dnes
Pátek - zatazeno
9°C
zítra
Sobota - zatazeno
8°C
pozítří
Neděle - zatazeno
8°C
V metropoli přibývá napadení strážníků městské policie
Ilustrační foto: Freeimages.com

V metropoli přibývá napadení strážníků městské policie

V hlavním městě přibývá napadení strážníků městské policie (MPP). Od ledna do konce července to bylo 40 případů, loni jich bylo za celý rok 65. ČTK to dnes řekla mluvčí městské policie Irena Seifertová. 

„Fyzických útoků na strážníky pražské městské policie přibývá. Slovní útoky na ženy a muže v uniformách ani nepočítáme," řekla Seifertová.

Slovní i fyzické útoky eviduje MPP každý den. „Mezi agresory jsou jak muži, tak ženy. Agresivní jsou nejen ti pod vlivem alkoholu či drog," uvedla mluvčí.

Městská policie se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem zaměstnanců. MPP chybí 350 strážníků do ideálního stavu 2520 zaměstnanců. Podstav se snaží řešit řadou bonusů k platu včetně příspěvků na bydlení či dopravu. Za první pololetí letošního roku projevilo zájem o práci u městské policie 800 lidí. Z nich se testů zúčastnilo 200 a prošlo jimi 47 uchazečů.

Někteří z nich ale nakonec do služby nenastoupí, neboť nezvládnou následný výcvik, a to například i kvůli množství legislativy, které musí nastudovat. Nástupní plat k MPP je po absolvování výcviku a započtení bonusů 39 000 korun.


Stovky expertů na největší orgán v těle jedou do Prahy

20. listopadu 2019 v 10:56

V tuzemsku nyní žije asi 55 000 lidí s nějakou formou střevního zánětu. Jen u Crohnovy choroby se za posledních 12 let zvedl počet nemocných ze 14 000 na 27 000. Nejenom toto budou řešit stovky odborníků na trávicí trakt – gastroenterologů – kteří se v těchto dnech sjíždí z Česka i Slovenska do...

Víc městských bytů pro potřebné profese

19. listopadu 2019 ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Další články
Nahoru