dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
V lihu naložená holá hlava zmlátila strážného a pak kuřáka
Zadržený agresivní útočník. Foto: Policie ČR

V lihu naložená holá hlava zmlátila strážného a pak kuřáka

V pondělí kolem půl desáté večer vyjížděli pražští policisté do Papírenské ulice, kde mladík rozbil skleněnou výplň vstupních dveří. Areál byl po jejich příjezdu uzamčený, hlídka proto přelezla plot a doběhla do budovy. Tam ovšem nenalezla jen poškozené vstupní dveře, ale i šedesátiletého strážného objektu s viditelnými pohmožděninami v obličeji.

Pracovník ostrahy špatně komunikoval, pouze ji sdělil, že ho brutálně napadl agresivní holohlavý muž, bil ho pěstmi do hlavy, kopal jako smyslů zbavený a z místa pak ujel na kole. Vrátný muže popsal a hlídka okamžitě vyrazila propátrat okolí. Záchranka mezitím převezla zraněného do nemocnice.

Mával rukama sevřenýma v pěst

Policisté během chvíle podezřelého útočníka zahlédli. Byl svlečený do poloviny těla, na trupu a zádech měl viditelné šrámy a pohmožděniny. Jakmile ale spatřil hlídku, zaujmul bojový postoj a začal kolem sebe kopat a mávat rukama sevřenýma v pěst.

Policisté muže tedy vyzvali, aby zanechal svého jednání, jinak užijí donucovacích prostředků. Muž na to ovšem odvětil: „Kašlu na vás, košťata!“ Jeho agresivita gradovala, hlídka proto užila slzák. Ten ale kupodivu na muže nepůsobil, policisté si museli teleskopickým obuškem a „pákou“.

„Výtržník putoval s pouty na rukou na služebnu. Orientační dechovou zkouškou mu policisté naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu," uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

poskozene-vstupni-dvere-administrativni-budovy-nahled

Poškozené vstupní dveře administrativní budovy

Ti navíc zjistili, že agresivní muž chvíli po tomto brutálním útoku fyzicky napadl ještě mladíka v Papírenské ulici, který si šel zakouřit před dům. Útočník se měl prohnat kolem něj na kole, seskočit z něj a bezdůvodně napadat pěstmi i tohoto mladíka. Soused ale agresora okřikl, napadený tak utekl domů a útočník ujel pryč.

Osmkrát soudně trestaný násilník

Z dostupných evidencí kriminalisté pak zjistili, že zadržený je zkušeným recidivistou , už byl osmkrát soudně trestaný za násilnou trestnou činnost. Podle rejstříku trestů má na svědomí ublížení na zdraví, výtržnictví a útok na veřejného činitele.

Vyšetřovatel agresivního jednatřicetiletého útočníka obvinil ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, výtržnictví a poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

„Kriminalisté však k případu přibrali i znalce z odvětví psychiatrie, který posoudí jeho duševní stav a na základě posudku pak budou detektivové dále postupovat ve vyšetřování," dodala policejní mluvčí.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru