Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V městské knihovně bude centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Praha a Středočeský kraj
Hlavní budova knihovny na Mariánském náměstí. Foto: Ludek / Wikimedia Commons

V městské knihovně bude centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Praha a Středočeský kraj

V pražské městské knihovně bude Krajské koordinační centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Středočeský kraj ve spolupráci s Prahou. Podle potřeby přibudou další pracoviště v regionu. Na zřízení centra se shoda pracovní skupina Krizového štábu kraje, kterou včra svolala hejtmanka Petra Pecková (STAN). Účastnil se jí také pražský primátor Zdeněk Hřib, uvedl v tiskové zprávě mluvčí středočeského hejtmanství David Šíma.

„Ve spolupráci s hlavním městem Praha a s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, Krajským policejním ředitelstvím pro Středočeský kraj a dalšími složkami, které pomáhají s řešením migrační vlny, zajistíme fungování asistenčního centra pro obyvatele Ukrajiny, které vyhnala z jejich domovů válka," uvedla hejtmanka Pecková.

Centrum bude sloužit jako základní informační a první kontaktní místo pro ukrajinské obyvatele, kteří se dostanou do Středočeského kraje a do Prahy.

Pomůže jim s registrací, ubytováním a bude zároveň shromažďovat nabídky humanitární pomoci a ubytování pro uprchlíky. Nepřetržitě je k dispozici jeho linka 950 870 420. Aby nebyla linka zahlcena, mohou lidé své nabídky psát na e-mail pomocukrajine@kr-s.cz.

„Jsem neskutečně vděčná za velkou vlnu solidarity s Ukrajinou a jejím lidem. Chodí mi obrovské množství nabídek do mailu i do SMS. Věřím, že společně dokážeme pomoci každému, kdo bude na území našeho kraje hledat ochranu před barbarskou invazí ve své zemi," doplnila hejtmanka.

Podle posledních informací jsou ve středních Čechách ubytovány desítky uprchlíků z Ukrajiny, a to u svých rodin a známých. Avšak začátkem nového týdne vedení kraje očekává větší vlnu uprchlíků. V regionu je aktuálně k dispozici pro válečné uprchlíky ubytovací kapacita přes 7000 lůžek.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru