Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než 100 let starých budovách, takže je každoročně práce hodně.

Školy většinou letos využívají prázdniny k malování tříd, vestibulů, jídelen a chodeb či šaten, dále k výměně podlahových krytin a k renovaci parket.

V ZŠ Vodičkova a v ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského přibude nová učebna fyziky a bude se provádět zatemnění několika tříd. V „Truhle“ navíc vchodové dveře čeká zásadní repase a oprava a odborníci rovněž udělají základní úpravu fasády a omytí i nátěr do výše 1. patra. Budově prvního stupně v Klimentské se fasádě také bude věnovat odborník. Fasáda je totiž postižena vlhkostí a musí být před opravou odborně ošetřena. Tyto zásahy se mohou provádět až nyní po skončení výkopových prací v této ulici, které znemožňovaly začít s opravou dříve.

„Základní škola Malostranská se v budově Josefská potýká dlouhodobě s vlhkostí šaten, což řešíme ve spolupráci s naším investičním oddělením. Na ZŠ nám. Curieových zase budou vyměněny toalety. To samé čeká ZŠ Brána jazyků – v její budově na Uhelném trhu kromě toho dojde k radosti učitelů a dětí k výměně všech počítačů v učebnách,“ řekla Eva Špačková, místostarostka Prahy 1 pro školství.

Školky většinu oprav stihly při uzavření kvůli covidu. Kromě malování vyměnili v mnoha mateřinkách tapety, natřeli a obnovili průlezky a herní prvky. Mateřská škola Národní a její budova v Řásnovce 5 dokoupí nové myčky. Mateřská škola Revoluční zase rekonstruuje školnický byt pro novou posilu školky.
Autor: TZ, red

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

Včera v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

24. června 2022 ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

V Praze platí do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

24. června 2022 ve 12:57

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných...

V Participativním rozpočtu Prahy 15 lze podpořit až tři návrhy

24. června 2022 v 11:47

Revitalizace hřiště, knihobudka, stůl na ping-pong, venkovní sezení. V Praze 15 se hlasuje o participativním rozpočtu.

Hanspaulský festival

24. června 2022 v 11:16

Hudba, občerstvení a koutek pro děti 26. června na louce pod Hanspaulským zámečkem.

PIKI příběhy v parku Portheimka

23. června 2022 ve 13:35

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku...

Praha 4 zavlažuje trávníky

22. června 2022 ve 20:03

Radnice Prahy 4 pořídila v loňském roce závlahy travních porostů do pěti svých revitalizovaných parků. Jedná se o parky na Zeleném pruhu, zahrada Jeremenkova, parku Halasova, na Roztylské náměstí a do parku před ZŠ Jižní na Spořilově.

Festival sportu pro Dvojku nabídne řadu sportovních disciplín

22. června 2022 v 17:33

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 23. června od 10 do 17 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

V Praze 13 testovali paměť

22. června 2022 v 15:30

Praha 13 díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností opět pořádala měření paměti obyvatel třináctky starší 40 let. Měření se díky velkému zájmu uskutečnilo ve dvou dnech přímo v budově radnice.

Praha 11: Zahradní slavnost

22. června 2022 v 07:54

Zahradní slavnost v ZŠ Ke Kateřinkám se koná v úterý 28. června od 17 hodin.

Další články
Nahoru