Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Modré Vopici vystoupí Buty, pražskou premiéru si odbudou „punkoví Beatles“
26 srp
28 srp
Koncerty
Matt Dangerfield (vlevo) a Honest John Plain, členové kapely The Boys. Foto: Lothar Felkel

V Modré Vopici vystoupí Buty, pražskou premiéru si odbudou „punkoví Beatles“

26. 8. 2021 - 28. 8. 2021
V pražském hudebním klubu Modrá Vopice (ulice K Žižkovu) ve čtvrtek vystoupí ostravská kapela Buty. Za pozornost stojí i další program na konci srpna. 

buty-plakat-1 „Najdem si místo, kde se dobře kouří, kde horké slunce do nápojů nepíchá,“ zpívá Radek Pastrňák, frontman Buty, ve slavné písni Mám jednu ruku dlouhou. Tentokrát to správné místo kapela našla. Stala se jím Modrá Vopice, kde zítra od 19 hodin zahrají Buty na venkovním podiu. 

Tuhle ostravskou kapelu, fungující od osmdesátých let, určitě není potřeba nikomu představovat. Hity jako Nad stádem koní, Mám jednu ruku dlouhou, Tata, František a další znají snad všichni a zazní i ve čtvrtek v Modré Vopici.

Hudební program v tomto klubu je na konci srpna bohatý. Už v pátek kapela COŽE. Společně s ní se na koncertě, který startuje v 18 hodin, ukážou i kamarádi z kapel Not to Rush a Allrock. 

Další legenda, tentokrát zahraniční, zahraje v Modré Vopici v sobotu 28. srpna. Kapela The Boys, živoucí legenda z Londýna, vznikla v roce 1976. Po nahrání čtyř alb a osmi singlů se v roce 1982 rozpadla, znovu se zformovala ke konci tisíciletí. 

The Boys byli v sedmdesátých letech součástí britské punkové exploze, jako první ostrovní punková kapela získala smlouvu na desku. Kapela byla populární, získala si přezdívku „punkoví Beatles“. 

V sestavě jsou stále tři zakládající členové Matt Dangerfield, Honest John Plain a Casino Steel a v Praze se kapela představí poprvé.

Role předskokanů se pro sobotní punk-rockový večer ujaly kapely Beautiful bastards z Topoľčan a Bratislava zase do boje vysílá trio Bratislavské dievčatá. Sobotní program začíná v 18 hodin. 


Autor: red

Zábradlí vstoupí do nové sezony s finskými povídkami a bestsellerem o Juráčkovi

Včera ve 13:21

Divadlo Na zábradlí se připravuje na svou pětašedesátou sezonu. Uvede scénické provedení povídek finské autorky Rosy Liksom, dramatizaci bestselleru Dani Horákové O Pavlovi či Tolstého Vzkříšení v dramatizaci Armina Petrase. 

Divadlo Viola slaví šedesátou sezonu, v září uvede vzpomínkový večer Téma Macháček

Včera v 08:12

Divadlo Viola v září vstoupí do 60. sezony. Součástí oslav bude několik speciálních programů, z nichž první se odehraje 25. září od 20 hodin pod názvem Téma Macháček.

Film Planeta Praha vstoupil do kin

7. srpna 2022 v 09:21

Nečekanou pestrost pražské přírody představí film Planeta Praha, který do českých kin vstoupil 4. srpna. Diváci ve filmu uvidí více než padesát živočišných a rostlinných druhů, které se perou o své místo v zástavbě hlavního města. Filmaři je sledovali celkem dva roky ve všech ročních obdobích....

V Prádelně je možné až do konce srpna vidět „Třináctku” Ladislava Hojného

6. srpna 2022 v 18:15

Ani o letních měsících není přerušen výstavní program Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Minulý týden v pátek se uskutečnila vernisáž výstavy kreseb akademického malíře Ladislava Hojného, kterou budou mít návštěvníci možnost zhlédnout až do konce srpna. Informoval...

Hudební léto Prahy 2 nabídne koncert na Folimance

6. srpna 2022 ve 12:44

Praha 2 pokračuje v koncertech v parcích. Ve středu 10. srpna se koná koncert v altánu na Folimance. Začíná v 18 hodin. 

Peter Juhás v parku na Vyšehradě

5. srpna 2022 v 10:33

Mladý talentovaný písničkář zahraje ve čtvrtek 11. srpna v 19 hodin pod vyšehradským nebem za dobrovolné vstupné.

Světová architektura v zahradě Rothmayerovy vily

4. srpna 2022 v 06:16

Muzeum města Prahy zve na mezinárodní výstavu Koláž v zahradě Rothmayerovy vily na téma Světová architektura. Letošním tématem chceme vzdát hold architektům Otto Rothmayerovi a slovinskému architektovi Jože Plečnikovi, kteří svojí prací ve 20. a 30. letech 20. století pro československou...

Kinobus bude hrát v parku u Chodovské tvrze

2. srpna 2022 ve 20:22

Praha 11 bude pořádat ve spolupráci s dopravním podnikem v parku u Chodovské tvrze od 22. do 25. srpna projekci čtyř filmů. Promítání začíná po setmění v cca 21:45 hodin, podle aktuálních podmínek. Vstup je zdarma.

Libeňské slavnosti svobody

2. srpna 2022 v 08:51

V neděli 4. září se od 14 do 19 hodin konají na nádvoří Libeňského zámku slavnosti.

Výstava: Soutěžní návrhy Památníku Ferdinanda Peroutky

1. srpna 2022 ve 22:25

Výstavu soutěžních návrhů na památník Ferdinanda Peroutky najdete v parku Portheimka v Praze 5.

Další články
Nahoru