Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než 100 let starých budovách, takže je každoročně práce hodně.

Školy většinou letos využívají prázdniny k malování tříd, vestibulů, jídelen a chodeb či šaten, dále k výměně podlahových krytin a k renovaci parket.

V ZŠ Vodičkova a v ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského přibude nová učebna fyziky a bude se provádět zatemnění několika tříd. V „Truhle“ navíc vchodové dveře čeká zásadní repase a oprava a odborníci rovněž udělají základní úpravu fasády a omytí i nátěr do výše 1. patra. Budově prvního stupně v Klimentské se fasádě také bude věnovat odborník. Fasáda je totiž postižena vlhkostí a musí být před opravou odborně ošetřena. Tyto zásahy se mohou provádět až nyní po skončení výkopových prací v této ulici, které znemožňovaly začít s opravou dříve.

„Základní škola Malostranská se v budově Josefská potýká dlouhodobě s vlhkostí šaten, což řešíme ve spolupráci s naším investičním oddělením. Na ZŠ nám. Curieových zase budou vyměněny toalety. To samé čeká ZŠ Brána jazyků – v její budově na Uhelném trhu kromě toho dojde k radosti učitelů a dětí k výměně všech počítačů v učebnách,“ řekla Eva Špačková, místostarostka Prahy 1 pro školství.

Školky většinu oprav stihly při uzavření kvůli covidu. Kromě malování vyměnili v mnoha mateřinkách tapety, natřeli a obnovili průlezky a herní prvky. Mateřská škola Národní a její budova v Řásnovce 5 dokoupí nové myčky. Mateřská škola Revoluční zase rekonstruuje školnický byt pro novou posilu školky.
Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

Včera v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

Včera v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Další články
Nahoru