Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V letním parnu na plovárnu Džbán? Letos ne
U Džbánu se před pár lety objevilo přes sto nových lehátek. Letos na nich nebude mít kdo ležet, areál se pro veřejnost neotevře. Zdroj foto: Koupaliště Džbán / Molepo

V letním parnu na plovárnu Džbán? Letos ne

Společnost Molepo, která vlastní pozemky kolem vodní nádrže Džbán v Praze 6, v letní sezoně neotevře tamní koupaliště. ČTK to dnes sdělil mediální zástupce firmy Jakub Splavec. Uzavření areálu společnost oznámila v lednu, což vyvolalo kritiku místních obyvatel a spory s Prahou 6 a městem. Firma na části pozemků chtěla stavět byty, ale město odmítlo potřebnou změnu územního plánu. Magistrát podle Splavce nepředložil slíbený návrh směny nebo odkupu pozemků.

Plán výstavby podél Evropské ulice zatím padnul, ale firma může podnět na změnu územního plánu podat znovu. Zástupci vedení města na únorovém jednání zastupitelů řekli, že budou se zástupci společnosti jednat o možnosti odkupu pozemků zpět do majetku města nebo jejich směny za jiné parcely.

To se však podle Splavce nestalo. „Nic se nestalo i přes to, že na únorovém jednání zastupitelstva jasně zaznělo, že město připraví návrh na odkup nebo směnu pozemků. My jsme ustoupili ve všech našich požadavcích a byli ochotni, stejně jako posledních skoro deset let, vést konstruktivní dialog," uvedl.

Dodal, že firma uspořádala on-line dotazník, který vyplnilo přes 700 lidí a 90 procent z nich sdělilo, že si areál zaslouží rekonstrukci. „Přes 68 procent se také shodne na tom, že by měla být součástí komplexního řešení celé oblasti," sdělil dále Splavec.

Právě nutností rekonstrukce firma začátkem roku odůvodnila uzavření koupaliště v letošní sezoně. Podle tehdejšího vyjádření není schopna financovat opravy bez plánované stavby bytových domů.

 


Autor: ČTK

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru