Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V MHD začne na konci června platit prázdninový provoz, budou i trvalé změny
Pražské tramvaje a autobusy. Zdroj foto: Ropid

V MHD začne na konci června platit prázdninový provoz, budou i trvalé změny

Obdobně jako v minulých letech začne od 29. června platit v pražské MHD i na příměstských a regionálních autobusových linkách PID standardní prázdninový jízdní řád, který bude obdobný jako loni v létě. Ve stejný den vstupuje v platnost několik drobnějších trvalých změn na autobusových linkách PID v Praze i ve Středočeském kraji. Zároveň je na celém území Prahy a Středočeského kraje sjednocen charakter autobusových a trolejbusových zastávek – všechny budou v režimu „na znamení“. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje městskou hromadnou a příměstskou dopravu.

U metra budou mírně prodlouženy intervaly v pracovní dny a na lince C i o víkendu. V souvislosti s tramvajovou výlukou přes Václavské náměstí nebude na lince B oproti loňskému roku omezen víkendový provoz a mírnější omezení než loni bude také ve všední dny.

„Intervaly tramvajových linek budou prodlouženy ve špičkách pracovních dnů na 10 minut, ve všední dny kolem poledne na 12 minut. U páteřních linek 9 a 22 budou intervaly poloviční,“ popsal Drápal.

Tramvajový provoz po celé prázdniny ovlivní především výluky tratí přes Václavské náměstí a v ulici Dukelských hrdinů mezi Strossmayerovým náměstím a Výstavištěm. Nadále nebude průjezdný ani úsek přes Libeňský most. Mimo provoz budou tramvajové linky 4 a 21.

autobusových linek dojde k prodloužení intervalů v pracovní dny a u vybraných linek i o víkendu ve stejném rozsahu jako loni. Nepojedou školní linky ani školní spoje na městských, příměstských a regionálních linkách.

Od soboty června bude nejen po celé prázdniny, ale již trvale, platit avizované sjednocení charakteru všech autobusových zastávek, všechny budou nově na znamení.

Prázdninový provoz na městských linkách bude trvat do pátku 30. srpna 2024, na příměstských linkách pak do soboty 31. srpna (včetně).

Trvalé změny PID od 29. června 2024

K termínu začátku letních prázdnin dojde k drobným trvalým úpravám na vybraných autobusových linkách v Praze i Středočeském kraji.

Změny jednotlivých linek:

191 Brzké ranní a pozdní večerní spoje vedené na/z Letiště nebudou zajíždět do zastávky OC Šestka.

214 Linka je trvale vedena přes zastávky Reinerova a Ruzyňský hřbitov a nejede přes Selských baterií.

386    2 páry víkendových spojů jsou prodlouženy o úsek Bratronice – Dolní Bezděkov (od 1. 7.).

629 Změna trasy mezi Kladnem a Buštěhradem (linka nově jede přes Sítnou, Hvězdu a nové zastávky v průmyslové zóně a nejede přes staré Kročehlavy a Dubí). Nové večerní spoje v pracovní dny do/ze zastávky Buštěhrad, Třinecká (od 1. 7.)

Změny zastávek:

Buštěhrad, U 7 komínů             nová obousměrná zastávka pro linku 629

Buštěhrad, závod Dříň              nová obousměrná zastávka pro linku 629

Kladno, U rozvodny                  nová obousměrná zastávka pro linku 629

Ronalda Reagana                    nová obousměrná zastávka pro linky 108, 131, 907

Škola Šeberov              nová obousměrná zastávka pro linky 154, 326, 327, 357, 901

Teplárna Michle            tramvajová zastávka je nově na znamení

Zdiby                           nová zastávka ve směru z Prahy pro linky 371, 374, 411, 958

Zdroj: Ropid


Autor: Jan Puci

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru