Dnes Pondělí - oblacno 2°C
Zítra Úterý - snih 1°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v PrazeDětská Praha

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Zahrát si ji může každý, ale určena je hlavně pro děti.

„Přemýšleli jsme, jakým způsobem je vytáhnout od televizí a počítačů a dnes už je ten mobil pochopitelně nedílnou součástí života, takže ty lidi přilákat na to, že si mohou s tím mobilem během té procházky hrát, to je ideální záležitost," řekl Michal Švarc, radní Prahy 8.

Začít hrát je snadné
„V ideálním případě si doma vytisknout hrací plán nebo si ho u nás vyzvednout na Bílém domě či na Libeňském zámečku, s tím hracím plánem přijít k tomu Libeňskému zámku, kde hra začíná, najít tento kód č. 1 a po načtení pokračovat zodpovídáním dotazu, ale především získáváním indicií pro křížovku a hledáním indicií pro pokračování hry," dodal Michal Švarc.

Hra vás zavede celkem na 11 stanovišť a na každém vyplníte jedno slovo doplňovačky, aby vám na konci vyšla tajenka. Když jí správně vyplníte, získáte odměnu.

Pokud budete chtít soutěžit o hlavní cenu, musíte vymyslet básničku na téma Vánoce a Libeň, kde použijete co nejvíce slov z tajenky.

Více informací o celé hře se dozvíte zde.

Čtěte také:
Praha 15: U ZŠ Veronské náměstí se bruslí

18. ledna 2021 v 17:40

Aktuální vládní nařízení umožňuje v prostoru areálu kluziště pohyb maximálně 2 osob v roušce.

Kluzáky na sníh pro děti z Prahy 6

18. ledna 2021 ve 14:15

Radnice Prahy 6 se rozhodla pomoci rodičům, kteří pro své děti shánějí kluzáky na sníh. Ty se kvůli zavřeným obchodům hůře shánějí.

U koníka, U housenky nebo U včelky. Praha 15 pojmenovala hřiště

13. ledna 2021 v 07:44

Odbor životního prostředí radnice Prahy 15 kromě jiného spravuje také dětská hřiště. V prosinci 2020 zrealizoval jejich nové označení a pojmenování.

Praha 8 bude v březnu vítat občánky

1. ledna 2021 v 09:28

Slavnostní vítání občánků Prahy 8, dětí narozených v roce 2019–2020, plánuje radnice na pondělí 22. a úterý 23. března 2021 v obřadní síň Libeňského zámku.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Další články
Nahoru