Dnes Úterý - oblacno 14°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 21. 3. 2023
Svátek má Radek
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V letním parnu na plovárnu Džbán? Letos ne
U Džbánu se před pár lety objevilo přes sto nových lehátek. Letos na nich nebude mít kdo ležet, areál se pro veřejnost neotevře. Zdroj foto: Koupaliště Džbán / Molepo

V letním parnu na plovárnu Džbán? Letos ne

Společnost Molepo, která vlastní pozemky kolem vodní nádrže Džbán v Praze 6, v letní sezoně neotevře tamní koupaliště. ČTK to dnes sdělil mediální zástupce firmy Jakub Splavec. Uzavření areálu společnost oznámila v lednu, což vyvolalo kritiku místních obyvatel a spory s Prahou 6 a městem. Firma na části pozemků chtěla stavět byty, ale město odmítlo potřebnou změnu územního plánu. Magistrát podle Splavce nepředložil slíbený návrh směny nebo odkupu pozemků.

Plán výstavby podél Evropské ulice zatím padnul, ale firma může podnět na změnu územního plánu podat znovu. Zástupci vedení města na únorovém jednání zastupitelů řekli, že budou se zástupci společnosti jednat o možnosti odkupu pozemků zpět do majetku města nebo jejich směny za jiné parcely.

To se však podle Splavce nestalo. „Nic se nestalo i přes to, že na únorovém jednání zastupitelstva jasně zaznělo, že město připraví návrh na odkup nebo směnu pozemků. My jsme ustoupili ve všech našich požadavcích a byli ochotni, stejně jako posledních skoro deset let, vést konstruktivní dialog," uvedl.

Dodal, že firma uspořádala on-line dotazník, který vyplnilo přes 700 lidí a 90 procent z nich sdělilo, že si areál zaslouží rekonstrukci. „Přes 68 procent se také shodne na tom, že by měla být součástí komplexního řešení celé oblasti," sdělil dále Splavec.

Právě nutností rekonstrukce firma začátkem roku odůvodnila uzavření koupaliště v letošní sezoně. Podle tehdejšího vyjádření není schopna financovat opravy bez plánované stavby bytových domů.

 


Autor: ČTK

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

Včera v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

Včera v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Příběhy našich sousedů z Prahy 2

Včera v 08:47

Prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici.

Praha 11 hledá letošní kandidáty na ocenění

Včera v 08:14

Praha 11 již tradičně oceňuje významné osobnosti Jižního Města udělením čestného občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Projevuje tak uznání občanům, skupinám, významným osobnostem a hostům za příkladný počin v oblasti vzdělávání, sportu, kultury nebo veřejného života. Do 30. dubna 2023 mohou...

Praha 11 zaštítí výstavu koček, rozhodli radní

19. března 2023 v 18:18

Praha 11 opět zaštítí edukativní výstavu Kočky Praha 2023. Ta proběhne první dubnový víkend v TOP Hotelu Praha. O rozhodnutí radních informovala místostarostka pro životní prostředí Ivana Hovorková (HPP11).

Radotínská radnice prodává pozemek v elektronické aukci

19. března 2023 ve 14:18

Elektronická aukce parcely v Radotíně o výměře 1101 metrů čtverečních se bude konat 18. dubna od 11:00. Minimální nabízená cena určená znaleckým posudkem je 10 460 000 korun včetně DPH. Vítězem aukce bude účastník, který učiní nejvyšší podání. Informovala o tom mluvčí Prahy 16 Jana...

Comic-Con Prague 2023: Přijede MacGyver i další ikony z Hvězdné brány či zástupci DC

19. března 2023 v 07:32

V pořadí čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky ikonické Hvězdné brány nebo světa DC. V polovině dubna budou moct v pražském Universu potkat například Richarda Dean Andersona, Corina Nemce, Matta Ryana, ale i hvězdu Fantastických zvířat Dana...

Farmářské trhy v Praze 11

18. března 2023 v 10:14

Praha 11 zve na farmářské trhy, které začínají v pondělí 3. dubna. Konat se budou každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin na tradičním místě, u Komunitního centra Matky Terezy až do středy 29. listopadu.

V Galerii Harfa se představí studentské firmy

17. března 2023 v 10:52

Celkem 48 nových prodejních stánků vyroste ve čtvrtek 30. března v prostorách Galerie Harfa. Své byznys nápady v nich představí studenti středních škol, kteří od září podnikají ve vzdělávacím programu JA Studentská firma. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 12. týden

17. března 2023 v 08:33

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru