dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
V MHD bude na lince do Suchdola otestován provoz cyklobusů
Nový cyklobus v pražské MHD. Foto: Petr Ludvíček / DPP

V MHD bude na lince do Suchdola otestován provoz cyklobusů

Od poloviny května otestuje dopravní podnik na lince číslo 147 mezi zastávkami Dejvická a Suchdol ověřovací provoz autobusů se speciální úpravou pro přepravu jízdních kol. V minulosti došlo k zavedení a následnému rozšíření přepravy kol v metru i tramvajích.

Kola se budou ve zkušebním provozu přepravovat na zadních čelech nízkopodlažních autobusů. V první fázi bude přeprava možná pouze ve směru z centra (do kopce). Naložení jízdních kol bude umožněno v zastávkách Dejvická (přestup z metra) a V Podbabě (přestup z přívozu) a vykládka v zastávkách Internacionální a Výhledy.

Nakládku a vykládku bude zajišťovat cestující, řidič poskytne případnou radu či pomoc a následně jízdní kolo uzamkne k nosiči. Cestující obdrží od řidiče visačku s identifikací polohy kola na nosiči, kterou se následně prokáže při vykládce. Právě časově náročný postup nakládky a vykládky je důvodem pro omezení počtu takto obsluhovaných zastávek.

Vybavené autobusy budou označeny piktogramem jízdního kola na čelním informačním panelu a jejich plánované nasazení bude vyznačeno v zastávkovém jízdním řádu. Podobně jako v metru, tramvajích nebo na přívozu bude jízdní kolo i zde přepravováno zdarma. Zkušební provoz na lince 147 je předpokládán do konce října.


Další články
Nahoru