Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V MHD se od ledna změní trasy některých autobusů a vznikne nová linka
Ilustrační foto: archiv

V MHD se od ledna změní trasy některých autobusů a vznikne nová linka

V pražské MHD se od 3. ledna změní trasy některých autobusů a na západním okraji metropole vznikne nová linka číslo 214. Cestující čeká v lednu příštího roku kvůli opravám několik krátkodobých výluk v tramvajové dopravě. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu dopravního podniku (DPP).

Autobus číslo 164 pojede nově pouze v trase z konečné Sídliště Řepy na Malovanku, jeho trasa se zkrátí o úsek mezi Sobínem a Sídlištěm Řepy.

Linka číslo 193 pojede mezi zastávkami Na Strži a U Labutě nově přes zastávky Krčská, Budějovická, Brumlovka, Vyskočilova, Pod Dálnicí a Kačerov. Na západním okraji Prahy pak bude jezdit nová linka číslo 214, která pojede ze Sobína přes Sídliště Řepy na Bílou Horu.

Kvůli údržbě tramvajových tratí nepojedou krátkodobě tramvaje celkem na šesti místech. První výluka se uskuteční v noci z 11. na 12. ledna mezi zastávkami Vozovna Střešovice a Sídliště Petřiny.

Obousměrně nepojedou tramvaje v pátek 19. ledna od 00:40 do 04:40 tramvaje mezi Starým Hloubětínem a Lehovcem a následně v sobotu 20. ledna od 07:00 do 18:00 na trase Anděl – Sídliště Řepy a Anděl – Radlická.

Od pátku 26. do neděle 28. ledna nebude možné využít tramvajové spojení mezi Královským letohrádkem a Brusnicí. V sobotu 27. ledna pak nepojedou tramvaje přes den ani v Praze 10 mezi Průběžnou a Vinicí. Poslední lednová krátkodobá výluka se uskuteční v noci z úterý 30. na středu 31. ledna mezi zastávkami Koh-i-noor a Průběžná.

 


Autor: ČTK

V březnu začne druhá etapa opravy tubusu metra B

Včera v 09:31

V pondělí 4. března budou zahájeny práce na druhé etapě opravy tubusu metra Rajská zahrada. Předpokládané ukončení těchto prací je do konce června.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Další články
Nahoru