dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - zatazeno
14°C
V Máslovicích se nejen stloukalo, ale i jedlo
První zdolal bochník chleba a kostku másla Maxijedlík Jaroslav Němec Bystré u Poličky / vlevo/. Foto: Pavel Novotný

V Máslovicích se nejen stloukalo, ale i jedlo

V sobotu 8. dubna se šlapalo do Máslovic a soutěžilo v pojídání chleba s máslem. Pro jedlíky byl připraven celý bochník chleba a k tomu čtvrt kila másla.

První místo vybojoval Maxijedlík Jaroslav Němec Bystré u Poličky, druhé místo obsadil Vladimír Hendrych z Odolené Vody a na třetím místě se umístil Ivan Topinka z Prahy.

Vítěz snědl bochník a máslo za 9 minut a 24 sekund. „Soutěžilo se mi dobře, už týden před soutěží jsem se na to těšil, že si dám máslo v Máslovicích a k tomu chleba,“ uvedl Jaroslav Němec, který přiznal, že máslo je každodenní součástí jeho jídelníčku.

V den soutěže si dal lehkou snídani a po příjezdu do Máslovic halušky. Chvíli po skončení soutěže si pochutnal na klobáse.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru