Dnes Sobota - dest 25°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

V mateřské škole Ovčí hájek mění Praha 13 okna

V mateřské škole Ovčí hájek v Praze 13 probíhá výměna oken, která pomůže výrazně omezit úniky tepla z budovy. Informovala o tom mluvčí Prahy 13 Lucie Steinerová. Investice ve výši 5 milionů korun podle ní sníží náklady na provoz a zajistí kvalitnější prostředí v celé budově.

Výměny oken ve školských zařízeních se postupně uskutečňují ve všech 22 mateřinkách i deseti základních školách. „Nová okna jsou vybavena moderními funkčními prvky nejenže výborně izolují, takže v zimě nedochází ke zbytečným únikům tepla do okolí, ale také v létě propouštějí méně tepla do budov. Věřím, že investici ocení jak děti a rodiče, tak i zaměstnanci,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Celkem se v mateřské škole Ovčí hájek vyměňuje 108 kusů oken a balkonových dveří, a proto je denní provoz upraven především s citlivým ohledem na děti. „Výměna probíhá postupně, abychom zajistili bezpečný provoz naší mateřské školy. Snažíme se s dětmi trávit co nejvíce času mimo školní budovu a věříme, že rodiče nezbytná omezení chápou,“ dodala ředitelka Hana Baštová.

Nová okna a balkonové dveře jsou podle místostarostky Marcely Plesníkové (ANO) nejen bezpečnější, ale současně lépe do prostor školky propouštějí žádoucí světlo.

„Zdravé světlo je nejen pro děti ve školách a školkách jedním z důležitých činitelů ovlivňujících podmínky vlastního vzdělávání. Navíc zabraňují nechtěným průvanům, dříve způsobovaným starými rámy původních oken,“ uvedla.


Autor: red

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Včera v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Včera v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Včera v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Včera v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru