Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 23. 1. 2022
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Nemocnici na Františku by mohlo být stanoviště záchranky
Foto: archiv

V Nemocnici na Františku by mohlo být stanoviště záchranky

První městská část jedná s magistrátem o zřízení stanoviště záchranné služby v Nemocnici na Františku. Toto zdravotnické zařízení Praha 1 provozuje.

„Už je tam zázemí pro záchranáře, letos ho budeme rekonstruovat, díky čemuž by tam mohla mít záchranka výjezdové stanoviště pro dva vozy. Jednáme o tom,“ uvedl minulý týden na setkání s novináři starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), podle kterého bude v nemocnici opět fungovat nonstop pohotovost, která zde už v minulosti byla.

Podle schváleného pražského rozpočtu by měl magistrát přispět městské části na zřízení stanice třemi miliony korun. 

Nemocnice u Dvořákova nábřeží zároveň modernizuje své vybavení. Nyní například očekává dodání nového echokardiografu do kardiologické poradny, jehož pořízení zafinancovala Praha 1. Náklady na jeho pořízení jsou necelé 3,3 milionu korun.

Očkovací a odběrové centrum

Kapacita očkovacího centra a mobilního očkovacího týmu Nemocnice Na Františku je dohromady až 400 lidí denně. Vedle toho může tato nemocnice denně provést 100 PCR testů

Očkovací centrum podalo doposud přes 11 tisíc dávek. Očkuje se převážně vakcínou Pfizer, eventuálně Modernou. Odběrové centrum nemocnice provádí jen PCR testy, denní kapacita je 100 lidí.

„Očkovací centrum bude fungovat nadále, nebude se rušit, mobilní týmy fungují dobře. Chceme pro nemocnici získat klienty z řad firem, výhodou je výborná," dodal Hejma.


Autor: red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru