Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Nemocnici Na Františku bude od ledna fungovat ORL ambulance pro dospělé i děti
Ambulanci povede profesor Jan Betka. Foto: Jaroslav Tatek

V Nemocnici Na Františku bude od ledna fungovat ORL ambulance pro dospělé i děti

Od začátku příštího roku bude v Nemocnici Na Františku (NNF) v provozu ORL ambulance profesora Jana Betky, emeritního přednosty Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole. Ambulance bude poskytovat komplexní služby v oblasti ušní, nosní a krční problematiky pro dospělé i děti. Informovala o tom mluvčí NNF Lucie Krausová.

V ambulanci budou působit specialisté na ORL problematiku pod vedením profesora Betky, který se sám bude věnovat složitějším případům a bude také poskytovat superkonziliární péči.

V ambulanci se bude provádět endoskopická diagnostika přednádorových stavů úzkopásmovým zobrazením včetně pořízení dokumentace, dále řešení akutních stavů, specializovaná vyšetření rovnováhy, tinitu a léčba závrativých stavů, provádění chirurgických výkonů v lokální anestezii, vyšetření poruch sluchu včetně audiomterie a tympanometrie.

K dispozici bude i laboratoř pro poruchy dýchání ve spánku – odborná diagnostika a léčba chrápání a spánkové apnoe. Navazujícími službami poskytované ORL ordinacemi Jana Betky budou korekce sluchových vad a výdejna sluchadel, ultrazvuková vyšetření hlavy a krku, konzultace a chirurgické řešení poúrazových deformit nosu a problémů s nosní neprůchodností nebo foniatrická diagnostika a péče.

„Jedná se o pronájem prostor již zavedené ambulance, kterou si pan profesor Betka vybavil na své vlastní náklady. Ambulance disponuje nejmodernější technikou, jejíž pořízení je značně nákladné,“ sdělila Krausová.

Ambulance bude od 2. ledna 2023 otevřena každý pracovní den běžnou denní ordinační dobu. „V nadcházejícím roce například chystáme otevřít vlastní klinickou laboratoř, kde budeme provádět laboratorní vyšetření pro naše ambulance a lůžková oddělení, i pro externí zdravotnická zařízení,“ řekla mluvčí NNF.

Podle radního Prahy 1 pro zdravotnictví Michala Müllera (ODS), který má ve vedení městské části  nemocnici na Dvořákově nábřeží na starost, zvýší nová ambulance celkovou prestiž zdravotnického zařízení vlastněného první městskou částí.

„V návaznosti na fungování ambulance budeme dělat další kroky, je možné například navyšování počtu drobných chirurgických a operativních zákroků,“ řekl.
Podle něj Praha 1 chystá rekonstrukci urgentního příjmu, už se rozpracovává projektová dokumentace. V plánu městské části je podle něj také obnova oddělení ARO. Vzniknout by mělo i lůžkové oddělení plastické chirurgie a lůžková rehabilitace.


Autor: puc

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Dnes ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Dnes v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Dnes v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Dnes v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

Včera ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Včera v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Další články
Nahoru