dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
V Letohrádku Kinských si můžete vyzkoušet řemesla a tradice spojené s Velikonocemi
Letohrádek Kinských. Foto: Prasopestilence / Wikimedia Commons

V Letohrádku Kinských si můžete vyzkoušet řemesla a tradice spojené s Velikonocemi

V Národopisném muzeu, které sídlí v Letohrádku Kinských v Praze 5, se dnes koná další akce z oblíbeného cyklu Aspoň na víkend. Tentokrát se malí i velcí návštěvníci připraví na Velikonoční pondělí. Inspirovat se mohou také při prohlídce etnografické expozice.

Příchozí uvidí a také si sami vyzkouší mnoho tradičních řemesel, neodmyslitelně spojených s lidovými oslavami Velikonoc. Pro děti i dospělé je připravena výroba pomlázek, zdobení kraslic a perníčků a tvorba figurek ze šustí pod dohledem zkušených mistrů.

Děti jistě potěší tradiční výtvarná dílna, kde si budou moci vyrobit ozdobné zápichy do květináčů v podobě kuřátek a domů si z ní navíc odnesou vlastní zasazenou porci jara! Jak se Velikonoce slavily dříve, poznají zvídaví návštěvníci také při návštěvě etnografické expozice.

Program:
13.00 – 17.00: zdobení velikonočních kraslic, zdobení perníčků, výroba pomlázek, výroba panenek a figurek ze šustí, výtvarná velikonoční dílna. Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.


Velikonoční trhy v centru Prahy rozezvučí dechový festival

7. dubna 2017 v 10:30

Velikonoční trhy v srdci české metropole roztančí v sobotu 8. dubna dechová hudba. Na dvě stovky hudebníků v doprovodu mažoretek projdou v průvodu centrem Prahy a společně si zahrají na pódiu Staroměstského náměstí. Zazní nejznámější písně předních českých i zahraničních skladatelů, jako jsou...

Na náměstí Republiky začaly jarní trhy

15. března 2017 ve 12:50

Na náměstí Republiky v centru Prahy začaly jarní trhy. Potrvají zde do 31. března, kdy je vystřídají velikonoční trhy. Návštěvníky čeká třicítka nově vytvořených prodejních stánků.

Velikonoční jarmark v Troji nabídne i tyčinky, na kterých si pochutnával prezident Masaryk

18. března 2016 v 07:21

V trojské botanické zahradě se po oba víkendové dny koná od 9 do 18 hodin jarmark. „Oslavte příchod jara a naučte se plést velikonoční pomlázky. Probouzející se přírodou se ponese například vůně čerstvě mleté kávy, grilovaného masa či koření. Nezapomeňte si prohlédnout i výstavu orchidejí, která...

Magistrát bude hostit velikonoční jarmark. Své výrobky představí školy i chráněné dílny

9. března 2016 v 07:23

Velikonoční jarmark s prezentacemi výrobků chráněných dílen, terapeutických skupin i ukázkami prací studentů pražských odborných škol se uskuteční ve středu 16. března od 9 do 17 hodin ve vestibulu Škodova paláce.

Jak vyznat originálně lásku či jiné sympatie? Napište vzkaz na vajíčko v srdci Prahy

3. dubna 2015 v 09:52

Návštěvníci Velikonočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze mohou napsat jakýkoliv vzkaz na barevné vajíčko a ozdobit jím některou z bříz. Na stromech v centru Prahy jich visí už stovky. Také v průběhu nadcházejících velikonočních svátků je všem zájemcům budou rozdávat dva maskoti v podobě...

Další články
Nahoru