Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Lysolajích hořel rozestavěný dům, několik lidí bylo evakuováno
Zásah hasičů při požáru v Lysolajích. foto: HZS Praha

V Lysolajích hořel rozestavěný dům, několik lidí bylo evakuováno

Profesionální a dobrovolní hasiči zasahovali v noci na dnešek u požáru bytu a části střechy rozestavěného rodinného domu v ulici Kovárenská v Lysolajích. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Požár vypuknul krátce před půlnocí. Když přijely na místo zásahu první jednotky, požár byl již v plném rozsahu, hořely místnosti v horním patře domu a část střechy.

Tři osoby byly evakuovány, jedna zachráněna policistou před příjezdem jednotek.

„Hasiči nasadili dopravní vedení a tři vodní proudy, zasahovali v dýchací technice. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu,“ informoval Kavka.

Požár se podařilo lokalizovat během několika minut, následovalo dlouhé dohašování a rozebírání konstrukcí.

„Rozsah škod a příčina požáru jsou předmětem dalšího šetření hasičských a policejních vyšetřovatelů,“ dodal mluvčí hasičů.


Autor: puc

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru