti
Podolská vodárna a Engelův park. Foto(2x): Jan Puci

V novém parku u Podolské vodárny možná bude vodní prvek a na chodníku 3D graffiti

Pražští radní nedávno schválili pojmenování prostranství jižně od Podolské vodárny v Praze 4 jako „Park Antonína Engela. Tento týden se na stavbě objevila smaltovaná cedule, čímž byl proces označení završen. Při té příležitosti političtí představitelé Prahy 4 nový název u cedule na jižním rohu vodárny pokřtili a zároveň oznámili, jaké další plány s místem městská část má.

park-antonina-engela1 Park Antonína Engela vznikl na počest architekta této impozantní budovy, postavené ve dvacátých letech minulého století. Radní Prahy 4 Tomáš Hrdinka (ANO) podal místopisné komisi Rady hl. m Prahy žádost o pojmenování prostranství na základě více než tři roky starého podnětu od podolského občana Martina Utrackiho.

„Jsem velmi rád, že jsem jako člen místopisné komise, která mimo jiné rozhoduje o pojmenování nových ulic či přejmenování těch stávajících, mohl svým úsilím naplnit přání podolských občanů, kteří toto prostranství nazývají takzvaným Engelákem,“ uvedl k procesu pojmenování Hrdinka.

Komise udělení souhlasu podmínila revitalizací parku včetně tamního rozbitého chodníku. Ten byla vyasfaltován a rozšířen. Podle Hrdinky by se na cestě mohlo výhledově objevit desítky metrů dlouhé 3D graffiti. „Jednáme o podobě, měla by souviset s vodou,“ podotkl radní.

Podle radního Jaroslava Mítha (ODS) by se v parku u vodárny mohl za pár let objevit vodní prvek. „Diskutujeme o tom se společností Pražské vodovody a kanalizace, která vodárnu provozuje. Pomáhá nám architekt David Vávra. Prvek by mohl být něco jako fontána s brouzdalištěm a třeba nějakým šoupátkem. Hledáme nejen vhodnou podobu, ale i umístění, protože v zemi je tady hodně inženýrských sítí,“ uvedl.

Do dvou let by podle něj mělo být jasné, jak prvek bude vypadat a kde bude umístěn. K výstavbě by mohlo dojít kolem roku 2027.


Autor: Jan Puci

Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

Dnes ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 10. týden

Dnes v 10:49

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Debata: Máma v práci

Dnes v 08:03

U příležitosti Mezinárodního dne žen se pátek 8. března koná debata Máma v práci – jak skloubit rodinu a práci. Vezměte s sebou i děti, na které bude čekat zábavný dětský koutek.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Nemocné a staré stromy v bubenečském parku nahradí nové

Dnes v 07:31

Zdravotní kácení v bubenečském parku Generála Lázaro Cárdenase si vyžádá úbytek čtrnácti starých stromů. Jako náhrada je uložena výsadba 21 stromů nových. Kácení proběhne v průběhu března.

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Další články
Nahoru