Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Modré Vopici vystoupí Buty, pražskou premiéru si odbudou „punkoví Beatles“
26 srp
28 srp
Koncerty
Matt Dangerfield (vlevo) a Honest John Plain, členové kapely The Boys. Foto: Lothar Felkel

V Modré Vopici vystoupí Buty, pražskou premiéru si odbudou „punkoví Beatles“

26. 8. 2021 - 28. 8. 2021
V pražském hudebním klubu Modrá Vopice (ulice K Žižkovu) ve čtvrtek vystoupí ostravská kapela Buty. Za pozornost stojí i další program na konci srpna. 

buty-plakat-1 „Najdem si místo, kde se dobře kouří, kde horké slunce do nápojů nepíchá,“ zpívá Radek Pastrňák, frontman Buty, ve slavné písni Mám jednu ruku dlouhou. Tentokrát to správné místo kapela našla. Stala se jím Modrá Vopice, kde zítra od 19 hodin zahrají Buty na venkovním podiu. 

Tuhle ostravskou kapelu, fungující od osmdesátých let, určitě není potřeba nikomu představovat. Hity jako Nad stádem koní, Mám jednu ruku dlouhou, Tata, František a další znají snad všichni a zazní i ve čtvrtek v Modré Vopici.

Hudební program v tomto klubu je na konci srpna bohatý. Už v pátek kapela COŽE. Společně s ní se na koncertě, který startuje v 18 hodin, ukážou i kamarádi z kapel Not to Rush a Allrock. 

Další legenda, tentokrát zahraniční, zahraje v Modré Vopici v sobotu 28. srpna. Kapela The Boys, živoucí legenda z Londýna, vznikla v roce 1976. Po nahrání čtyř alb a osmi singlů se v roce 1982 rozpadla, znovu se zformovala ke konci tisíciletí. 

The Boys byli v sedmdesátých letech součástí britské punkové exploze, jako první ostrovní punková kapela získala smlouvu na desku. Kapela byla populární, získala si přezdívku „punkoví Beatles“. 

V sestavě jsou stále tři zakládající členové Matt Dangerfield, Honest John Plain a Casino Steel a v Praze se kapela představí poprvé.

Role předskokanů se pro sobotní punk-rockový večer ujaly kapely Beautiful bastards z Topoľčan a Bratislava zase do boje vysílá trio Bratislavské dievčatá. Sobotní program začíná v 18 hodin. 


Autor: red

Ladislav Pazdera na Vyšehradě

Včera v 10:31

Ladislav Pazdera se zcela oddal hře na akustickou kytaru a patří ke generaci hudebníků, která vyrostla bez žánrových hranic. Na Vyšehradě zahraje 25. dubna skladby ze svého posledního alba Chiaroscuro, kde zpracovává řadu stylově různorodých vlivů a přetváří je do velmi osobitých a jímavých...

Festival Praha žije hudbou opět zaplní ulice metropole

21. dubna 2024 v 09:50

Veřejná prostranství hlavního města opět po roce rozezní a roztančí festival Praha žije hudbou. Na více než dvaceti místech v centru i v přilehlém okolí se 7. a 8. června představí hvězdy rapu, folku, jazzu a popu, písničkáři, dechové bandy i soubory oživující odkaz lidové...

Jarní část Věčné naděje zakončí jazzové a židovské písně

20. dubna 2024 ve 14:10

Jarní část sedmého ročníku festivalu Věčná naděje zakončí dva dramaturgicky výjimečné koncerty formace Petra Ernyei Quartet v čelákovické vile Volman. Pásmo jazzových a židovských písní odehrají 21. a 28. dubna, součástí akce bude také komentovaná prohlídka...

Komentovaná prohlídka výstavy Nahoru

20. dubna 2024 ve 13:17

Ve čtvrtek 25. dubna si budete moci pohovořit s autorkou výstavy Nahoru, která se koná v Galerii ve věži Novoměstské radnice v Praze 2.

Hostivařský session v Karolíně

17. dubna 2024 v 08:24

Hostivařský session v Karolíně se koná ve čtvrtek 18. dubna.

Výstava: Český porcelán tří století

17. dubna 2024 v 08:00

Český porcelán tří století je vůbec první výstavou, která se pokusí ve zkratce přiblížit vývoj porcelánu vyrobeného na území Čech od jeho počátků až k dnešním dnům. Navíc expozice představí ucelenou historii českého a československého porcelánu poprvé z hlediska výtvarného vývoje, tedy...

Musica Florea objevuje raného Janáčka

17. dubna 2024 v 07:51

Co má společného Leoš Janáček a baroko? Soubor Musica Florea se představí novým koncertním programem v dubnu. Letos slavíme 170 let od narození tohoto významného skladatele a při té příležitosti se Musica Florea chopila jeho nejranějších kompozic, aby je postavila vedle skladeb z počátku italského...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Koncert Prahy 2 na Bastionu

15. dubna 2024 v 15:38

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě. V úterý 23. dubna můžete slyšet seskupení hudebníků, kteří se velmi dobře zapsali na naší hudební scéně a jsou příslibem pro tento žánr.

Josef Němec – Obrazy a kresby

14. dubna 2024 v 19:14

Kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene. Právě on je spolutvůrcem výpravné knihy.

Adéla Parmová a její Shakti: Výstava odhalí temná údolí a jasné vrcholky lidské duše

12. dubna 2024 ve 03:15

Pražská umělecká scéna se připravuje na zážitek, který propojí minulost, přítomnost a budoucnost skrze vizi umělkyně Adély Parmové. Umělecká výstava „Shakti [Power of Creation & Destruction]“ zvěstuje hlubokou a osvěžující cestu do temných údolí i jasných vrcholků lidské duše. Výstava Shakti...

Dubnové Varhanní nešpory maltézských rytířů

11. dubna 2024 ve 12:21

Varhanní nešpory maltézských rytířů uslyšíte v pondělí 15. dubna od 17 hodin.

Další články
Nahoru