Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

V mateřské škole Ovčí hájek mění Praha 13 okna

V mateřské škole Ovčí hájek v Praze 13 probíhá výměna oken, která pomůže výrazně omezit úniky tepla z budovy. Informovala o tom mluvčí Prahy 13 Lucie Steinerová. Investice ve výši 5 milionů korun podle ní sníží náklady na provoz a zajistí kvalitnější prostředí v celé budově.

Výměny oken ve školských zařízeních se postupně uskutečňují ve všech 22 mateřinkách i deseti základních školách. „Nová okna jsou vybavena moderními funkčními prvky nejenže výborně izolují, takže v zimě nedochází ke zbytečným únikům tepla do okolí, ale také v létě propouštějí méně tepla do budov. Věřím, že investici ocení jak děti a rodiče, tak i zaměstnanci,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Celkem se v mateřské škole Ovčí hájek vyměňuje 108 kusů oken a balkonových dveří, a proto je denní provoz upraven především s citlivým ohledem na děti. „Výměna probíhá postupně, abychom zajistili bezpečný provoz naší mateřské školy. Snažíme se s dětmi trávit co nejvíce času mimo školní budovu a věříme, že rodiče nezbytná omezení chápou,“ dodala ředitelka Hana Baštová.

Nová okna a balkonové dveře jsou podle místostarostky Marcely Plesníkové (ANO) nejen bezpečnější, ale současně lépe do prostor školky propouštějí žádoucí světlo.

„Zdravé světlo je nejen pro děti ve školách a školkách jedním z důležitých činitelů ovlivňujících podmínky vlastního vzdělávání. Navíc zabraňují nechtěným průvanům, dříve způsobovaným starými rámy původních oken,“ uvedla.


Autor: red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru