dnes
Pondělí - zatazeno
21°C
zítra
Úterý - zatazeno
22°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
22°C
V Modřanech se za dva roky otevře nová mateřská škola pro 112 dětí
Budoucí podoba Mateřské školy Mydlinky. Vizualizace: LOXIA

V Modřanech se za dva roky otevře nová mateřská škola pro 112 dětí

Praha 12 v roce 2022 otevře novou pasivní školku Mydlinky. Budou tam čtyři třídy s celkovou kapacitou až 112 dětí. Stavba nové školky by měla začít v příštím roce. V tiskové zprávě o tom informoval starosta dvanácté městské části Jan Adamec (Piráti).   

Podle Adamce je dobře, že oblast, kde již vnikla nová rezidenční výstavba a následujících tam letech vyroste další, bude mít blízkosti důležitou občanskou vybavenost. „Na břehu Vltavy v místě brownfieldu po bývalém cukrovaru v průběhu deseti let vznikne nová čtvrť, která nabídne přes 700 bytů pro nové obyvatele. Z toho důvodu je pro nás zásadní, aby v této lokalitě další mateřská škola vznikla,“ uvedl.

„Je pro nás důležité, aby nadále platilo, že každé tříleté dítě se do předškolního zařízení dostane. To se v současné době daří, ale byli bychom rádi, aby tomu bylo tak i do budoucna,“ dodal.

Architekti ze studia Loxia přišli s konceptem školky a v rámci diskuse rada městské části došla k tomu, že využije kopcovitý terén pozemku, aby školka mohla být částečně zahloubená a díky tomu v pasivním energetickém standardu, kdy se náklady na vytápění se pohybují kolem šest tisíc korun ročně.

Součástí projektu by měla být také ekologická klubovna. Městská část bude také žádat dotaci na tuto pasivní stavbu od Ministerstva životního prostředí.

Veřejnost se projektem školky může seznámit 10. června od 16 hodin na hřišti Mydlinky (mezi ulicemi K Beránku a Lešetínská) na setkání s radními městské části Praha 12. Občané budou mít příležitost klást dotazy, říct své připomínky či návrhy k projektu připravovaného předškolního zařízení.

„Chtěl bych poděkovat koaličním partnerům, a především místostarostovi Vojtěchu Kosovi, který si vzal celý projekt pod křídla a důsledně se mu věnuje,“ dodal starosta Prahy 12 Jan Adamec.


U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Praha 1 chystá na podzim Spolkový den

1. července 2020 ve 13:24

Den, v rámci kterého budou spolky prezentovat své činnosti se připravuje na 17. září. Připraveny budou ukázky zpěvu i cvičení. Moderuje Alexander Hemala.

Další články
Nahoru