Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

V mateřské škole Ovčí hájek mění Praha 13 okna

V mateřské škole Ovčí hájek v Praze 13 probíhá výměna oken, která pomůže výrazně omezit úniky tepla z budovy. Informovala o tom mluvčí Prahy 13 Lucie Steinerová. Investice ve výši 5 milionů korun podle ní sníží náklady na provoz a zajistí kvalitnější prostředí v celé budově.

Výměny oken ve školských zařízeních se postupně uskutečňují ve všech 22 mateřinkách i deseti základních školách. „Nová okna jsou vybavena moderními funkčními prvky nejenže výborně izolují, takže v zimě nedochází ke zbytečným únikům tepla do okolí, ale také v létě propouštějí méně tepla do budov. Věřím, že investici ocení jak děti a rodiče, tak i zaměstnanci,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Celkem se v mateřské škole Ovčí hájek vyměňuje 108 kusů oken a balkonových dveří, a proto je denní provoz upraven především s citlivým ohledem na děti. „Výměna probíhá postupně, abychom zajistili bezpečný provoz naší mateřské školy. Snažíme se s dětmi trávit co nejvíce času mimo školní budovu a věříme, že rodiče nezbytná omezení chápou,“ dodala ředitelka Hana Baštová.

Nová okna a balkonové dveře jsou podle místostarostky Marcely Plesníkové (ANO) nejen bezpečnější, ale současně lépe do prostor školky propouštějí žádoucí světlo.

„Zdravé světlo je nejen pro děti ve školách a školkách jedním z důležitých činitelů ovlivňujících podmínky vlastního vzdělávání. Navíc zabraňují nechtěným průvanům, dříve způsobovaným starými rámy původních oken,“ uvedla.


Autor: red

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Dnes v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru