Dnes Neděle - zatazeno -1°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V městských domech na Černém Mostě byly instalovány kamery, zkouší se i na škole
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

V městských domech na Černém Mostě byly instalovány kamery, zkouší se i na škole

V městských domech na Černém Mostě byla v první polovině letošního roku dokončena instalace více než šesti stovek kamer, týkalo se to sto padesáti vchodů. Instalaci provedla pro městskou část společnost Centra. Náklady byly přes dva miliony korun. Sedmdesát procent pokryla dotace od magistrátu, zbytek byl financován z rozpočtu Prahy 14. Městská část o tom informovala ve svém časopise 14.  

„Jsem rád, že Centra vyhověla mé žádosti a investovala právě do tohoto projektu. Bezpečnostní kamery jsou důležitým pomocníkem nejen při odhalování trestných činů, ale působí i preventivně. Další prostředky jsou v letošním roce vynakládány na výměnu zámků, opravy dveří a instalaci svítidel s fotobuňkami,“ uvedl místostarosta Prahy 14 Jaromír Krátký (ODS), který má v gesci bezpečnost.

V rámci inovace kamerových systémů na Černém Mostě byly inovovány i systémy střežící podzemní garáže ve správě společnosti Správa majetku Praha 14 .

Podle Krátkého byly záznamy už byly využity při prošetřování podezření na odcizení auta, v domech díky nim bylo odhaleno několik případů vandalismu.

„Vzhledem k tomu, že systém je centralizovaný, lze v záznamech snadno vyhledávat. Spolupráce správce systému s policí je samozřejmostí, z meziročního srovnání dat je již teď zřejmé, že se situace zlepšila a instalace kamerového systému je přínosem,“ podotkl. 

Kamery byly také instalovány na plášť budovy ZŠ Generála Janouška. Zkušební provoz celkem šestnácti kamer začal letos na jaře. „Jedná se o inovativní systém, který na školní budově realizujeme jako první v Praze a pravděpodobně i v rámci ČR. Tyto kamery mají chytré analytické schopnosti. Dokážou tak nejen pořizovat záznam, ale také některé typy protiprávního jednání rozpoznat a ihned nahlásit bezpečnostní agentuře. Nejedná se o analýzu obličejů, ale pohybu,“ sdělil místostarosta pro časopis 14.

Systém podle něj bude v budoucnu možné projit se systémy městské a státní policie a rozšířit ho na další školy.


Autor: TZ, red

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

Včera v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: V Brandlově ulici se můžete nadále testovat na přítomnost koronaviru

3. února 2023 v 16:14

Praha 11 prodloužila nájem pozemku na rohu ulic Machkova a Brandlova, kde funguje testovací místo. Situace s šířením onemocnění covid-19 se sice po náročném období uklidnila, ale i v současné době přetrvává zájem o testování a očkování.

Kurzy oprav drobného nábytku pro veřejnost

3. února 2023 v 15:16

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy....

Benefiční koncert vynesl více než osmdesát tisíc korun

3. února 2023 v 11:27

Benefičním koncertem na Novoměstské radnice Praha oslavil Nadační fond Dvojka srdcem 5 let od založení. Během večera vystoupili bez nároku na honorář Ondřej G. Brzobohatý, sbor Vratislavka pod vedením Evy Kleinové, stejně jako moderátor večera Josef Mádle.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

2. února 2023 v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

2. února 2023 v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

1. února 2023 v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Další články
Nahoru