dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
V novém hokejovém muzeu vám neporadí, jak žehlit puky na kalhotech, návštěva stojí i tak za to
Rok před začátkem druhé světové války se hrálo hokejové mistrovství světa v Praze. Foto: Kozuch / Wikimedia Commons

V novém hokejovém muzeu vám neporadí, jak žehlit puky na kalhotech, návštěva stojí i tak za to

V prvním patře nákupní galerie Harfa, která se nachází v blízkosti O2 arény, bude od 28. dubna přístupné unikátní muzeum Síň slávy českého hokeje. Příznivci hokeje si přijdou na své.  Součástí budou speciální světelné interaktivní instalace, hokejový trenažér a mnoho skvostů z české hokejové historie i současnosti.

Mezi nejatraktivnější  části muzea bude patřit i virtuální kluziště z dílny umělecké skupiny 3dsense. Na něm bude člověk představovat hokejku a před ním ležící puk bude kopírovat jeho pohyby. Úkolem bude dostat puk do branky. Tento úkol budou ztežovat virtuální protihráči, kteří se budou pokoušet hráči puk brát.

Jak bude kluziště fungovat? „Projektorem se na zemi vytvoří hokejové hřiště s pukem a brankou. Procházející lidé budou na kluzišti suplovat svým tělem hokejku a jejich úkolem bude, dostat puk do brány,” uvádějí k instalacím jejich autoři z umělecké skupiny 3dsense.

Dalším interaktivním lákadlem v rámci těchto instalací bude velký displej propojený s herním senzorem Kinect, na němž si návštěvníci vyzkouší roli hokejového rozhodčího. „Na obrazovce se postupně zobrazí ukázky zápasu, kde došlo k nějakému faulu, a úkolem fanoušků je rozpoznat, o jaký faul se jedná a udělat odpovídající gesto, které by udělal hokejový rozhodčí,” vysvětluje unikátní hru člen skupiny 3dsense Jiří Wild.

Hlavním bodem expozice se stanou pylony, na nichž budou uvedena jména 118 hokejistů uvedených do Síně slávy. Pomocí interaktivního displeje se zájemci dozví kompletní biografii hráčů a prohlédnete si statistky zápasů nebo fotografie.

V prostorách muzea se budou rovněž nacházet kiosky s dotykovými aplikacemi. Návštěvníci tak dostanou šanci prověřit si své znalosti v hokejovém kvízu, seznámit se s naskenovanými knihami nebo zde naleznou zajímavé odkazy na hokejové weby.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru