dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražský život

V Nemocnici Na Františku pracují dobrovolníci

Dobrovolníci přicházejí do nemocnice zpravidla jednou týdně na jednu až dvě hodiny. Ještě před tím absolvují proškolení a nezisková organizace ADRA je také pojistí. Proplácí jim cestovné a určitě přínosnou je i možnost setkávat se s ostatními dobrovolníky.

ADRA koordinuje deset dobrovolnických center v sedmi krajích. Dobrovolníci pomáhají ve 41 městech a obcích České republiky. V roce 2013 pomáhalo 1721 dlouhodobých dobrovolníků ve 118 zařízeních, jako jsou nemocnice, domovy pro seniory, dětské domovy, zařízení pro zdravotně postižené a další, což reprezentuje 23 770 návštěv a 52 137 hodin dobrovolnické pomoci.

Díky podpoře radnice Prahy 1 tak dobrovolníci mohou pomáhat na odděleních léčebny dlouhodobě nemocných, na interně či neurologii. Jsou to lidé ochotní obětovat svůj čas pro pomoc druhým.

„Jsem velmi rád, že i v naší Nemocnici Na Františku působí dobrovolníci Dobrovolnického centra ADRA Praha, kteří zpříjemňují pobyt zdejším pacientům. A jsem velmi rád, že díky podpoře naší městské části se jejich počet může rozrůstat,“ řekl 1. zástupce starosty Daniel Hodek, který má oblast zdravotnictví, a tedy i Nemocnici Na Františku, ve své gesci.

„Dobrovolnické centrum samozřejmě přivítá i další zájemce o dobrovolnictví, kteří budou zdejším pacientům číst knížky, povídat si s nimi, naslouchat jim nebo je třeba doprovázet na procházkách. Věřte mi, že to je velmi záslužná činnost, kterou velmi rádi prostřednictvím grantů podporujeme,“ vysvětlila radní pro sociální oblast a protidrogovou problematiku Šárka Chládková Táborská.


Další články
Nahoru