Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Muzeu fantastických iluzí pokřtili Kožíškovu kouzelnickou sadu
Herec Josef Dvořák křtí kouzelnickou sadu Pavla Dvořáka. Foto: Muzeum fantastických iluzí

V Muzeu fantastických iluzí pokřtili Kožíškovu kouzelnickou sadu

Na začátku listopadu byla v Muzeu fantastických iluzí ve Vodičkově ulici pokřtěna kouzelnická sada Pavla Kožíška. Starší kouzelníkův syn Matyáš Kožíšek nechal před zraky přítomných levitovat ve vzduchu modelku a moderátorku Hanku Mašlíkovou Reinders. „Vystupuju s Pavlem Kožíškem v jeho Divadle kouzel už 14 let, ale tohle kouzlo jsem vždy viděla pouze s náhodně vybranou divačkou z publika. Dnes jsem se proletěla poprvé sama. Byl to fakt zvláštní pocit,“ řekla.

Vše pozorně sledoval kmotr nové kouzelnické sady, herec a komik Josef Dvořák. „Co vám mám povídat, koukal jsem na to ze všech stran a stejně nevím, jak to dělají,“ řekl.

Do Muzea fantastických iluzí i s manželkou Jarmilou. Vedle starých dobových optických iluzí jej pobavili velkoformátové trikové obrazy, kdy skončil v myší díře s obří kočkou nebo se proměnil v baletku.

Pavel Kožíšek vysvětlil, proč si vybral za kmotra právě Josefa Dvořáka. „Před třiceti lety při mých kouzelnických začátcích jsem vystupoval v jeho televizním pořadu Šance, kde jsme spolu několik let pravidelně kouzlili. Pepa je nejen na place úžasný parťák, bytost nabitá vždy pozitivní energií a hlavně je to neskutečný profesionál“.

Kouzla si společně s Pavlem Kožíškem vyzkoušela i dcera Agáty Hanychové Mia. Ten její výkon pochválil. „Kouzelnická sada Exkluzivní magie speciální edice je sice určena pro děti od osmi let, ale pětiletá Mia všechna kouzla zvládla úžasně. Pomocí kouzelnické sady dokážete například nechat cestovat míčky, zmizet celý balíček karet nebo se vám tkanička na botě sama zaváže,“ prozradil kouzelník. 

Na akci nechyběl ani populární herec Roman Štabrňák, o kterém se málo ví, že je také od mládí nadšeným a velice úspěšným kouzelníkem. V muzeu v Praze v centru Prahy se dále vyřádili moderátoři Petr VojnarPetr Jančařík s manželkou Mirkou, hudební skupina Maxíci, herec Zdeněk Podhůrský nebo modelka Denisa Grossmannová s dcerou.

„Muzeum fantastických iluzí s kouzlením jako takovým nemá absolutně nic společného. V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 150 interaktivních a hlavně zábavných exponátů,“ vysvětlil Pavel Kožíšek.


Autor: Hla

Nové dětské hřiště pro děti od 2 let

Dnes v 08:07

Ve vnitrobloku při ulici U Jezera dokončila radnice Prahy 13 rekonstrukci dalšího dětského hřiště. Přibyly nové herní prvky, lavičky a došlo i na kompletní výměnu povrchu, oplocení a rozsáhlé parkové úpravy.

Praha 13: Vánoční výstava v Mohylce

Včera ve 12:33

Tradiční Vánoční výstavu v ZŠ Mohylová můžete vidět od úterý 13. do pátku 16. prosince. Těšit se můžete na vánoční koncert, chvilku poezie, prohlédnete si výrobky dětí, posedíte u dobrot ve vánoční kavárně, nakoupíte dárky.

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

Mikulášský večer pro děti zasažené ekonomickou krizí

5. prosince 2022 ve 13:05

Skupina studentů Univerzity Karlovy, která se v rámci předmětu Živá laboratoř spolupráce (ŽLS)  probíhajícím pod Centrem pro přenos poznatků a technologií věnuje organizaci společensky prospěšných eventů, pořádá dnes odpoledne charitativní Mikulášský večírek.

Čertovské odpoledne s návštěvou pekla

5. prosince 2022 ve 12:03

Anděl s Mikulášem a čert pro děti od 2 do 9 let v Domu dětí a mládeže Prahy 13 v pondělí 5. prosince od 15 hodin.

Na Staroměstském náměstí se sejdou Mikuláši, čerti a andělé. Dojde i na vaření sněhu

5. prosince 2022 v 11:26

Na Staroměstském náměstí si dnes dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy. Show pro celou rodinu s názvem Andělské Vánoce začne v 16 hodin.

Další články
Nahoru