dnes
Pondělí - zatazeno
21°C
zítra
Úterý - zatazeno
22°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
22°C
Koronavirus

V Motole byla výše mimořádných odměn pro zdravotníky ošetřující pacienty s covid-19 vyčíslena na více než 23 milionů korun

Při vyplácení těchto mimořádných odměn nebylo rozlišováno, zda se jedná o lékaře nebo sestru, kritériem byla pouze délka jednotlivé pracovní směny. Celkem se mimořádné odměny týkaly několika stovek zaměstnanců a uvedená částka se vztahuje na období březen až květen 2020.

Pro ošetřování pacientů s prokázanou nákazou viru covid-19 byla ve FN Motol od března do května vyčleněna dvě speciální pracoviště. Tzv. Covid jednotka, kde byli ošetřování pacienti s těžším průběhem onemocnění, kteří vyžadovali péči na ventilovaných lůžkách. Pacienti s méně závažnými příznaky pak byli hospitalizováni na speciálním oddělení s oxygenoterapií.

Výše mimořádných odměn se lišila, a to v závislosti na charakteru pracoviště a náročnosti poskytované péče. U zdravotníků, kteří pečovali o covid pacienty jen nárazově (fyzioterapeuti, operatéři, RTG laboranti apod.), byla výše mimořádných odměn stanovena na 500,– Kč za každou i započatou hodinu.

1. Covid jednotka + Jednotky intenzivní péče (pacienti s těžkým průběhem nemoci)
•    8hodinová směna:    4 000,– Kč
•    12hodinová směna:    6 000,– Kč

2. Oddělení s oxygenoterapií (pacienti s lehčím průběhem nemoci)
•    8hodinová směna:    3 000,– Kč
•    12hodinová směna:    5 000,– Kč

Mimořádné odměny budou zdravotníkům vypláceny i nadále, pokud budou o pacienty s tímto onemocněním pečovat.

Plánované odměny za rok 2019, tzv. roční bonusy budou vzhledem k mimořádné pandemické situaci zaměstnancům FN Motol vyplaceny pravděpodobně v druhé polovině tohoto roku. Jejich výše se bude odvíjet od toho, co nemocnici umožní připravovaná kompenzační vyhláška.Praha 11 poděkovala organizacím i dobrovolníkům

28. června 2020 v 10:47

Vedení Prahy 11 ocenilo organizace a dobrovolníky, kteří pomáhali v době krize spojené s koronavirem. Díky jejich pomoci městská část nejen zvládla těžké období, ale také získala kontakty pro případnou další spolupráci.

Další články
Nahoru