dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
15°C
V metru vyjela první souprava s novými sedačkami
Nové sedačky v metru na lince C. Foto: Facebook Ropid

V metru vyjela první souprava s novými sedačkami

V pražském metru včera poprvé vyjela souprava osazená novými plastovými sedačkami. Jde o zkušební provoz. Pokud se nové sedačky osvědčí, podnik jimi začne vozy na lince C osazovat od roku 2019.

„V současné době je novým typem plastových sedaček osazen jeden vůz soupravy typu M1 na lince C," uvedla mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Design nových sedaček, které jsou bílé a červené s šedými sedáky a opěrkami na hlavu, je založen na sedačkách, které byly v tramvajích typu T3, dnes již vyřazených. Sedačky navrhl ateliér architekta Patrika Kotase. Mezi jejich výhody podle dopravního podniku patří to, že jsou snáze omyvatelné.

DPP sedačky zkouší, aby ověřil jejich praktičnost v ostrém provozu a komfort pro cestující. Pokud se osvědčí, v soupravách na lince mezi stanicemi Háje a Letňany se začnou objevovat od roku 2019. Tehdy začne generální rekonstrukce všech vozů typu M1, které dosáhnou poloviny své životnosti. V rámci oprav počítá DPP i s dalšími změnami v interiéru vlaků.

Cenu osazení vozů novými sedačkami podle Řehkové zatím nelze určit. „Není zatím jasné, zda na základě zkušeností z provozu a údržby nedoznají sedadla případných změn," uvedla.

Vozový park pražského metra tvoří celkem 730 vozidel, z toho 265 vozů typu M1. DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10 000 lidí. Praha dotuje dopravní podnik více než deseti miliardami ročně.


Bubenečský tunel bude ze soboty na neděli zcela uzavřen

Včera v 11:19

Od soboty 27. října od 23 hodin do neděle 28. října do 5 hodin bude uzavřen Bubenečský tunel. Objížďka je vedena po trase: Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská, Trojský most

Roztyly C: Omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

21. října 2018 v 09:27

Z důvodu provádění zátěžové zkoušky osobního výtahu mezi nástupištěm a vestibulem stanice dojde ve čtvrtek 25. října od 10 do 12 hodin k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra Roztyly na trase C.

Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

17. října 2018 ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Další články
Nahoru