Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V Nemocnici Na Františku bude od ledna fungovat ORL ambulance pro dospělé i děti
Ambulanci povede profesor Jan Betka. Foto: Jaroslav Tatek

V Nemocnici Na Františku bude od ledna fungovat ORL ambulance pro dospělé i děti

Od začátku příštího roku bude v Nemocnici Na Františku (NNF) v provozu ORL ambulance profesora Jana Betky, emeritního přednosty Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole. Ambulance bude poskytovat komplexní služby v oblasti ušní, nosní a krční problematiky pro dospělé i děti. Informovala o tom mluvčí NNF Lucie Krausová.

V ambulanci budou působit specialisté na ORL problematiku pod vedením profesora Betky, který se sám bude věnovat složitějším případům a bude také poskytovat superkonziliární péči.

V ambulanci se bude provádět endoskopická diagnostika přednádorových stavů úzkopásmovým zobrazením včetně pořízení dokumentace, dále řešení akutních stavů, specializovaná vyšetření rovnováhy, tinitu a léčba závrativých stavů, provádění chirurgických výkonů v lokální anestezii, vyšetření poruch sluchu včetně audiomterie a tympanometrie.

K dispozici bude i laboratoř pro poruchy dýchání ve spánku – odborná diagnostika a léčba chrápání a spánkové apnoe. Navazujícími službami poskytované ORL ordinacemi Jana Betky budou korekce sluchových vad a výdejna sluchadel, ultrazvuková vyšetření hlavy a krku, konzultace a chirurgické řešení poúrazových deformit nosu a problémů s nosní neprůchodností nebo foniatrická diagnostika a péče.

„Jedná se o pronájem prostor již zavedené ambulance, kterou si pan profesor Betka vybavil na své vlastní náklady. Ambulance disponuje nejmodernější technikou, jejíž pořízení je značně nákladné,“ sdělila Krausová.

Ambulance bude od 2. ledna 2023 otevřena každý pracovní den běžnou denní ordinační dobu. „V nadcházejícím roce například chystáme otevřít vlastní klinickou laboratoř, kde budeme provádět laboratorní vyšetření pro naše ambulance a lůžková oddělení, i pro externí zdravotnická zařízení,“ řekla mluvčí NNF.

Podle radního Prahy 1 pro zdravotnictví Michala Müllera (ODS), který má ve vedení městské části  nemocnici na Dvořákově nábřeží na starost, zvýší nová ambulance celkovou prestiž zdravotnického zařízení vlastněného první městskou částí.

„V návaznosti na fungování ambulance budeme dělat další kroky, je možné například navyšování počtu drobných chirurgických a operativních zákroků,“ řekl.
Podle něj Praha 1 chystá rekonstrukci urgentního příjmu, už se rozpracovává projektová dokumentace. V plánu městské části je podle něj také obnova oddělení ARO. Vzniknout by mělo i lůžkové oddělení plastické chirurgie a lůžková rehabilitace.


Autor: puc

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru