Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Nemocnici na Františku by mohlo být stanoviště záchranky
Foto: archiv

V Nemocnici na Františku by mohlo být stanoviště záchranky

První městská část jedná s magistrátem o zřízení stanoviště záchranné služby v Nemocnici na Františku. Toto zdravotnické zařízení Praha 1 provozuje.

„Už je tam zázemí pro záchranáře, letos ho budeme rekonstruovat, díky čemuž by tam mohla mít záchranka výjezdové stanoviště pro dva vozy. Jednáme o tom,“ uvedl minulý týden na setkání s novináři starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), podle kterého bude v nemocnici opět fungovat nonstop pohotovost, která zde už v minulosti byla.

Podle schváleného pražského rozpočtu by měl magistrát přispět městské části na zřízení stanice třemi miliony korun. 

Nemocnice u Dvořákova nábřeží zároveň modernizuje své vybavení. Nyní například očekává dodání nového echokardiografu do kardiologické poradny, jehož pořízení zafinancovala Praha 1. Náklady na jeho pořízení jsou necelé 3,3 milionu korun.

Očkovací a odběrové centrum

Kapacita očkovacího centra a mobilního očkovacího týmu Nemocnice Na Františku je dohromady až 400 lidí denně. Vedle toho může tato nemocnice denně provést 100 PCR testů

Očkovací centrum podalo doposud přes 11 tisíc dávek. Očkuje se převážně vakcínou Pfizer, eventuálně Modernou. Odběrové centrum nemocnice provádí jen PCR testy, denní kapacita je 100 lidí.

„Očkovací centrum bude fungovat nadále, nebude se rušit, mobilní týmy fungují dobře. Chceme pro nemocnici získat klienty z řad firem, výhodou je výborná," dodal Hejma.


Autor: red
Další články
Nahoru