dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
V malebné čtvrti, ve které našel klid i Janoušek, chtějí developeři další patra. Radnice je proti
Podolí pohledem z vyšehradských hradeb. Foto: Jan Puci

V malebné čtvrti, ve které našel klid i Janoušek, chtějí developeři další patra. Radnice je proti

Radnice Prahy 4 u několika developerských projektů nesouhlasí s vyšším počtem pater, než kolik stavebníci původně plánovali. Jde o stavby na Pankráci, v Podolí nebo Michli. O vyšší počet pater proti původním projektům žádají stavitelé v rámci projednávání změn územního plánu, který schvaluje magistrát. 

Tomu své odmítavé stanovisko nyní zašle Praha 4 s tím, že důvodem je obava z nárůstu automobilové dopravy a zhoršení životního prostředí. Celkově zastupitelstvo městské části Praha 4 na svém posledním zasedání v loňském roce odmítlo zvýšení počtu pater u šesti projektů.

Mimo jiné jde o výstavbu obytného komplexu Happy Way District II v ulici Sinkulova, kde developer požaduje pro novou výstavbu navýšení kódu z „C“ na „H“. Nyní povolenou výšku staveb činžovních vil se třemi nadzemními podlažími a čtvrtým ustupujícím podlažím žádá změnit na možnost realizace zástavby městského typu s devíti nadzemními podlažími (deváté podlaží je ustupující).

„Happy Way District II v Podolí je naprosto nepřijatelný projekt. Jedná se o klidnou vilovou čtvrť, proto naše městská část nedala souhlas k těmto úpravám, které by zvýšily navrženou stavbu o pět pater,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ).

V Podolí si v minulosti postavili vedle sebe prakticky identické vily lobbista Roman Janoušek, toho času ve vězení za sražení ženy, a nyní již bývalý ředitel Českého aeroholdinku i pražského letiště Miroslav Dvořák.

Městská část nesouhlasí s růstem objektů ani v případě obytného souboru Rezidence Park Kavčí Hory v blízkosti Parku na Pankráci. „V současné době jednáme s developerem a věřím, že se dohodneme na dodržení výšky budov doporučené UNESCO,“ uvedla radní pro územní rozvoj a výstavbu Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/SZ).

Nesouhlasné stanovisko městské části k růstu výšky objektů developerských projektů se týká rovněž připravovaného záměru administrativní budovy při křižovatce ulic U Plynárny a Bohdalečská v Michli, bytové zástavby v ulici Šífařská v Hodkovičkách, bytového domu Sulická – Na příčce na Lhotce a obytného souboru v lokalitě U Společenské zahrady v Krči.


Další články
Nahoru