Dnes Středa - zatazeno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V letním parnu na plovárnu Džbán? Letos ne
U Džbánu se před pár lety objevilo přes sto nových lehátek. Letos na nich nebude mít kdo ležet, areál se pro veřejnost neotevře. Zdroj foto: Koupaliště Džbán / Molepo

V letním parnu na plovárnu Džbán? Letos ne

Společnost Molepo, která vlastní pozemky kolem vodní nádrže Džbán v Praze 6, v letní sezoně neotevře tamní koupaliště. ČTK to dnes sdělil mediální zástupce firmy Jakub Splavec. Uzavření areálu společnost oznámila v lednu, což vyvolalo kritiku místních obyvatel a spory s Prahou 6 a městem. Firma na části pozemků chtěla stavět byty, ale město odmítlo potřebnou změnu územního plánu. Magistrát podle Splavce nepředložil slíbený návrh směny nebo odkupu pozemků.

Plán výstavby podél Evropské ulice zatím padnul, ale firma může podnět na změnu územního plánu podat znovu. Zástupci vedení města na únorovém jednání zastupitelů řekli, že budou se zástupci společnosti jednat o možnosti odkupu pozemků zpět do majetku města nebo jejich směny za jiné parcely.

To se však podle Splavce nestalo. „Nic se nestalo i přes to, že na únorovém jednání zastupitelstva jasně zaznělo, že město připraví návrh na odkup nebo směnu pozemků. My jsme ustoupili ve všech našich požadavcích a byli ochotni, stejně jako posledních skoro deset let, vést konstruktivní dialog," uvedl.

Dodal, že firma uspořádala on-line dotazník, který vyplnilo přes 700 lidí a 90 procent z nich sdělilo, že si areál zaslouží rekonstrukci. „Přes 68 procent se také shodne na tom, že by měla být součástí komplexního řešení celé oblasti," sdělil dále Splavec.

Právě nutností rekonstrukce firma začátkem roku odůvodnila uzavření koupaliště v letošní sezoně. Podle tehdejšího vyjádření není schopna financovat opravy bez plánované stavby bytových domů.

 


Autor: ČTK

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Dnes v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Včera v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Včera ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Včera v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Včera v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Včera v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Včera v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

22. dubna 2024 v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

22. dubna 2024 v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

22. dubna 2024 v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

We love bubliny v Praze 6

22. dubna 2024 v 06:20

Festival šumivých vín u Písecké brány na Praze 6 se koná od 3. do 5. května.

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Další články
Nahoru