Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než 100 let starých budovách, takže je každoročně práce hodně.

Školy většinou letos využívají prázdniny k malování tříd, vestibulů, jídelen a chodeb či šaten, dále k výměně podlahových krytin a k renovaci parket.

V ZŠ Vodičkova a v ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského přibude nová učebna fyziky a bude se provádět zatemnění několika tříd. V „Truhle“ navíc vchodové dveře čeká zásadní repase a oprava a odborníci rovněž udělají základní úpravu fasády a omytí i nátěr do výše 1. patra. Budově prvního stupně v Klimentské se fasádě také bude věnovat odborník. Fasáda je totiž postižena vlhkostí a musí být před opravou odborně ošetřena. Tyto zásahy se mohou provádět až nyní po skončení výkopových prací v této ulici, které znemožňovaly začít s opravou dříve.

„Základní škola Malostranská se v budově Josefská potýká dlouhodobě s vlhkostí šaten, což řešíme ve spolupráci s naším investičním oddělením. Na ZŠ nám. Curieových zase budou vyměněny toalety. To samé čeká ZŠ Brána jazyků – v její budově na Uhelném trhu kromě toho dojde k radosti učitelů a dětí k výměně všech počítačů v učebnách,“ řekla Eva Špačková, místostarostka Prahy 1 pro školství.

Školky většinu oprav stihly při uzavření kvůli covidu. Kromě malování vyměnili v mnoha mateřinkách tapety, natřeli a obnovili průlezky a herní prvky. Mateřská škola Národní a její budova v Řásnovce 5 dokoupí nové myčky. Mateřská škola Revoluční zase rekonstruuje školnický byt pro novou posilu školky.
Autor: TZ, red

Ve třicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto městských částech

Včera v 08:19

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nová pítka a mlhoviště v parcích Prahy 6

Včera v 06:27

V Praze 6 nechala radnice instalovat nová pítka a mlhoviště v parcích u dětských hřišť. Jedno najdete na Lotyšském a druhé na Puškinově náměstí v Bubenči.

V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Praha 8: Dobrovolný úklid Ďáblického háje

13. září 2021 v 16:46

Praha 8 zve dobrovolníky. V sobotu 18. září se bude uklízet Ďáblický háj.

Na Hanspaulce vznikla první školní ulice

13. září 2021 ve 12:13

Od dnešního rána do 8. října v časech mezi 7:30 a 8. hodinou je omezen vjezd všem motorovým vozidlům do ulice Na Čihadle v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce.

Zájemci si mohou rezervovat svatební obřad na data plná dvojek

12. září 2021 v 10:34

2. 2., 20. 2. a 22. 2. 2022 jsou data, která nepochybně skrývají jistou symboliku a kouzlo. A uzavřít sňatek v takto zajímavých dnech, je pro mnohé nastávající manžele vždy lákavá možnost. Pokud tedy právě vy plánujete se svými partnery svatební obřad, čeká na vás jedinečná příležitost oficiálně...

Prosecký podzim 2021

11. září 2021 ve 13:05

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Newyorský hasič Manahan přijede do Prahy

10. září 2021 v 06:10

Hasičský záchranný sbor hl.m. Prahy si připomíná 20. výročí teroristických útoků na budovy Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Při této příležitosti zavítá do České republiky newyorský hasič James Manahan, který se účastnil záchranných prací přímo...

Další články
Nahoru