Dnes Úterý - jasno 2°C
Zítra Středa - oblacno 1°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než 100 let starých budovách, takže je každoročně práce hodně.

Školy většinou letos využívají prázdniny k malování tříd, vestibulů, jídelen a chodeb či šaten, dále k výměně podlahových krytin a k renovaci parket.

V ZŠ Vodičkova a v ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského přibude nová učebna fyziky a bude se provádět zatemnění několika tříd. V „Truhle“ navíc vchodové dveře čeká zásadní repase a oprava a odborníci rovněž udělají základní úpravu fasády a omytí i nátěr do výše 1. patra. Budově prvního stupně v Klimentské se fasádě také bude věnovat odborník. Fasáda je totiž postižena vlhkostí a musí být před opravou odborně ošetřena. Tyto zásahy se mohou provádět až nyní po skončení výkopových prací v této ulici, které znemožňovaly začít s opravou dříve.

„Základní škola Malostranská se v budově Josefská potýká dlouhodobě s vlhkostí šaten, což řešíme ve spolupráci s naším investičním oddělením. Na ZŠ nám. Curieových zase budou vyměněny toalety. To samé čeká ZŠ Brána jazyků – v její budově na Uhelném trhu kromě toho dojde k radosti učitelů a dětí k výměně všech počítačů v učebnách,“ řekla Eva Špačková, místostarostka Prahy 1 pro školství.

Školky většinu oprav stihly při uzavření kvůli covidu. Kromě malování vyměnili v mnoha mateřinkách tapety, natřeli a obnovili průlezky a herní prvky. Mateřská škola Národní a její budova v Řásnovce 5 dokoupí nové myčky. Mateřská škola Revoluční zase rekonstruuje školnický byt pro novou posilu školky.
Autor: TZ, red

Soutěž Popiš památku na české Wikipedii

Dnes v 07:33

Jubilejní pátý ročník oblíbené editační soutěže byl zahájen 15. ledna. Až do konce února mohou dobrovolní editoři bojovat o hodnotné ceny. Stačí k tomu jediné – obohatit českou Wikipedii novými články o kulturním dědictví. Je určena jak starým harcovníkům, tak i novým editorům Wikipedie bez...

Dotace v Praze 4: Lhůta pro podání žádostí končí v úterý

16. ledna 2022 v 17:37

Odbor kultury, sportu a dotační politiky Úřadu MČ Praha 4 na facebookovém profilu městské části zveřejnil upozornění pro žadatele v rámci dotačních programů čtvrté městské části.  

Praha 2 si připomíná oběť Jana Palacha

16. ledna 2022 ve 13:00

Dnes si připomínáme oběť studenta Jana Palacha, který svým činem apeloval na ostatní, aby nikdy nepřestali usilovat o demokracii.

Zahradní úpravy ve Vojanových sadech a na Kampě

15. ledna 2022 v 19:43

V příštích týdnech budou probíhat úpravy některých keřových skupin ve Vojanových sadech a v parku Kampa.

Studenti navrhují podobu nové Vltavské filharmonie

14. ledna 2022 v 08:38

Účastníci 14. ročníku studentské architektonické soutěže společnosti Central Group o inspirativní návrh podoby nové národní koncertní budovy mohou své návrhy posílat ještě do konce ledna. Soutěž na téma „Návrh národní koncertní budovy – Vltavská filharmonie“ a podtitulem „Jakou podobu by mohla mít...

Zimní prohlídka mokřadů

13. ledna 2022 ve 13:28

Světový den mokřadů v Toulcově dvoře ve středu 2. února. Podíváte se do rozsáhlého mokřadu a také k tůňkám u prameniště v horním sadu.

Fashion očista. Swap s premiérou dokumentu Fast Fashion

13. ledna 2022 v 11:49

Tento víkend, 15. a 16. ledna, se ve vršovickém kulturním centru Vzlet bude konat velká lednová fashion očista i s premiérou filmu o fast fashion. Přijďte se svými nevhodnými dárky a přebytky ze skříní. Lednový swap bude hlavně o oblečení, ale je možné přinést...

Betlém v Praze 6 pomohl potřebným

13. ledna 2022 v 09:15

Živý betlém v Praze 6 v Písecké bráně byl oslavou adventu a šikovnosti dětí. Peníze, které lidé hned napoprvé věnovali jako dobrovolné vstupné při předvánočním představení, rozdělila radnice potřebným.

Další články
Nahoru