Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - obcasny-dest 25°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Nemocnici na Františku by mohlo být stanoviště záchranky
Foto: archiv

V Nemocnici na Františku by mohlo být stanoviště záchranky

První městská část jedná s magistrátem o zřízení stanoviště záchranné služby v Nemocnici na Františku. Toto zdravotnické zařízení Praha 1 provozuje.

„Už je tam zázemí pro záchranáře, letos ho budeme rekonstruovat, díky čemuž by tam mohla mít záchranka výjezdové stanoviště pro dva vozy. Jednáme o tom,“ uvedl minulý týden na setkání s novináři starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), podle kterého bude v nemocnici opět fungovat nonstop pohotovost, která zde už v minulosti byla.

Podle schváleného pražského rozpočtu by měl magistrát přispět městské části na zřízení stanice třemi miliony korun. 

Nemocnice u Dvořákova nábřeží zároveň modernizuje své vybavení. Nyní například očekává dodání nového echokardiografu do kardiologické poradny, jehož pořízení zafinancovala Praha 1. Náklady na jeho pořízení jsou necelé 3,3 milionu korun.

Očkovací a odběrové centrum

Kapacita očkovacího centra a mobilního očkovacího týmu Nemocnice Na Františku je dohromady až 400 lidí denně. Vedle toho může tato nemocnice denně provést 100 PCR testů

Očkovací centrum podalo doposud přes 11 tisíc dávek. Očkuje se převážně vakcínou Pfizer, eventuálně Modernou. Odběrové centrum nemocnice provádí jen PCR testy, denní kapacita je 100 lidí.

„Očkovací centrum bude fungovat nadále, nebude se rušit, mobilní týmy fungují dobře. Chceme pro nemocnici získat klienty z řad firem, výhodou je výborná," dodal Hejma.


Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Další články
Nahoru