dnes
Neděle - zatazeno
14°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
10°C
pozítří
Úterý - skorojasno
11°C
V noci se na ní spí, před den jí. Loď Hermes začala sloužit i jako jídelna pro bezdomovce
Loď Hermes. Foto: MHMP

V noci se na ní spí, před den jí. Loď Hermes začala sloužit i jako jídelna pro bezdomovce

Od července si mohou lidé bez přístřeší na loď Hermes přicházet okolo poledne pro balíčky s jídlem. Humanitární pomoc je poskytována od pondělí do pátku a zajišťuje denně stravu stovce zájemců.

„Naší snahou je odlehčit přetíženým nízkoprahovým centrům U Bulhara a v Praze 7, což se podle zjištění z části daří. Výdejové místo nyní využívají většinou lidé bez přístřeší z okolních lokalit a jenom třicet procent tvoří klienti z lodi Hermes. Další výdejní místo připravujeme v Michli, a pokud vše dobře půjde, mohlo by zahájit provoz už v průběhu září,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Lidem bez přístřeší je v pracovních dnech nabízen balíček, ve kterém dostanou například chléb se sekanou, sušenku či jablko. „Zájem klientů se postupně navyšuje, ale zatím jsme ve většině případů příchozí uspokojili. Když jsme tuto humanitární pomoc začali poskytovat, tak jsme nechali připravit padesát balíčků. Nyní jsme na stovce a to je pro tuto lokalitu maximum. Jídlo je nabízeno zájemcům vždy od 12 do 14 hodin. Pokud se na někoho nedostane, musí do jiného denního centra,“ upřesnil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.     


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru