Dnes Sobota - obcasny-dest 1°C
Zítra Neděle - snih 3°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Modřanech se za dva roky otevře nová mateřská škola pro 112 dětí
Budoucí podoba Mateřské školy Mydlinky. Vizualizace: LOXIA

V Modřanech se za dva roky otevře nová mateřská škola pro 112 dětí

Praha 12 v roce 2022 otevře novou pasivní školku Mydlinky. Budou tam čtyři třídy s celkovou kapacitou až 112 dětí. Stavba nové školky by měla začít v příštím roce. V tiskové zprávě o tom informoval starosta dvanácté městské části Jan Adamec (Piráti).   

Podle Adamce je dobře, že oblast, kde již vnikla nová rezidenční výstavba a následujících tam letech vyroste další, bude mít blízkosti důležitou občanskou vybavenost. „Na břehu Vltavy v místě brownfieldu po bývalém cukrovaru v průběhu deseti let vznikne nová čtvrť, která nabídne přes 700 bytů pro nové obyvatele. Z toho důvodu je pro nás zásadní, aby v této lokalitě další mateřská škola vznikla,“ uvedl.

„Je pro nás důležité, aby nadále platilo, že každé tříleté dítě se do předškolního zařízení dostane. To se v současné době daří, ale byli bychom rádi, aby tomu bylo tak i do budoucna,“ dodal.

Architekti ze studia Loxia přišli s konceptem školky a v rámci diskuse rada městské části došla k tomu, že využije kopcovitý terén pozemku, aby školka mohla být částečně zahloubená a díky tomu v pasivním energetickém standardu, kdy se náklady na vytápění se pohybují kolem šest tisíc korun ročně.

Součástí projektu by měla být také ekologická klubovna. Městská část bude také žádat dotaci na tuto pasivní stavbu od Ministerstva životního prostředí.

Veřejnost se projektem školky může seznámit 10. června od 16 hodin na hřišti Mydlinky (mezi ulicemi K Beránku a Lešetínská) na setkání s radními městské části Praha 12. Občané budou mít příležitost klást dotazy, říct své připomínky či návrhy k projektu připravovaného předškolního zařízení.

„Chtěl bych poděkovat koaličním partnerům, a především místostarostovi Vojtěchu Kosovi, který si vzal celý projekt pod křídla a důsledně se mu věnuje,“ dodal starosta Prahy 12 Jan Adamec.


Osobnosti uctily Křižíkovu památku

Včera v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Další články
Nahoru