Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - polojasno 5°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V neděli v Praze přibylo nejméně případů covidu-19 od srpna
Testování na covid-19. Foto: GHC Genetic

V neděli v Praze přibylo nejméně případů covidu-19 od srpna

V neděli v Praze přibylo nejméně nakažených koronavirem za den od konce loňského srpna. Bylo potvrzeno 68 případů nemoci covid-19, což bylo oproti předchozí neděli zhruba o čtvrtinu méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Klesl ale i počet očkovaných. Podáno bylo 2645 dávek vakcín proti covidu-19, což bylo nejméně za neděli od 4. dubna.

V hlavním městě bylo od prosincového začátku vakcinace v Česku podáno téměř 512 000 dávek očkování proti covidu-19. Zcela naočkováno bylo skoro 200 000 lidí. V Praze se zatím očkovalo většinou jen látkami od firem Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca, u nichž jsou pro plné naočkování potřeba dvě dávky.

Do Česka dorazila ve druhé polovině dubna i vakcína od firmy Johnson & Johnson, která je jednodávková. V Praze ji zatím dostalo několik stovek lidí.

Počty očkovaných v posledních třech dnech ve srovnání se stejnými dny předchozího týdne klesaly. Nejvíce očkovaných za den od začátku vakcinace bylo v Praze zaznamenáno v polovině dubna, a to přes 9600.

I minulý týden se v několika dnech počty očkovaných dostaly přes 9000. V pátek ale klesly pod 8000, a v sobotu dokonce na 1750, což bylo nejméně za den od začátku dubna. Problémem je v celém Česku nedostatek vakcín, kvůli němuž některá očkovací centra fungují jen na část své kapacity.

V Praze začalo dnes ráno fungovat velkokapacitní očkovací centrum v hale O2 universum. Při maximálním vytížení budou lékaři schopni podat v centru vakcínu až 7000 lidí denně. Některá menší centra v metropoli byla kvůli nedostatku vakcín dočasně uzavřena.

Od loňského 1. března bylo v Praze zaznamenáno přes 182.000 případů covidu-19. Nárůst počtu nakažených postupně zpomaluje přibližně od přelomu února a března. Množství potvrzených případů covidu-19 za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel činí aktuálně v hlavním městě 104. Průměr za celé Česko je 134.

Pokles počtu nově nakažených za týden v přepočtu na obyvatele na zhruba stovku je podmínkou vlády pro uvolňování opatření proti koronaviru.

V Praze a dalších šesti krajích s nejpříznivější epidemickou situací se tak dnes vrací do lavic žáci druhého stupně základních škol a otvírají se tam také třeba galerie a muzea.

V Praze v poslední době klesají i počty úmrtí lidí s covidem-19. Zatímco koncem března umíraly denně až dvě desítky nemocných, v posledních dvou týdnech byly zaznamenány jednotky úmrtí za den. Za celou dobu epidemie zemřelo 2675 lidí z Prahy s covidem-19.


Autor: ČTK

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru