Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - skorojasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V městských domech na Černém Mostě byly instalovány kamery, zkouší se i na škole
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

V městských domech na Černém Mostě byly instalovány kamery, zkouší se i na škole

V městských domech na Černém Mostě byla v první polovině letošního roku dokončena instalace více než šesti stovek kamer, týkalo se to sto padesáti vchodů. Instalaci provedla pro městskou část společnost Centra. Náklady byly přes dva miliony korun. Sedmdesát procent pokryla dotace od magistrátu, zbytek byl financován z rozpočtu Prahy 14. Městská část o tom informovala ve svém časopise 14.  

„Jsem rád, že Centra vyhověla mé žádosti a investovala právě do tohoto projektu. Bezpečnostní kamery jsou důležitým pomocníkem nejen při odhalování trestných činů, ale působí i preventivně. Další prostředky jsou v letošním roce vynakládány na výměnu zámků, opravy dveří a instalaci svítidel s fotobuňkami,“ uvedl místostarosta Prahy 14 Jaromír Krátký (ODS), který má v gesci bezpečnost.

V rámci inovace kamerových systémů na Černém Mostě byly inovovány i systémy střežící podzemní garáže ve správě společnosti Správa majetku Praha 14 .

Podle Krátkého byly záznamy už byly využity při prošetřování podezření na odcizení auta, v domech díky nim bylo odhaleno několik případů vandalismu.

„Vzhledem k tomu, že systém je centralizovaný, lze v záznamech snadno vyhledávat. Spolupráce správce systému s policí je samozřejmostí, z meziročního srovnání dat je již teď zřejmé, že se situace zlepšila a instalace kamerového systému je přínosem,“ podotkl. 

Kamery byly také instalovány na plášť budovy ZŠ Generála Janouška. Zkušební provoz celkem šestnácti kamer začal letos na jaře. „Jedná se o inovativní systém, který na školní budově realizujeme jako první v Praze a pravděpodobně i v rámci ČR. Tyto kamery mají chytré analytické schopnosti. Dokážou tak nejen pořizovat záznam, ale také některé typy protiprávního jednání rozpoznat a ihned nahlásit bezpečnostní agentuře. Nejedná se o analýzu obličejů, ale pohybu,“ sdělil místostarosta pro časopis 14.

Systém podle něj bude v budoucnu možné projit se systémy městské a státní policie a rozšířit ho na další školy.


Autor: TZ, red

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Dnes v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Dnes v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

Dnes v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

Včera v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

Včera ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

Včera v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

Včera v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

Včera v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Radnice Prahy 13 vypsala výběrová řízení na další pracovní pozice

21. února 2024 v 15:18

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.  

Praha 2 pomáhá s bydlením mladým rodinám, samoživitelům i sociálně potřebným

21. února 2024 v 10:58

Nová Pravidla sociální bytové politiky radnice Praha 2 reagují jak na vývoj situace na trhu s bydlením, tak i na změny v sociální politice. Cílí zejména na případy, kde selhává či nedostačuje státní podpora. Adresná a sociálně citlivá podpora se tak dostane těm, kteří ji opravdu potřebují,...

Praha 14: Přihlaste se na festival Antifetfest 2024

21. února 2024 v 08:18

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je již tradiční přehlídkou žákovských a studentských filmů, které se zaměřují na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy.

Další články
Nahoru