Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V některých úsecích linek A a C nepojede do neděle metro
Omezení provozu se týká i linky C. Ilustrační foto: archiv

V některých úsecích linek A a C nepojede do neděle metro

Cestující v pražské městské dopravě musí ode dneška počítat s výlukami v části linek metra A a C. Důvodem je oprava tratí. Kvůli ní do neděle nepojedou na trase C vlaky mezi stanicemi Pražského povstání a Florenc a na lince A mezi stanicemi Strašnická a Depo Hostivař, plyne z informací na webu dopravního podniku. Výluky začínají se zahájením provozu zhruba v 04:30 a skončí o půlnoci z neděle na pondělí.

Na lince A byl omezen provoz už ve středu mezi Skalkou a Depem Hostivař, od dnešního rána tak byla výluka rozšířena o úsek ze Skalky na Strašnickou. Jako náhradní dopravu tam cestující mohou využít tramvajové linky číslo 7 a 37 nebo autobusy 127 a 175.

Místo metra C mezi Pražským povstáním a Florencí pojedou náhradní autobusové linky XC.

Na trase A mezi Skalkou a Depem Hostivař se cestující nesvezli ani o posledním říjnovém víkendu. DPP totiž začal na této lince postupně obnovovat soustavu staničních počítačů zabezpečovacího zařízení. Modernizace na celé trati potrvá asi tři roky a náklady budou 232,5 milionu korun.


Autor: ČTK

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru