dnes
Úterý - zatazeno
23°C
zítra
Středa - obcasny-dest
22°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
Dětská PrahaPražský život

V Libeňském zámečku se vítalo. S rodiči přišlo 170 dětí

V Libeňském zámečku se v pondělí 15. 6. a úterý 16. 6. sešly rodiny s dětmi na tradičním vítání občánků. Nové přírůstky do městské části Praha 8 přivítal Tomáš Tatranský, místostarosta Prahy 8. Jeho přání do života i drobné dárky si odnesli rodiče 170 dětí, z toho pěti dvojčátek. V celkovém počtu převládly holčičky, kterých bylo 95. Kluků tedy o dvacet méně.

I přes stále trvající omezení a možné obavy se do obřadní síně Libeňského zámku dostavili nejen rodiče s dětmi, ale také blízcí příbuzní. Společně tak prošli krátkým slavnostním ceremoniálem, ze kterého si navíc odnesly květinu a drobné dary.

„Není to nic složitého, ten, kdo vítá, má krátký projev a následně rozdáváme malé dárečky. Je to takový certifikát a letos ještě rozdáváme dárkový poukaz na plavání s miminky. A každý ještě dostane malý stříbrný přívěšek," vysvětlil místostarosta Tatranský.

Tohoto ceremoniálu se zúčastnily i rodiny, pro které bylo vítání původně připraveno na březen, avšak bylo zrušeno. Ti, kteří přijít nestihli, budou mít další možnost v říjnu.

„Standardně, pokud například není koronavirus, se dělá vítání občánků třikrát ročně, to znamená v březnu, červnu a říjnu. Každý rok uvítáme přibližně 450 občánků," doplnil Tatranský. Nejenom, že tímto obřadem osmá městská část vítá nově narozené děti, ale rodiče se účastí na oplátku symbolicky zavazují k tomu, že budou své děti vychovávat tak, aby byly obci prospěšné.

„Občanství je o tom, že si vážím toho, v jakém žiji prostředí, že si všímám toho, jak to prostředí třeba i zlepšit, a že zkrátka mám zájem pečovat o svoji obec," dodal Tatranský.

Ani této události se však nevyhnula zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření. Místostarosta Tatranský musel rodičům gratulovat s rouškou a rodiče se do pamětní knihy podepisovali vždy novou, vydezinfikovanou propiskou.


U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

V Praze 13 je klub pro rodiče samoživitele

9. července 2020 v 07:31

Začátkem června nově vznikl ve třinácté městské části „Virtuální klub rodina“. Klub je vytvořen pro rodiče samoživitele.

Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

Praha 4 bude od září vítat občánky

5. července 2020 v 09:51

Obřady Vítání občánků budou ve čtvrté městské části obnoveny od září. Rodičům dětí ze zrušených Vítání byly zaslány náhradní termíny mailem. Ti mají přednostní právo na výběr termínu. Poté budou informováni další rodiče.

Další články
Nahoru