Dnes Úterý - prehanky-snih 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V Lysolajích hořel rozestavěný dům, několik lidí bylo evakuováno
Zásah hasičů při požáru v Lysolajích. foto: HZS Praha

V Lysolajích hořel rozestavěný dům, několik lidí bylo evakuováno

Profesionální a dobrovolní hasiči zasahovali v noci na dnešek u požáru bytu a části střechy rozestavěného rodinného domu v ulici Kovárenská v Lysolajích. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Požár vypuknul krátce před půlnocí. Když přijely na místo zásahu první jednotky, požár byl již v plném rozsahu, hořely místnosti v horním patře domu a část střechy.

Tři osoby byly evakuovány, jedna zachráněna policistou před příjezdem jednotek.

„Hasiči nasadili dopravní vedení a tři vodní proudy, zasahovali v dýchací technice. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu,“ informoval Kavka.

Požár se podařilo lokalizovat během několika minut, následovalo dlouhé dohašování a rozebírání konstrukcí.

„Rozsah škod a příčina požáru jsou předmětem dalšího šetření hasičských a policejních vyšetřovatelů,“ dodal mluvčí hasičů.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru