Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V městské knihovně bude centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Praha a Středočeský kraj
Hlavní budova knihovny na Mariánském náměstí. Foto: Ludek / Wikimedia Commons

V městské knihovně bude centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Praha a Středočeský kraj

V pražské městské knihovně bude Krajské koordinační centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Středočeský kraj ve spolupráci s Prahou. Podle potřeby přibudou další pracoviště v regionu. Na zřízení centra se shoda pracovní skupina Krizového štábu kraje, kterou včra svolala hejtmanka Petra Pecková (STAN). Účastnil se jí také pražský primátor Zdeněk Hřib, uvedl v tiskové zprávě mluvčí středočeského hejtmanství David Šíma.

„Ve spolupráci s hlavním městem Praha a s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, Krajským policejním ředitelstvím pro Středočeský kraj a dalšími složkami, které pomáhají s řešením migrační vlny, zajistíme fungování asistenčního centra pro obyvatele Ukrajiny, které vyhnala z jejich domovů válka," uvedla hejtmanka Pecková.

Centrum bude sloužit jako základní informační a první kontaktní místo pro ukrajinské obyvatele, kteří se dostanou do Středočeského kraje a do Prahy.

Pomůže jim s registrací, ubytováním a bude zároveň shromažďovat nabídky humanitární pomoci a ubytování pro uprchlíky. Nepřetržitě je k dispozici jeho linka 950 870 420. Aby nebyla linka zahlcena, mohou lidé své nabídky psát na e-mail pomocukrajine@kr-s.cz.

„Jsem neskutečně vděčná za velkou vlnu solidarity s Ukrajinou a jejím lidem. Chodí mi obrovské množství nabídek do mailu i do SMS. Věřím, že společně dokážeme pomoci každému, kdo bude na území našeho kraje hledat ochranu před barbarskou invazí ve své zemi," doplnila hejtmanka.

Podle posledních informací jsou ve středních Čechách ubytovány desítky uprchlíků z Ukrajiny, a to u svých rodin a známých. Avšak začátkem nového týdne vedení kraje očekává větší vlnu uprchlíků. V regionu je aktuálně k dispozici pro válečné uprchlíky ubytovací kapacita přes 7000 lůžek.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru