dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
V Malešicích asi vznikne denní centrum pro bezdomovce
Ilustrační kresba: archiv Bezpřístřešníci

V Malešicích asi vznikne denní centrum pro bezdomovce

Pražský magistrát plánuje zřídit na Malešickém náměstí nové denní centrum pro pomoc lidem bez domova. Radní včera schválili svěření budovy městské organizaci Centrum sociálních služeb Praha (CSSP), která zajistí její rekonstrukci a provoz centra. Jak novinářům po jednání rady řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě), jedná se o první krok k decentralizaci služeb pro bezdomovce, které jsou nyní koncentrovány v centru metropole.

V denních centrech pomáhají sociální pracovníci lidem bez domova, mohou se tam například umýt a najíst. Rekonstrukce domu v Malešicích by podle radní měla vyjít na 22 milionů korun a bude zahrnovat opravu střechy, výměnu oken, zateplení, nové podlahy a změnu vnitřních dispozic domu. Součástí nového zařízení má být i noclehárna.

Radní dodala, že magistrát ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje (IPR) pracuje na vytipování dalších míst, kde by mohla vzniknout podobná menší centra. Je to podle ní součástí strategického plánu, který zastupitelé schválili na konci roku 2016.

Město však zatím v decentralizaci služeb pro lidi nijak nepokročilo a plánované centrum v Malešicích je prvním krokem, dodala Johnová.

Radní včera také schválili, že budova na Vinohradech, která byla dosud ve správě Střední školy elektrotechniky a strojírenství, přejde pod Dětský domov Charlotty Masarykové. Dosud škola objekt pronajímala soukromému nájemci.

„Škola ho nepotřebovala, zatímco my ho budeme potřebovat v péči o ohrožené děti. Plánujeme tam udělat odlehčovací služby pro děti s autismem," řekla radní.


Sbírka na obnovu požárem zničeného kostela

Dnes ve 13:40

Ve středu odpoledne zničil požár kostel svatého Michaela v zahradě Kinských, známý také jako chrám sv. archanděla Michaela. Chrám je majetkem hlavního města Prahy, ale několik desítek let ho má ve správě a v užívání pravoslavná církev. Pražští radní odsouhlasili vznik veřejné sbírky na obnovu...

Praha 13: Kdy na úřad

Dnes ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

Včera ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

28. října 2020 v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

28. října 2020 v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Další články
Nahoru