Dnes Neděle - zatazeno -1°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V nádrži Kotlářka se utopila mladá žena
Retenční nádrž Kotlářka. Foto: praha-priroda.cz

V nádrži Kotlářka se utopila mladá žena

Pětadvacetiletá žena se v pondělí večer utopila v retenční nádrži Kotlářka v pražských Košířích. Dvě kamarádky podle policie nejdřív u rybníka popíjely, pak si šly zaplavat, jedna z nich ale zmizela pod hladinou a už se nevynořila. Mladou ženu našli bez známek života až přivolaní policejní potápěči.

„Před 22:00 hodinou jsme dostali oznámení, že žena pohřešuje svou kamarádku, s níž si byly zaplavat v retenční nádrži Kotlářka. Našli ji až potápěči, konorer bohužel už jen konstatoval smrt. Příčinou bylo utonutí," řekl ČTK mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Svou roli zřejmě sehrála předchozí konzumace alkoholu a následné zdravotní komplikace. Hasiči podle serveru Novinky na místo vyslali své potápěče, stejně tak k nádrži zamířili potápěči pražské policie. Z vodní hladiny nádrž prohledávali i hasiči na člunu.

Po více než hodině od nahlášení ženina zmizení objevil její tělo policejní potápěč. Lékař už mohl pouze konstatovat smrt. Kvůli přesné příčině úmrtí byla nařízena pitva.

V Česku ročně utone v průměru kolem 200 lidí, což je v porovnání s dalšími okolními státy vysoké číslo. Je to víc než v řadě přímořských států. Při plavání v řekách či rybnících lidé většinou přecení své schopnosti a správně neodhadnou situaci, při tonutích sehrává často roli i alkohol.


Autor: ČTK

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru