Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Modřanech bude fungovat ambulance praktického lékaře pro děti a dorost
Ilustrační foto: Pixabay

V Modřanech bude fungovat ambulance praktického lékaře pro děti a dorost

Na nově otevřeném oddělení pediatrie na Poliklinice Modřany začíná působit doktorka Adriana Jiřičková. Zlepší se tak výrazně dostupnost a kvalita zdravotní péče pro dětské pacienty z celé spádové oblasti Prahy 12.

„Stávající dětští lékaři stárnou, nových přichází jen málo. Starostové z obav o to, že jejich občané nebudou mít dostupnou zdravotní péči, pak často suplují roli státu a snaží se lékaře sami shánět a motivovat. Jako máma dvou dcer tuším, kolika rodičům se díky této možná zdánlivě obyčejné události nesmírně ulevilo," řekla náměstkyně primátora pro oblast zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS). 

„Jsme rádi, že se nám na Poliklinice Modřany podařilo po chirurgii otevřít další novou ambulanci, zejména vzhledem k celkovému nedostatku lékařů a zdravotních sester,“ sdělil Zbyněk Stavař, ředitel a jednatel společnosti CODUM, která je provozovatelem Polikliniky Modřany.

„Snažíme se vytvářet příznivé podmínky, aby se počet lékařů v Praze 12 postupně zvyšoval,“ řekl starosta Vojtěch Kos (ODS).

„Moc se do nové krásné ordinace těším. Oceňuji technické, zdravotnické i personální zázemí Polikliniky Modřany, které umožňuje poskytovat skutečně komplexní ambulantní péči. Ráda bych přivítala pacienty všech věkových kategorií, zejména novorozence, aby bylo spektrum zaregistrovaných dětí z dlouhodobého hlediska co nejširší,“ sdělila Adriana Jiřičková.

Nová ambulance přijme postupně až 600 nových pacientů, ať již půjde o právě narozené děti, nebo děti bez stávajícího praktického lékaře. Registrace do nové ordinace bude spuštěna 4. dubna.

Zájemci mohou zaslat elektronickou poštou (e-mail:pediatrie@poliklinkamodrany.cz) žádost o registraci k praktickému lékaři pro děti a dorost, ve které je nutné uvést základní identifikační údaje (jméno a příjmení dítěte a zákonného zástupce), adresu trvalého pobytu dítěte, věk dítěte, kontaktní údaje na zákonného zástupce, zdravotní pojišťovnu dítěte a posledního pediatra dítěte.

„Chtěla bych také upozornit, že uvedená registrace je primárně určena pro pacienty bydlící na Praze 12, aby vzdálenost místa pobytu pacienta umožňovala výkon návštěvní služby,“ upřesnila Katarína Drusková, jednatelka společnosti CODUM.


Autor: red

Celostátní kolo Zeměpisné olympiády opět po roce na Albertově

Včera ve 13:09

Ve školním roce 2023/2024 se koná již 26. ročník Zeměpisné olympiády, soutěže pro nadané žáky v zeměpise (geografii). Ve dnech 25. a 26. dubna se pak v prostorách Přírodovědecké fakulty UK na Albertově uskuteční celostátní kolo soutěže, ve kterém se úspěšní řešitelé krajských kol se utkají...

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Diakonie Praha odhaluje životy lidí s autismem

31. března 2024 ve 21:11

Na 2. dubna připadá každoročně Světový den porozumění autismu. Diakonie Praha k této příležitosti spouští osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat...

Čapadlo u Hollaru nabídne pivnici, kavárnu, bary i cvičení jógy

29. března 2024 v 06:28

Novým provozovatelem čapadla u Hollaru v Praze 1 je od března Robert Koura, šéfkuchař pražské restaurace U Pinkasů. Zónu kolem čapadla se svým týmem upravil a pokud tomu bude přát počasí, v polovině dubna by ho rád zpřístupnil veřejnosti.

Další články
Nahoru