Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V městské knihovně bude centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Praha a Středočeský kraj
Hlavní budova knihovny na Mariánském náměstí. Foto: Ludek / Wikimedia Commons

V městské knihovně bude centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Praha a Středočeský kraj

V pražské městské knihovně bude Krajské koordinační centrum pomoci Ukrajině, spustí jej Středočeský kraj ve spolupráci s Prahou. Podle potřeby přibudou další pracoviště v regionu. Na zřízení centra se shoda pracovní skupina Krizového štábu kraje, kterou včra svolala hejtmanka Petra Pecková (STAN). Účastnil se jí také pražský primátor Zdeněk Hřib, uvedl v tiskové zprávě mluvčí středočeského hejtmanství David Šíma.

„Ve spolupráci s hlavním městem Praha a s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, Krajským policejním ředitelstvím pro Středočeský kraj a dalšími složkami, které pomáhají s řešením migrační vlny, zajistíme fungování asistenčního centra pro obyvatele Ukrajiny, které vyhnala z jejich domovů válka," uvedla hejtmanka Pecková.

Centrum bude sloužit jako základní informační a první kontaktní místo pro ukrajinské obyvatele, kteří se dostanou do Středočeského kraje a do Prahy.

Pomůže jim s registrací, ubytováním a bude zároveň shromažďovat nabídky humanitární pomoci a ubytování pro uprchlíky. Nepřetržitě je k dispozici jeho linka 950 870 420. Aby nebyla linka zahlcena, mohou lidé své nabídky psát na e-mail pomocukrajine@kr-s.cz.

„Jsem neskutečně vděčná za velkou vlnu solidarity s Ukrajinou a jejím lidem. Chodí mi obrovské množství nabídek do mailu i do SMS. Věřím, že společně dokážeme pomoci každému, kdo bude na území našeho kraje hledat ochranu před barbarskou invazí ve své zemi," doplnila hejtmanka.

Podle posledních informací jsou ve středních Čechách ubytovány desítky uprchlíků z Ukrajiny, a to u svých rodin a známých. Avšak začátkem nového týdne vedení kraje očekává větší vlnu uprchlíků. V regionu je aktuálně k dispozici pro válečné uprchlíky ubytovací kapacita přes 7000 lůžek.


Autor: ČTK

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru