Dnes Pátek - prehanky-dest 24°C
Zítra Sobota - bourky 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Muzeu fantastických iluzí pokřtili Kožíškovu kouzelnickou sadu
Herec Josef Dvořák křtí kouzelnickou sadu Pavla Dvořáka. Foto: Muzeum fantastických iluzí

V Muzeu fantastických iluzí pokřtili Kožíškovu kouzelnickou sadu

Na začátku listopadu byla v Muzeu fantastických iluzí ve Vodičkově ulici pokřtěna kouzelnická sada Pavla Kožíška. Starší kouzelníkův syn Matyáš Kožíšek nechal před zraky přítomných levitovat ve vzduchu modelku a moderátorku Hanku Mašlíkovou Reinders. „Vystupuju s Pavlem Kožíškem v jeho Divadle kouzel už 14 let, ale tohle kouzlo jsem vždy viděla pouze s náhodně vybranou divačkou z publika. Dnes jsem se proletěla poprvé sama. Byl to fakt zvláštní pocit,“ řekla.

Vše pozorně sledoval kmotr nové kouzelnické sady, herec a komik Josef Dvořák. „Co vám mám povídat, koukal jsem na to ze všech stran a stejně nevím, jak to dělají,“ řekl.

Do Muzea fantastických iluzí i s manželkou Jarmilou. Vedle starých dobových optických iluzí jej pobavili velkoformátové trikové obrazy, kdy skončil v myší díře s obří kočkou nebo se proměnil v baletku.

Pavel Kožíšek vysvětlil, proč si vybral za kmotra právě Josefa Dvořáka. „Před třiceti lety při mých kouzelnických začátcích jsem vystupoval v jeho televizním pořadu Šance, kde jsme spolu několik let pravidelně kouzlili. Pepa je nejen na place úžasný parťák, bytost nabitá vždy pozitivní energií a hlavně je to neskutečný profesionál“.

Kouzla si společně s Pavlem Kožíškem vyzkoušela i dcera Agáty Hanychové Mia. Ten její výkon pochválil. „Kouzelnická sada Exkluzivní magie speciální edice je sice určena pro děti od osmi let, ale pětiletá Mia všechna kouzla zvládla úžasně. Pomocí kouzelnické sady dokážete například nechat cestovat míčky, zmizet celý balíček karet nebo se vám tkanička na botě sama zaváže,“ prozradil kouzelník. 

Na akci nechyběl ani populární herec Roman Štabrňák, o kterém se málo ví, že je také od mládí nadšeným a velice úspěšným kouzelníkem. V muzeu v Praze v centru Prahy se dále vyřádili moderátoři Petr VojnarPetr Jančařík s manželkou Mirkou, hudební skupina Maxíci, herec Zdeněk Podhůrský nebo modelka Denisa Grossmannová s dcerou.

„Muzeum fantastických iluzí s kouzlením jako takovým nemá absolutně nic společného. V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 150 interaktivních a hlavně zábavných exponátů,“ vysvětlil Pavel Kožíšek.


Autor: Hla

Modří andělé zvou na Slavnosti pivních moků a BBQ

Dnes v 09:05

Slavnosti pivních moků a BBQ nabídnou v sobotu 10. června kromě ochutnávek piva a pravé americké barbecue kuchyně i mnoho aktivit pro malé i velké návštěvníky.  

S Prahou 4 na výlet po Nuslích

Dnes v 07:49

Praha 4 zve v úterý 13. června na výlet po Nuslích, jak je neznáte. Začíná v 16 hodin.

Setkání kultur Prahy 14 roztančí Rajskou zahradu

Včera ve 21:57

Kampaň Setkání kultur 2023 odstartovala dubnovým hudebním večerem v KD Kyje a radnice zve na další akce. Do letošního ročníku se zapojila pobočka Městské knihovny v Praze Rajská zahrada a od 1. června nabízí k zapůjčení vybrané knihy zahraničních autorů. Setkání kultur je zaměřeno na podporu...

Festival PesFest v parku Na Pankráci

Včera v 07:27

Festival pro psa a jeho rodinu čeká v neděli 11. června jubilejní 10. ročník. Program začíná v 11 hodin a potrvá až do 17. hodiny. Akce se koná za každého počasí a vstup na ní je zdarma.

Sobota: Branický knižní festival se vrací

Včera v 07:18

Branický knižní festival se blíží a slibuje skvělou atmosféru pro knihomoly všeho druhu. Bohatý program od 11 do 19 hodin v sobotu 10. června nabídne například autorská čtení, hudební vystoupení, diskuse s autory a mnoho dalšího.

Pronikněte do molekul, vesmíru i přírody. Začíná veletrh vědy 2023

7. června 2023 v 11:53

Veletrh vědy otevírá své brány široké veřejnosti a čtvrtka 8. června se v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude prezentovat více než 100 vědeckých pracovišť, firem i science center. Doprovodný program nabídne přednášky, workshopy nebo panelové diskuse. Třídenní akci pořádá Akademie věd ČR. Vstup...

Dnes: Setkání k prezentaci architektonické soutěže LDN Drnovská

7. června 2023 v 11:19

Setkání se koná dnes v 17 hodin na rohu ulic Dědinská a Pilotů.

Džbán Park pro relaxaci a odpočinek se otevře veřejnosti

7. června 2023 v 10:40

Ve čtvrtek 8. června se pro veřejnost otevře odpočinková plocha nacházející se na jižním břehu vodní nádrže Džbán. Návštěvníci zde ocení nejen lehátka k odpočinku a opalování, aktivity rodinného typu, sportovní vyžití, ale i občerstvení. 

Červen je Měsícem lidských práv na Wikipedii

7. června 2023 v 10:23

Spolek Wikimedia Česká republika, který pečuje o rozvoj české Wikipedie, věnuje červen na Wikipedii lidským právům. Společně s Člověkem v tísni a Amnesty International, které si Wikimedia ČR k projektu zvolila za partnery, chce organizátor akce motivovat dobrovolné wikipedisty i širokou veřejnost,...

V nákupním centru Westfield Chodov vyrostla Galaxie barev

7. června 2023 v 08:59

V pražském obchodním centru Westfield Chodov vznikla nová zábavní zóna pro celou rodinu s názvem Galaxie barev, která svým vzhledem připomíná nekonečný vesmír plný hypnotizujících barev a zářivých světelných efektů. Na ploše 1 225 metrů čtverečních návštěvníci naleznou nejen největší robotickou...

Volná místa na úřadě Prahy 14? Referenti a další pozice

7. června 2023 v 08:03

Sháníte nové místo? Chcete změnu? Podívejte se na nabídku volných míst na Úřadě MČ Praha 14. Mezi zaměstnanecké benefity patří příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění, stravenky, Flexi poukázky či 25 dní dovolené. 

Další články
Nahoru