Dnes Pondělí - obcasny-dest 3°C
Zítra Úterý - zatazeno 2°C
Pondělí 12. 4. 2021
Svátek má Julius
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Malešicích asi vznikne denní centrum pro bezdomovce
Ilustrační kresba: archiv Bezpřístřešníci

V Malešicích asi vznikne denní centrum pro bezdomovce

Pražský magistrát plánuje zřídit na Malešickém náměstí nové denní centrum pro pomoc lidem bez domova. Radní včera schválili svěření budovy městské organizaci Centrum sociálních služeb Praha (CSSP), která zajistí její rekonstrukci a provoz centra. Jak novinářům po jednání rady řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě), jedná se o první krok k decentralizaci služeb pro bezdomovce, které jsou nyní koncentrovány v centru metropole.

V denních centrech pomáhají sociální pracovníci lidem bez domova, mohou se tam například umýt a najíst. Rekonstrukce domu v Malešicích by podle radní měla vyjít na 22 milionů korun a bude zahrnovat opravu střechy, výměnu oken, zateplení, nové podlahy a změnu vnitřních dispozic domu. Součástí nového zařízení má být i noclehárna.

Radní dodala, že magistrát ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje (IPR) pracuje na vytipování dalších míst, kde by mohla vzniknout podobná menší centra. Je to podle ní součástí strategického plánu, který zastupitelé schválili na konci roku 2016.

Město však zatím v decentralizaci služeb pro lidi nijak nepokročilo a plánované centrum v Malešicích je prvním krokem, dodala Johnová.

Radní včera také schválili, že budova na Vinohradech, která byla dosud ve správě Střední školy elektrotechniky a strojírenství, přejde pod Dětský domov Charlotty Masarykové. Dosud škola objekt pronajímala soukromému nájemci.

„Škola ho nepotřebovala, zatímco my ho budeme potřebovat v péči o ohrožené děti. Plánujeme tam udělat odlehčovací služby pro děti s autismem," řekla radní.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

Dnes v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

Dnes v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

Dnes v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

Včera v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

10. dubna 2021 v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Další články
Nahoru