dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
11°C
V noci se na ní spí, před den jí. Loď Hermes začala sloužit i jako jídelna pro bezdomovce
Loď Hermes. Foto: MHMP

V noci se na ní spí, před den jí. Loď Hermes začala sloužit i jako jídelna pro bezdomovce

Od července si mohou lidé bez přístřeší na loď Hermes přicházet okolo poledne pro balíčky s jídlem. Humanitární pomoc je poskytována od pondělí do pátku a zajišťuje denně stravu stovce zájemců.

„Naší snahou je odlehčit přetíženým nízkoprahovým centrům U Bulhara a v Praze 7, což se podle zjištění z části daří. Výdejové místo nyní využívají většinou lidé bez přístřeší z okolních lokalit a jenom třicet procent tvoří klienti z lodi Hermes. Další výdejní místo připravujeme v Michli, a pokud vše dobře půjde, mohlo by zahájit provoz už v průběhu září,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Lidem bez přístřeší je v pracovních dnech nabízen balíček, ve kterém dostanou například chléb se sekanou, sušenku či jablko. „Zájem klientů se postupně navyšuje, ale zatím jsme ve většině případů příchozí uspokojili. Když jsme tuto humanitární pomoc začali poskytovat, tak jsme nechali připravit padesát balíčků. Nyní jsme na stovce a to je pro tuto lokalitu maximum. Jídlo je nabízeno zájemcům vždy od 12 do 14 hodin. Pokud se na někoho nedostane, musí do jiného denního centra,“ upřesnil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.     


Nejvíce nových bytů v Praze aktuálně roste v bývalých průmyslových areálech

Dnes ve 14:47

Dříve si s nimi nikdo nevěděl rady, teď jsou opuštěné areály bývalých průmyslových podniků v kurzu. Letňany, Modřany a Vysočany táhnou počty nových pražských bytů nahoru. Přesto nová výstavba nestačí.

Soud zamítl žalobu proti zásadám územního rozvoje hlavního města. Týkaly se trasy budoucího silničního okruhu

Dnes v 11:21

Městský soud v Praze včera ve veřejném zasedání projednal návrh Městské části Dolní Chabry, jednoho občanského spolku a několika občanů.

První letošní požár vánoční stromku byl likvidován v Uhříněvsi

Dnes v 08:16

První letošní požár vánočního stromku likvidovali včera pražští hasiči v Uhříněvsi, v ulici Pardubická. „Požár byl částečně uhašen majitelem domu, hasiči provedli dohašení a kontrolu po požáru,“ uvedli na svém twitteru pražští hasiči. Příčinu požáru ve zprávě...

Další články
Nahoru