Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V nemocnici odhalili bustu zdravotní sestry, připomíná nasazení při boji s covidem
Busta zdravotní sestry. Foto: FTN

V nemocnici odhalili bustu zdravotní sestry, připomíná nasazení při boji s covidem

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byla tento týden ve středu odhalena pamětní deska s bustou zdravotní sestry. Dílo umělce, který si přeje zůstat v anonymitě, má připomínat nasazení a oběť zdravotník, kteří během covidové pandemie bojovali v první linii. „Na počest zdravotníkům, kteří to nevzdali a bojovali s covidovou infekcí i za cenu nejvyšší,“ je napsáno na pamětní desce u busty. 

„Chceme poděkovat našim zdravotníkům, kteří v posledních několika měsících zvládli krizovou situaci a pracovali ve velmi těžkých podmínkách. A protože lidé na to často zapomínají, tak my zapomínat nechceme. Na počest jejich obětavosti a práce chceme odkrýt pamětní desku, která nám bude tuto skutečnost neustále připomínat,“ řekl ředitel FTN Zdeněk Beneš.

Odhalení busty se zúčastnili kromě Beneše i ministr zdravotnictví Adama Vojtěch, přednostka Plicní kliniky FTN a náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Martina Koziar Vašáková, Hlavní sestra ČR Alice Strnadová a dorazili také zdravotníci z FTN.

V nemocni podle Beneše vzniklo pamětní a zároveň pietní místo, které navždy bude připomínat ty, kteří již nejsou mezi námi a zároveň bude vyjadřovat úctu a respekt vůči profesi zdravotníků, kteří měli během covidové krize tu nejdůležitější roli.

„Já děkuji za tu myšlenku, vytvořit pamětní desku připomínající covidovou pandemii a situaci, kterou u nás do té doby nikdo nezažil,“ řekl k odhalení slavnostní busty ministr Vojtěch.

„Ráda bych tady připomněla všechny ty, kteří riskovali svůj život za záchranu života jiných. Vydržet ten nápor bylo obzvlášť těžší, když jeden z nás zemřel,“ sdělila přednostka Koziar Vašáková.


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru