dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
V metru vyjela první souprava s novými sedačkami
Nové sedačky v metru na lince C. Foto: Facebook Ropid

V metru vyjela první souprava s novými sedačkami

V pražském metru včera poprvé vyjela souprava osazená novými plastovými sedačkami. Jde o zkušební provoz. Pokud se nové sedačky osvědčí, podnik jimi začne vozy na lince C osazovat od roku 2019.

„V současné době je novým typem plastových sedaček osazen jeden vůz soupravy typu M1 na lince C," uvedla mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Design nových sedaček, které jsou bílé a červené s šedými sedáky a opěrkami na hlavu, je založen na sedačkách, které byly v tramvajích typu T3, dnes již vyřazených. Sedačky navrhl ateliér architekta Patrika Kotase. Mezi jejich výhody podle dopravního podniku patří to, že jsou snáze omyvatelné.

DPP sedačky zkouší, aby ověřil jejich praktičnost v ostrém provozu a komfort pro cestující. Pokud se osvědčí, v soupravách na lince mezi stanicemi Háje a Letňany se začnou objevovat od roku 2019. Tehdy začne generální rekonstrukce všech vozů typu M1, které dosáhnou poloviny své životnosti. V rámci oprav počítá DPP i s dalšími změnami v interiéru vlaků.

Cenu osazení vozů novými sedačkami podle Řehkové zatím nelze určit. „Není zatím jasné, zda na základě zkušeností z provozu a údržby nedoznají sedadla případných změn," uvedla.

Vozový park pražského metra tvoří celkem 730 vozidel, z toho 265 vozů typu M1. DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10 000 lidí. Praha dotuje dopravní podnik více než deseti miliardami ročně.


Uzavření Bubenečského tunelu od soboty do neděle

Včera v 07:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude probíhat úplné noční uzavření Bubenečského tunelu od soboty 19. ledna od 23 hodin do neděle 20. ledna do 5 hodin.

I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského: Přerušení provozu tramvají

14. ledna 2019 v 18:26

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v pátek 18. ledna od 0.40 hodin do 4.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského – Nákladové nádraží Žižkov.

Radošovická – Nádraží Hostivař: Zítra nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:52

V neděli 13. ledna bude od 10 do 16:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař.

Průběžná – Nádraží Hostivař: Zítra ráno nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:48

V neděli 13. ledna bude od 7:30 do 10 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Víkendové přerušení provozu tramvají: Čechovo náměstí v Moskevské ulici

10. ledna 2019 ve 12:25

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde od soboty 12. ledna od 7 hodin do neděle 13. ledna do 16:20 hodin k dočasnému přerušení provozu v zastávce Čechovo náměstí v Moskevské ulici – pro směr Koh-i-noor, respektive Bohemians.

Další články
Nahoru