Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - polojasno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Muzeu fantastických iluzí pokřtili Kožíškovu kouzelnickou sadu
Herec Josef Dvořák křtí kouzelnickou sadu Pavla Dvořáka. Foto: Muzeum fantastických iluzí

V Muzeu fantastických iluzí pokřtili Kožíškovu kouzelnickou sadu

Na začátku listopadu byla v Muzeu fantastických iluzí ve Vodičkově ulici pokřtěna kouzelnická sada Pavla Kožíška. Starší kouzelníkův syn Matyáš Kožíšek nechal před zraky přítomných levitovat ve vzduchu modelku a moderátorku Hanku Mašlíkovou Reinders. „Vystupuju s Pavlem Kožíškem v jeho Divadle kouzel už 14 let, ale tohle kouzlo jsem vždy viděla pouze s náhodně vybranou divačkou z publika. Dnes jsem se proletěla poprvé sama. Byl to fakt zvláštní pocit,“ řekla.

Vše pozorně sledoval kmotr nové kouzelnické sady, herec a komik Josef Dvořák. „Co vám mám povídat, koukal jsem na to ze všech stran a stejně nevím, jak to dělají,“ řekl.

Do Muzea fantastických iluzí i s manželkou Jarmilou. Vedle starých dobových optických iluzí jej pobavili velkoformátové trikové obrazy, kdy skončil v myší díře s obří kočkou nebo se proměnil v baletku.

Pavel Kožíšek vysvětlil, proč si vybral za kmotra právě Josefa Dvořáka. „Před třiceti lety při mých kouzelnických začátcích jsem vystupoval v jeho televizním pořadu Šance, kde jsme spolu několik let pravidelně kouzlili. Pepa je nejen na place úžasný parťák, bytost nabitá vždy pozitivní energií a hlavně je to neskutečný profesionál“.

Kouzla si společně s Pavlem Kožíškem vyzkoušela i dcera Agáty Hanychové Mia. Ten její výkon pochválil. „Kouzelnická sada Exkluzivní magie speciální edice je sice určena pro děti od osmi let, ale pětiletá Mia všechna kouzla zvládla úžasně. Pomocí kouzelnické sady dokážete například nechat cestovat míčky, zmizet celý balíček karet nebo se vám tkanička na botě sama zaváže,“ prozradil kouzelník. 

Na akci nechyběl ani populární herec Roman Štabrňák, o kterém se málo ví, že je také od mládí nadšeným a velice úspěšným kouzelníkem. V muzeu v Praze v centru Prahy se dále vyřádili moderátoři Petr VojnarPetr Jančařík s manželkou Mirkou, hudební skupina Maxíci, herec Zdeněk Podhůrský nebo modelka Denisa Grossmannová s dcerou.

„Muzeum fantastických iluzí s kouzlením jako takovým nemá absolutně nic společného. V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 150 interaktivních a hlavně zábavných exponátů,“ vysvětlil Pavel Kožíšek.


Autor: Hla

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

Včera v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

Včera v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

Včera v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

Strašidla v Aréně sportu

Včera v 07:43

V sobotu 2. března od 14 do 16 hodin se v areálu Aréna sportu na Hořejším nábřeží chystají strašidelné zážitky.

V Praze 14 budou vítat jaro

Včera v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

Včera v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

29. února 2024 v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

29. února 2024 v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

29. února 2024 v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

29. února 2024 v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

29. února 2024 v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

Další články
Nahoru