dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
V některých oblastech Prahy 5 začne s parkovacími zónami platit v ulicích „třicítka“
Grafická na Smíchově. Třicítka tu bude nově platit v celém úseku ulice. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

V některých oblastech Prahy 5 začne s parkovacími zónami platit v ulicích „třicítka“

Radnice Prahy 5 sníží na Smíchově a dalších částech svého území nejvyšší povolenou rychlost na 30 kilometrů v hodině. Hlavním důvodem je snaha o zvýšení bezpečnosti. „Třicítka" začne platit od středy 24. srpna, kdy budou na Praze 5 zprovozněny zóny placeného stání.

Spolu se zónami placeného stání se v Praze 5 zavádí i oblasti s „třicítkovou“ zónou. Jedná se o koncepční balík, který má podle radnice přispět k zvýšení bezpečnosti v Praze 5.

„Vycházíme z praxe a doporučení našeho odboru dopravy. Třicítka se bude týkat šesti větších oblastí a několika samostatných ulic či úseků,“ uvedl zástupce starosty Martin Slabý (ANO).

„Třicítka“ bude nově platit v oblasti Smíchova, Kavalírky, Neklanky, Zatlanky a kolem ZŠ Nepomucká a v ulici Grafická.

Snížení rychlosti umožní radnici rovněž zřídit parkovací místa tam, kde to dosud nebylo kvůli nedostatečné šířce vozovky možné. V oblastech s omezenou maximální rychlostí také nemusí být řešena přednost v jízdě pomocí dopravního značení.

Stejnou cestou se v minulosti vydala rovněž radnice Prahy 8. Ta v srpnu 2012 zavedla třicítku ve vnitřní oblasti Karlína. Na všech křižovatkách tu platí přednost zprava.


Další články
Nahoru