dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
V Modřanech se představí králíci, kteří tam byli vyšlechtěni před šedesáti lety
Ušatý krasavec. Český červený králík chovatele Petra Krátkého. Foto: www.cschzdounky.estranky.cz

V Modřanech se představí králíci, kteří tam byli vyšlechtěni před šedesáti lety

K 100. výročí založení Králíkářského spolku v Modřanech se ve dnech 19. až 21. září v bývalém OD Prior na Sofijském náměstí uskuteční Celopražská výstava drobného zvířectva. Pořádá ji Základní organizace Českého svazu chovatelů Modřany, která si ponechala historické označení 4/12.

Všichni členové spolku, mezi nimiž je i šest dětí, zvou chovatele z Prahy a okolí, aby přijeli, předvedli také vlastní odchovy a případně využili možnosti nákupu či prodeje chovných zvířat.

Otevřeno bude v pátek 19. září od 14 do 18 hodin; v sobotu od 8 do 18 hodin a v neděli 21. září od 8 do 13 hodin. Pro členy pražských základních organizací je výstava soutěžní.

Návštěvníci uvidí králíky včetně speciální expozice plemene Český červený v rámci 1. ročníku memoriálu Theodora Svobody, který je vyšlechtil před šedesáti lety právě v Modřanech.

Vystavena bude také drůbež, dále holubi a v doprovodné expozici exotické ptactvo, drobní hlodavci, akvarijní a terarijní zvířata. Připravena je tombola a občerstvení.

Bližší informace k soutěžní chovatelské výstavě lze získat od předsedy ZO ČSCH Modřany Vítězslava Svobody na telefonním čísle 723 727 870.


Další články
Nahoru