Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Nemocnici Na Františku bude od ledna fungovat ORL ambulance pro dospělé i děti
Ambulanci povede profesor Jan Betka. Foto: Jaroslav Tatek

V Nemocnici Na Františku bude od ledna fungovat ORL ambulance pro dospělé i děti

Od začátku příštího roku bude v Nemocnici Na Františku (NNF) v provozu ORL ambulance profesora Jana Betky, emeritního přednosty Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole. Ambulance bude poskytovat komplexní služby v oblasti ušní, nosní a krční problematiky pro dospělé i děti. Informovala o tom mluvčí NNF Lucie Krausová.

V ambulanci budou působit specialisté na ORL problematiku pod vedením profesora Betky, který se sám bude věnovat složitějším případům a bude také poskytovat superkonziliární péči.

V ambulanci se bude provádět endoskopická diagnostika přednádorových stavů úzkopásmovým zobrazením včetně pořízení dokumentace, dále řešení akutních stavů, specializovaná vyšetření rovnováhy, tinitu a léčba závrativých stavů, provádění chirurgických výkonů v lokální anestezii, vyšetření poruch sluchu včetně audiomterie a tympanometrie.

K dispozici bude i laboratoř pro poruchy dýchání ve spánku – odborná diagnostika a léčba chrápání a spánkové apnoe. Navazujícími službami poskytované ORL ordinacemi Jana Betky budou korekce sluchových vad a výdejna sluchadel, ultrazvuková vyšetření hlavy a krku, konzultace a chirurgické řešení poúrazových deformit nosu a problémů s nosní neprůchodností nebo foniatrická diagnostika a péče.

„Jedná se o pronájem prostor již zavedené ambulance, kterou si pan profesor Betka vybavil na své vlastní náklady. Ambulance disponuje nejmodernější technikou, jejíž pořízení je značně nákladné,“ sdělila Krausová.

Ambulance bude od 2. ledna 2023 otevřena každý pracovní den běžnou denní ordinační dobu. „V nadcházejícím roce například chystáme otevřít vlastní klinickou laboratoř, kde budeme provádět laboratorní vyšetření pro naše ambulance a lůžková oddělení, i pro externí zdravotnická zařízení,“ řekla mluvčí NNF.

Podle radního Prahy 1 pro zdravotnictví Michala Müllera (ODS), který má ve vedení městské části  nemocnici na Dvořákově nábřeží na starost, zvýší nová ambulance celkovou prestiž zdravotnického zařízení vlastněného první městskou částí.

„V návaznosti na fungování ambulance budeme dělat další kroky, je možné například navyšování počtu drobných chirurgických a operativních zákroků,“ řekl.
Podle něj Praha 1 chystá rekonstrukci urgentního příjmu, už se rozpracovává projektová dokumentace. V plánu městské části je podle něj také obnova oddělení ARO. Vzniknout by mělo i lůžkové oddělení plastické chirurgie a lůžková rehabilitace.


Autor: puc

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Zdarma: Testování veřejnosti na HIV

19. července 2024 v 07:03

V úterý 23. července od 16 do 20 hodin můžete navštívit červenou mobilní ambulanci na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2. Rozkoš bez rizika zde provádí anonymně a do 15 minut test na HIV zdarma.

Další články
Nahoru