Dnes Pondělí - snih 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dětská PrahaPražský život

V Libeňském zámečku se vítalo. S rodiči přišlo 170 dětí

V Libeňském zámečku se v pondělí 15. 6. a úterý 16. 6. sešly rodiny s dětmi na tradičním vítání občánků. Nové přírůstky do městské části Praha 8 přivítal Tomáš Tatranský, místostarosta Prahy 8. Jeho přání do života i drobné dárky si odnesli rodiče 170 dětí, z toho pěti dvojčátek. V celkovém počtu převládly holčičky, kterých bylo 95. Kluků tedy o dvacet méně.

I přes stále trvající omezení a možné obavy se do obřadní síně Libeňského zámku dostavili nejen rodiče s dětmi, ale také blízcí příbuzní. Společně tak prošli krátkým slavnostním ceremoniálem, ze kterého si navíc odnesly květinu a drobné dary.

„Není to nic složitého, ten, kdo vítá, má krátký projev a následně rozdáváme malé dárečky. Je to takový certifikát a letos ještě rozdáváme dárkový poukaz na plavání s miminky. A každý ještě dostane malý stříbrný přívěšek," vysvětlil místostarosta Tatranský.

Tohoto ceremoniálu se zúčastnily i rodiny, pro které bylo vítání původně připraveno na březen, avšak bylo zrušeno. Ti, kteří přijít nestihli, budou mít další možnost v říjnu.

„Standardně, pokud například není koronavirus, se dělá vítání občánků třikrát ročně, to znamená v březnu, červnu a říjnu. Každý rok uvítáme přibližně 450 občánků," doplnil Tatranský. Nejenom, že tímto obřadem osmá městská část vítá nově narozené děti, ale rodiče se účastí na oplátku symbolicky zavazují k tomu, že budou své děti vychovávat tak, aby byly obci prospěšné.

„Občanství je o tom, že si vážím toho, v jakém žiji prostředí, že si všímám toho, jak to prostředí třeba i zlepšit, a že zkrátka mám zájem pečovat o svoji obec," dodal Tatranský.

Ani této události se však nevyhnula zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření. Místostarosta Tatranský musel rodičům gratulovat s rouškou a rodiče se do pamětní knihy podepisovali vždy novou, vydezinfikovanou propiskou.


Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

U koníka, U housenky nebo U včelky. Praha 15 pojmenovala hřiště

13. ledna 2021 v 07:44

Odbor životního prostředí radnice Prahy 15 kromě jiného spravuje také dětská hřiště. V prosinci 2020 zrealizoval jejich nové označení a pojmenování.

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Další články
Nahoru