dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Na nádvoří Náprstkova muzea lze zažít exotiku v duchu thajské kultury
Thajské tržiště na vodě. Foto: archiv NM

Na nádvoří Náprstkova muzea lze zažít exotiku v duchu thajské kultury

Národní muzeum otevřelo na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur novou panelovou fotografickou výstavu s názvem Proměny Siamu. Ta přenese návštěvníky na druhý konec světa do vzdáleného Thajského království. Na 27 unikátních fotografiích lze nahlédnout do života obyvatel starého Siamu, dnešního Thajska. 

Na snímcích je možné vidět jedinečné portréty královské rodiny z druhé poloviny 19. a začátku 20. století nebo fotografické záznamy ze siamských divadelních představení a her. Jsou zde i fotografie tamějších přeplněných tržnic nebo překrásných oficiálních budov. Výstavu je možné vidět zdarma v běžných otevíracích hodinách na nádvoří muzea.

Výstava se koná v rámci kulturní spolupráce Národního muzea, Ministerstva kultury a Velvyslanectví Thajského království. Vystavené fotografie pocházejí z Národního archivu Thajského království.

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur (Betlémské nám. 1, Praha 1) je otevřeno úterý, čtvrtek – neděle 10.00–18.00, středa 9.00–18.00 hodin. 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru