Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V některých úsecích linek A a C nepojede do neděle metro
Omezení provozu se týká i linky C. Ilustrační foto: archiv

V některých úsecích linek A a C nepojede do neděle metro

Cestující v pražské městské dopravě musí ode dneška počítat s výlukami v části linek metra A a C. Důvodem je oprava tratí. Kvůli ní do neděle nepojedou na trase C vlaky mezi stanicemi Pražského povstání a Florenc a na lince A mezi stanicemi Strašnická a Depo Hostivař, plyne z informací na webu dopravního podniku. Výluky začínají se zahájením provozu zhruba v 04:30 a skončí o půlnoci z neděle na pondělí.

Na lince A byl omezen provoz už ve středu mezi Skalkou a Depem Hostivař, od dnešního rána tak byla výluka rozšířena o úsek ze Skalky na Strašnickou. Jako náhradní dopravu tam cestující mohou využít tramvajové linky číslo 7 a 37 nebo autobusy 127 a 175.

Místo metra C mezi Pražským povstáním a Florencí pojedou náhradní autobusové linky XC.

Na trase A mezi Skalkou a Depem Hostivař se cestující nesvezli ani o posledním říjnovém víkendu. DPP totiž začal na této lince postupně obnovovat soustavu staničních počítačů zabezpečovacího zařízení. Modernizace na celé trati potrvá asi tři roky a náklady budou 232,5 milionu korun.


Autor: ČTK

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

Včera v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru