Dnes Sobota - obcasny-dest 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 11°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská Praha

V nákupním centru Westfield Chodov vyrostla Galaxie barev

V pražském obchodním centru Westfield Chodov vznikla nová zábavní zóna pro celou rodinu s názvem Galaxie barev, která svým vzhledem připomíná nekonečný vesmír plný hypnotizujících barev a zářivých světelných efektů. Na ploše 1 225 metrů čtverečních návštěvníci naleznou nejen největší robotickou show svého druhu na světě, ale také prostory plné interaktivního umění, které si sami mohou dokonce vyzkoušet. Zájemci mohou zónu navštívit v otevírací době nákupního centra OC Westfield Chodov.

Po úspěšném uvedení unikátního projektu Svět medúz, největšího evropského medúzária na střeše obchodního centra Arkády Pankrác, se Praha dočká další rarity. V pražském obchodním centru Westfield Chodov nově návštěvníci mohou na vlastní kůži zažít vesmír prostřednictvím velkého množství chodeb, místností a instalací, které podněcují k fantazii nejen malé, ale i velké diváky a aktivně je zapojují do tajů interaktivního umění. Dohromady se zde přitom nachází 600 metrů čtverečních zrcadel a 250 milionů pixelů.

„Na myšlenku vytvořit podobný prostor jsme přišli během covidu, kdy jsme se s rodinou doma nudili. Jednoho dne nás napadlo si doma vyrobit obraz kyvadlovou technikou. Více než samotný výsledek, nás ale zaujal proces tvorby. A to tak, že jsem se na konci roku 2022 rozhodl vytvořit vlastní ateliér Playpaper, kde by si lidé tuto techniku mohli sami vyzkoušet. Nápad se osvědčil natolik, že jsem se ho rozhodl zrealizovat ve velkém. Galaxie barev je pro mě tedy interaktivní galerie, která ukazuje abstraktní cestu k tvorbě obrazu,” komentuje nové prostory jejich majitel, Vojtěch Pluhař.

Jeden z unikátů, který zde najdete, představuje největší robotickou show svého druhu na světě, kde uvidíte dva roboty v zrcadlovém sále držící televizory. „Každý z robotů váží 1,4 tuny, a navíc mají v úchopech sto kilogramové televize. Protože je celá místnost obložena zrcadly, jde o naprosto jedinečnou projekci, která ve světě nemá obdoby,” dodává Vojtěch Pluhař, který stojí také za projektem Svět medúz.

Interaktivita celé expozice je to, co nadchne nejen velké, ale především i malé návštěvníky. Mezi další instalace patří například kaleidoskop v nadživotní velikosti, do kterého je možné vstoupit, zrcadlový tunel s barevnou řekou nebo obrovské šestihranné LED televize ve tvaru krychle, které mají úhlopříčku přes tři metry a k tomu všemu se ještě točí.

„Děti si mohou vyzkoušet i digitální malování na velkých obrazovkách a své výtvory následně vytisknout na hrnek, tričko, obraz nebo puzzle. Naše technologie dokonce umožňuje i vytvořit NFT,” doplňuje Pluhař, který do Galaxie barev investoval vyšší řády desítek milionů.

S projektem, na kterém dohromady spolupracovali stovky lidí včetně grafiků, IT specialistů a programátorů, má jeho majitel velké plány. Podobný koncept by se mohl totiž v budoucnu uchytit také v zahraničí, kde si zástupci obchodních center dobře uvědomují, že zákazníkům v dnešní době nestačí jen obchody a lákají je tak na další podobně zajímavé atrakce, jako je tato.


Autor: red

Tip na výlet: Jezero Katlov

Dnes ve 14:36

S dětmi si můžete užít 1. června od 9 do 18 hodin den plný zábavy a dobrodružství u jezera Kaltov. Čeká vás bohatý program v čele s dobrodruhem, rybářem a cestovatelem Jakubem Vágnerem.

Kvásek a jak na něj

Včera v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

Klokánek jede na prázdniny v H55

16. května 2024 ve 12:30

V hloubětínském volnočasovém centru H55 se v sobotu 1. června od 14 hodin uskuteční akce Klokánek jede na prázdniny.

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Den dětí v Holešovické Tržnici rozhýbe Bombarďák

14. května 2024 ve 13:32

V sobotu 1. června můžete od 10 do 15 hodin oslavit Den dětí v Holešovické Tržnici. Na trhu v Hale 22 doplníte zásoby skvělého a čerstvého jídla od farmářů a následně se s dětmi můžete vydat na venkovní dílny nebo navštívit jedinečnou výstavu Lovci znaků, která v tento den nabídne rozšířený...

Svět budoucnosti v knihovně

14. května 2024 v 10:28

Deskové odpoledne v Praze 15 ve čtvrtek 16. května od 17 hodin.

Oslavte Světový den včel

14. května 2024 v 09:26

Nakoukněte do včelího úlu, přiučte se od včelaře jeho řemeslu a připomeňte si význam hmyzích opylovačů pro život na naší planetě. Den včel 2024 v ekocentru Prales se koná v sobotu 18. května od 10 do 16 hodin v ekocentru Prales na Mladoboleslavské 953, v Praze 19.

Na dětských hřištích Prahy 9 se mění písek

14. května 2024 v 06:01

Odbor životního prostředí Prahy 9 informuje, že z důvodu pravidelné každoroční údržby dle stanovených norem bude během následujících 14 dnů na dětských hřištích po celé městské části průběžně vyměňován a doplňován písek v pískovištích.

Den dětí Na Vypichu

13. května 2024 v 17:04

Oslava svátku dětí s pražskými Domy dětí a mládeže, IZS a Armádou ČR. Těšit se můžete na ukázky volnočasových aktivit, výtvarné a tvořivé dílny, sportovní a freestylovou zónu, divadelní představení, prezentaci IZS a Armády ČR, letní kino a mnoho dalšího.

Dětský den na Patnáctce na hřišti

13. května 2024 v 11:01

Praha 15 zve na Dětský den na Patnáctce ve čtvrtek 30. května od 16 hodin.

Putování Prahou 2

11. května 2024 ve 02:09

Vydejte se po stopách hudebních velikánů, poznejte místa spojená se slavnými jmény a připomeňte si zajímavosti ze života skladatelů, jejichž díla jsou již po desetiletí s úctou prováděna na koncertních pódiích doma i v zahraničí.

U Kyjského rybníka se konají dětské rybářské závody

10. května 2024 v 11:10

V sobotu 18. května zve Praha 14 spolu s územním svazem Českého rybářského svazu a místní organizací ČRS Prahy 9 na Dětské rybářské závody.

Pohádkový les: Cesta kolem světa v parku Sacré Coeur

10. května 2024 v 08:57

Znáte příběh Philease Fogga a jeho cesty kolem světa za 80 dní? Jeho pohádkovou verzi s mnoha úkoly a dobrodružstvím pro děti od 2 let najdete v sobotu 11. května v parku Sacré Coeur na Smíchově.

Praha 14: Čiperkafest v parku U Čeňku

6. května 2024 v 15:39 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Rodinný festival v parku U Čeňku v Praze 14. Pobaví se děti, teenageři, rodiče, babičky i dědové. Akce se koná v neděli 19. května od 10 do 18 hodin.

Další články
Nahoru