dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
V noci na dnešek ukradl auto v Rakousku. Dnes dopoledne už měl pouta na rukou.
Foto: Policie ČR

V noci na dnešek ukradl auto v Rakousku. Dnes dopoledne už měl pouta na rukou.

Přibližně ve čtvrt na deset dopoledne si kriminalisté krajského ředitelství všimli na Jižní spojce podivně vyhlížejícího vozidla Audi. Proto ho preventivně prověřili v policejních databázích, přičemž zjistili, že se jedná o vozidlo odcizené v noci na dnešek na území našich jižních sousedů.

Jelikož řidič s kradeným autem projížděl po velice frekventované Jižní spojce, kde by mohlo dojít k ohrožení nezúčastněných osob, čekali kriminalisté s provedením zákroku na odlehlejší místo.

Z toho důvodu auto pouze sledovali z uctivé vzdálenosti, kdy o celé situaci průběžně informovali operační středisko. Správná chvíle k zastavení vozidla a zadržení jeho řidiče nastala na silnici spojující Horní Počernice a Radonice. Při tom si ale řidič Audiny všiml vozidla kriminalistů a snažil se jim ujet. Jeho úmysl ale muži zákona překazili hned v prvopočátku dvěma výstřely ze služební zbraně, konkrétně použitím donucovacího prostředku varovný výstřel do bezpečného prostoru.

V tu chvíli šestatřicetiletý Polák pochopil, že je jakákoliv jeho snaha ujíždět marná a s autem zastavil. Poté následovalo jeho zadržení a předvedení na policejní služebnu pro podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci.

 

 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru