Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V Modré Vopici vystoupí Buty, pražskou premiéru si odbudou „punkoví Beatles“
26 srp
28 srp
Koncerty
Matt Dangerfield (vlevo) a Honest John Plain, členové kapely The Boys. Foto: Lothar Felkel

V Modré Vopici vystoupí Buty, pražskou premiéru si odbudou „punkoví Beatles“

26. 8. 2021 - 28. 8. 2021
V pražském hudebním klubu Modrá Vopice (ulice K Žižkovu) ve čtvrtek vystoupí ostravská kapela Buty. Za pozornost stojí i další program na konci srpna. 

buty-plakat-1 „Najdem si místo, kde se dobře kouří, kde horké slunce do nápojů nepíchá,“ zpívá Radek Pastrňák, frontman Buty, ve slavné písni Mám jednu ruku dlouhou. Tentokrát to správné místo kapela našla. Stala se jím Modrá Vopice, kde zítra od 19 hodin zahrají Buty na venkovním podiu. 

Tuhle ostravskou kapelu, fungující od osmdesátých let, určitě není potřeba nikomu představovat. Hity jako Nad stádem koní, Mám jednu ruku dlouhou, Tata, František a další znají snad všichni a zazní i ve čtvrtek v Modré Vopici.

Hudební program v tomto klubu je na konci srpna bohatý. Už v pátek kapela COŽE. Společně s ní se na koncertě, který startuje v 18 hodin, ukážou i kamarádi z kapel Not to Rush a Allrock. 

Další legenda, tentokrát zahraniční, zahraje v Modré Vopici v sobotu 28. srpna. Kapela The Boys, živoucí legenda z Londýna, vznikla v roce 1976. Po nahrání čtyř alb a osmi singlů se v roce 1982 rozpadla, znovu se zformovala ke konci tisíciletí. 

The Boys byli v sedmdesátých letech součástí britské punkové exploze, jako první ostrovní punková kapela získala smlouvu na desku. Kapela byla populární, získala si přezdívku „punkoví Beatles“. 

V sestavě jsou stále tři zakládající členové Matt Dangerfield, Honest John Plain a Casino Steel a v Praze se kapela představí poprvé.

Role předskokanů se pro sobotní punk-rockový večer ujaly kapely Beautiful bastards z Topoľčan a Bratislava zase do boje vysílá trio Bratislavské dievčatá. Sobotní program začíná v 18 hodin. 


Autor: red

Vernisáž výstavy Město

Včera v 19:11

Praha 1 zve na vernisáž výstavy Město autorů Michaela Třeštíka, Norberta Tapperta a Petra Holuba.  Vernisáž proběhne v Galerii 1 ve čtvrtek 2. února od 18 hodin. Výstava bude probíhat do 25. února.

Dostavbu okolí nové radnice představí výstava

27. ledna 2023 ve 22:04

Praha 12 a ateliér tvorby katedry architektury ČVUT zvou na výstavu studentských architektonických prací s názvem Dostavba okolí nové radnice.

Sian Evans s Kosheen letos zahraje čtyřikrát

26. ledna 2023 v 07:06

Britská zpěvačka Sian Evans & Kosheen po velkém úspěchu s Resist 20th Anniversary Tour opět přijede potěšit české fanoušky a vystoupí ve třech městech, v Praze hned dvakrát. V rámci českého turné, které je naplánováno na začátek června, se na tuto koncertní sestavu můžete těšit v Praze,...

Koncertní cyklus Atria na Žižkově a Akademie MenART

24. ledna 2023 ve 13:38

Stipendijní akademie uměleckého vzdělávání MenART a Atrium na Žižkově vstupují do letošního roku s novým koncertním cyklem Hudební Odyssea. Během každého večera se představí přední hudebníci působící v Akademii i jejich žáci ve společně sestaveném programu. Večerem provede redaktor ČRo Vltava...

Do Prahy přijede na sto mladých hudebníků z celého světa

23. ledna 2023 ve 20:09

Do prvního kola Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru viola vybrala soutěžní komise 44 mladých hudebníků ze sedmnácti zemí. Do Prahy dostává pozvánku také 46 soutěžících v oboru trombon, kteří pocházejí z dvaceti zemí. Nejvíce kandidátů v oboru viola je z Číny, až jedenáct. V případě...

Jarní koncerty na Nuselské radnici 2023

23. ledna 2023 v 07:08

V únoru začne cyklus Jarních koncertů na Nuselské radnici. Čtvrtá městská část nabídne čtyři koncerty, zaposlouchat se můžete do houslí, flétny, harfy nebo klavíru.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Mala Kacenbergová: Mala a její kočka

22. ledna 2023 v 07:56

Mala a její kočka je název příběhu dvanáctileté židovské dívky a její čtyřnohé přítelkyně z pera polské autorky Maly Kacenbergové. Knihu vydává nakladatelství Ikar.

Koncert: Společně pro Pavla

20. ledna 2023 ve 20:56

Podpořte svou účastí prezidentského kandidáta Petra Pavla, koncert Společně pro Pavla se koná v neděli 22. ledna od 19 hodin. Moderuje Ondřej Lechnýř, vstup je zdarma.

Pohádková neděle: Jak Tonda léčil rohatou princeznu Safiru

19. ledna 2023 ve 12:53

Divadlo Andromeda zve děti v neděli 22. ledna na pohádku.

Další články
Nahoru