Dnes Pátek - zatazeno -1°C
Zítra Sobota - oblacno -4°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Malešicích asi vznikne denní centrum pro bezdomovce
Ilustrační kresba: archiv Bezpřístřešníci

V Malešicích asi vznikne denní centrum pro bezdomovce

Pražský magistrát plánuje zřídit na Malešickém náměstí nové denní centrum pro pomoc lidem bez domova. Radní včera schválili svěření budovy městské organizaci Centrum sociálních služeb Praha (CSSP), která zajistí její rekonstrukci a provoz centra. Jak novinářům po jednání rady řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě), jedná se o první krok k decentralizaci služeb pro bezdomovce, které jsou nyní koncentrovány v centru metropole.

V denních centrech pomáhají sociální pracovníci lidem bez domova, mohou se tam například umýt a najíst. Rekonstrukce domu v Malešicích by podle radní měla vyjít na 22 milionů korun a bude zahrnovat opravu střechy, výměnu oken, zateplení, nové podlahy a změnu vnitřních dispozic domu. Součástí nového zařízení má být i noclehárna.

Radní dodala, že magistrát ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje (IPR) pracuje na vytipování dalších míst, kde by mohla vzniknout podobná menší centra. Je to podle ní součástí strategického plánu, který zastupitelé schválili na konci roku 2016.

Město však zatím v decentralizaci služeb pro lidi nijak nepokročilo a plánované centrum v Malešicích je prvním krokem, dodala Johnová.

Radní včera také schválili, že budova na Vinohradech, která byla dosud ve správě Střední školy elektrotechniky a strojírenství, přejde pod Dětský domov Charlotty Masarykové. Dosud škola objekt pronajímala soukromému nájemci.

„Škola ho nepotřebovala, zatímco my ho budeme potřebovat v péči o ohrožené děti. Plánujeme tam udělat odlehčovací služby pro děti s autismem," řekla radní.


Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru