Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Braníku hořela skladovací hala, hasiči zasahovali na místě celý den
Zásah hasičů při požáru haly v Braníku. Foto: Leoš Kučera / GŘ HZS ČR

V Braníku hořela skladovací hala, hasiči zasahovali na místě celý den

V Modřanské ulici hořela od rána skladovací hala, hasiči doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil tramvajovou i automobilovou dopravu, která v okolí kolabovala, řidiči se totiž snažili oblast nějak objet. Zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemusela nikoho ošetřit.

Profesionální a dobrovolné jednotky hasičů vyjely do ulic Ledařská a Modřanská k požáru haly krátce před šestou hodinou ranní. Po příjezdu bylo zřejmé, že celá hala je v plamenech. V hale bylo uskladněno zboží nejrůznějšího charakteru včetně matrací a nábytku.

Velitel zásahu povolal další jednotky a chemiky na měření koncentrací. U požáru zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek, což znamená dohromady šedesát hasičů. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. 

„Hustý kouř se dostával do oblasti Braníka, Modřan a Kamýku, chemici proto požádali obyvatele v těchto částí Prahy, aby nevětrali,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

Před osmou hodinou došlo ke střídání směn. Ani před devátou hodinou nebyl požár zcela pod kontrolou. Lokalizaci velitel zásahu ohlásil až před půl desátou, následovalo poměrně složité a náročné dohašování i s ohledem na to, že se propadla část střechy haly.   

Záchranáři k požáru vyslali preventivně speciální vůz Atego. „Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla ráno pražská záchranka na twitteru.

Kvůli zásahu byl v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17 a 21. Tramvaje ve směru z centra končily v zastávce Dvorce, v úseku Levského – Dvorce jezdila náhradní autobusová doprava. Požár ovlivnil také provoz autobusových linek 106, 121 a 190. Kolem desáté hodiny se podařilo částečně zprůjezdnit Modřanskou ve směru do centra.

„Příčinu a rozsah škod šetří hasičští a policejní vyšetřovatelé, kteří se na místo budou vracet v odpoledních hodinách," popsal Martin Kavka. Všechny jednotky odjely z Braníku až před 19. hodinou, další kontrola místa požáru bude ve večerních hodinách. 


Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

9. května 2021 v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Další články
Nahoru