Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V metropoli se loni konalo o čtvrtinu více kongresů a konferencí než v roce 2022
Ilustrační foto: pragueconvention.cz

V metropoli se loni konalo o čtvrtinu více kongresů a konferencí než v roce 2022

V hlavní městě se loni konalo o čtvrtinu více kongresů a konferencí než v roce 2022. Celkově jich bylo 4889. Počet akcí ale ještě nedosáhl úrovně z roku 2019 před koronavirovou pandemií. Ve srovnání s ním byl počet o 18 procent nižší. Informovala o tom nezisková společnost Prague Convention Bureau (PCB), která oficiálně zastřešuje pražský kongresový průmysl. O polovinu podle ní loni meziročně vzrostl počet zahraničních kongresů a konferencí v Praze. Přesto domácí akce s podílem 50,7 procenta mírně převažovaly.

Podle nejnovějších dat si česká metropole meziročně polepšila nejen co do počtu zde konaných kongresů a konferencí ale i z hlediska počtu delegátů, kteří na tyto akce přicestovali. V roce 2023 se v Praze uskutečnilo bezmála pět tisíc odborných akcí, kterých se zúčastnilo téměř 700 tisíc osob.

V mezinárodním srovnání si zároveň Praha zajistila šesté místo na žebříčku nejžádanějších kongresových destinací světa. Předčila tak i města jako Madrid, Soul, Londýn, Berlín nebo Tokio.

Kongresový průmysl v hlavním městě si po vynucené pandemické pauze udržuje svou rostoucí tendenci. V roce 2023 se v Praze podle agregovaných dat PCB a Českého statistického úřadu konalo celkem 4 889 kongresů a konferencí, na které zavítalo 691 103 delegátů, což představuje meziroční nárůst o 25 procent, respektive 12 procent. Stále se však ještě nepodařilo překonat rekordní rok 2019.

„Z hlediska počtu delegátů jsme na téměř 97 procent výkonu roku 2019, ale z hlediska počtu akcí jsme pouze na 82 procent,“ uvedl ředitel PCB Roman Muška.

„Tato data jen potvrzují trend posledních let, kdy se koná méně kongresů a konferencí, ale s daleko vyšší účastí delegátů. V našich statistikách vidíme, že se meziročně navýšil počet akcí, kterých se účastní 500 a více delegátů. Zároveň se nám prodlužuje i průměrná délka trvání akce, a to především díky skokovému nárůstu počtu setkání, která trvají čtyři a více dní a poklesu v segmentu kratších, především dvoudenních, akcí,“ pokračoval.


Autor: red

Vienna Insurance Group zpřísňuje pravidla udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

13. června 2024 v 11:43

Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje Strategii udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu, závaznou pro všechny společnosti VIG. Kromě toho zakládá v rámci aktuálního programu udržitelnosti „VIG 25“ vlastní Group Sustainability Office.

PVK: Aktivně přispíváme svými projekty k plnění klimatického plánu Prahy

5. června 2024 v 17:31

Hlavní město Praha přijalo v roce 2019 přelomové usnesení, ve kterém se město dobrovolně zavázalo začít aktivně sledovat a postupně snižovat své přímé i nepřímé emise oxidu uhličitého (CO2). Město tím oficiálně vyhlásilo svůj klimatický závazek snížit emise CO2 o 45 % do roku 2030 ve srovnání...

Testbed jako brána do inovací. Den otevřených dveří představil příklady digitalizace z praxe

4. června 2024 v 11:50

Trendy, vize, technologické inovace i praktická řešení pod taktovkou Průmyslu 4.0 vyvíjená v prostředí průmyslových testbedů. To byla témata Dne otevřených dveří pro Průmysl 4.0, akce, která ve středu 29. května otevřela ředitelům a manažerům výrobních podniků prostory RICAIP Testbedu Praha na...

Do dozorčí rady VIG byli nově zvoleni Kulhánek, Machačová, Simhandl a Svoób

2. června 2024 v 17:12

V pátek 24. května se ve Wiener Stadthalle konala 33. řádná valná hromada společnosti VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG).Jedním z bodů byla i volby do dozorčí rady.

Na veletrh Expo Real míří opět ve společné expozici Praha, Ostrava i Moravskoslezský kraj

27. května 2024 v 11:55

Prestižní developerský veletrh Expo Real se uskuteční ve dnech 7. až 9. října 2024 v německém Mnichově. Prezentují se na něm desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí světa, což jej řadí mezi světově nejvýznamnější investiční veletrhy. Ostrava, Moravskoslezský kraj a Praha se této prestižní a...

Další články
Nahoru