Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Lysolajích hořel rozestavěný dům, několik lidí bylo evakuováno
Zásah hasičů při požáru v Lysolajích. foto: HZS Praha

V Lysolajích hořel rozestavěný dům, několik lidí bylo evakuováno

Profesionální a dobrovolní hasiči zasahovali v noci na dnešek u požáru bytu a části střechy rozestavěného rodinného domu v ulici Kovárenská v Lysolajích. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Požár vypuknul krátce před půlnocí. Když přijely na místo zásahu první jednotky, požár byl již v plném rozsahu, hořely místnosti v horním patře domu a část střechy.

Tři osoby byly evakuovány, jedna zachráněna policistou před příjezdem jednotek.

„Hasiči nasadili dopravní vedení a tři vodní proudy, zasahovali v dýchací technice. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu,“ informoval Kavka.

Požár se podařilo lokalizovat během několika minut, následovalo dlouhé dohašování a rozebírání konstrukcí.

„Rozsah škod a příčina požáru jsou předmětem dalšího šetření hasičských a policejních vyšetřovatelů,“ dodal mluvčí hasičů.


Autor: puc

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru