Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V městské knihovně bude centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Praha a Středočeský kraj
Hlavní budova knihovny na Mariánském náměstí. Foto: Ludek / Wikimedia Commons

V městské knihovně bude centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Praha a Středočeský kraj

V pražské městské knihovně bude Krajské koordinační centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Středočeský kraj ve spolupráci s Prahou. Podle potřeby přibudou další pracoviště v regionu. Na zřízení centra se shoda pracovní skupina Krizového štábu kraje, kterou včra svolala hejtmanka Petra Pecková (STAN). Účastnil se jí také pražský primátor Zdeněk Hřib, uvedl v tiskové zprávě mluvčí středočeského hejtmanství David Šíma.

„Ve spolupráci s hlavním městem Praha a s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, Krajským policejním ředitelstvím pro Středočeský kraj a dalšími složkami, které pomáhají s řešením migrační vlny, zajistíme fungování asistenčního centra pro obyvatele Ukrajiny, které vyhnala z jejich domovů válka," uvedla hejtmanka Pecková.

Centrum bude sloužit jako základní informační a první kontaktní místo pro ukrajinské obyvatele, kteří se dostanou do Středočeského kraje a do Prahy.

Pomůže jim s registrací, ubytováním a bude zároveň shromažďovat nabídky humanitární pomoci a ubytování pro uprchlíky. Nepřetržitě je k dispozici jeho linka 950 870 420. Aby nebyla linka zahlcena, mohou lidé své nabídky psát na e-mail pomocukrajine@kr-s.cz.

„Jsem neskutečně vděčná za velkou vlnu solidarity s Ukrajinou a jejím lidem. Chodí mi obrovské množství nabídek do mailu i do SMS. Věřím, že společně dokážeme pomoci každému, kdo bude na území našeho kraje hledat ochranu před barbarskou invazí ve své zemi," doplnila hejtmanka.

Podle posledních informací jsou ve středních Čechách ubytovány desítky uprchlíků z Ukrajiny, a to u svých rodin a známých. Avšak začátkem nového týdne vedení kraje očekává větší vlnu uprchlíků. V regionu je aktuálně k dispozici pro válečné uprchlíky ubytovací kapacita přes 7000 lůžek.


Autor: ČTK

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru