dnes
Pondělí - jasno
18°C
zítra
Úterý - zatazeno
19°C
pozítří
Středa - zatazeno
24°C
V metru vyjela první souprava s novými sedačkami
Nové sedačky v metru na lince C. Foto: Facebook Ropid

V metru vyjela první souprava s novými sedačkami

V pražském metru včera poprvé vyjela souprava osazená novými plastovými sedačkami. Jde o zkušební provoz. Pokud se nové sedačky osvědčí, podnik jimi začne vozy na lince C osazovat od roku 2019.

„V současné době je novým typem plastových sedaček osazen jeden vůz soupravy typu M1 na lince C," uvedla mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Design nových sedaček, které jsou bílé a červené s šedými sedáky a opěrkami na hlavu, je založen na sedačkách, které byly v tramvajích typu T3, dnes již vyřazených. Sedačky navrhl ateliér architekta Patrika Kotase. Mezi jejich výhody podle dopravního podniku patří to, že jsou snáze omyvatelné.

DPP sedačky zkouší, aby ověřil jejich praktičnost v ostrém provozu a komfort pro cestující. Pokud se osvědčí, v soupravách na lince mezi stanicemi Háje a Letňany se začnou objevovat od roku 2019. Tehdy začne generální rekonstrukce všech vozů typu M1, které dosáhnou poloviny své životnosti. V rámci oprav počítá DPP i s dalšími změnami v interiéru vlaků.

Cenu osazení vozů novými sedačkami podle Řehkové zatím nelze určit. „Není zatím jasné, zda na základě zkušeností z provozu a údržby nedoznají sedadla případných změn," uvedla.

Vozový park pražského metra tvoří celkem 730 vozidel, z toho 265 vozů typu M1. DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10 000 lidí. Praha dotuje dopravní podnik více než deseti miliardami ročně.


Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Dlouhá a okolní ulice budou v pátek a v sobotu v noci uzavřeny

10. dubna 2019 v 09:41

Pro vjezd nerezidentů, vozů TAXI služeb a dalších smluvních přepravců budou mezi 22:00 a 3:00 hodinou uzavřeny ulice Dlouhá (od křižovatky s ul. Dušní po křižovatku s ul. Hradební), V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná, Kozí (od křižovatky s ul. Haštalskou po křižovatku s ul. Dlouhá). V Dušní ulici...

V úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka nepojedou tramvaje

10. dubna 2019 v 09:06

V sobotu 27. dubna od 8:30 do 17 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Další články
Nahoru