Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V nádrži Kotlářka se utopila mladá žena
Retenční nádrž Kotlářka. Foto: praha-priroda.cz

V nádrži Kotlářka se utopila mladá žena

Pětadvacetiletá žena se v pondělí večer utopila v retenční nádrži Kotlářka v pražských Košířích. Dvě kamarádky podle policie nejdřív u rybníka popíjely, pak si šly zaplavat, jedna z nich ale zmizela pod hladinou a už se nevynořila. Mladou ženu našli bez známek života až přivolaní policejní potápěči.

„Před 22:00 hodinou jsme dostali oznámení, že žena pohřešuje svou kamarádku, s níž si byly zaplavat v retenční nádrži Kotlářka. Našli ji až potápěči, konorer bohužel už jen konstatoval smrt. Příčinou bylo utonutí," řekl ČTK mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Svou roli zřejmě sehrála předchozí konzumace alkoholu a následné zdravotní komplikace. Hasiči podle serveru Novinky na místo vyslali své potápěče, stejně tak k nádrži zamířili potápěči pražské policie. Z vodní hladiny nádrž prohledávali i hasiči na člunu.

Po více než hodině od nahlášení ženina zmizení objevil její tělo policejní potápěč. Lékař už mohl pouze konstatovat smrt. Kvůli přesné příčině úmrtí byla nařízena pitva.

V Česku ročně utone v průměru kolem 200 lidí, což je v porovnání s dalšími okolními státy vysoké číslo. Je to víc než v řadě přímořských států. Při plavání v řekách či rybnících lidé většinou přecení své schopnosti a správně neodhadnou situaci, při tonutích sehrává často roli i alkohol.


Autor: ČTK

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru