dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
V Letňanech shořely stánky s občerstvením, dva brigádníci byli zraněni
Ohnivý kohout stánky zcela zničil. Foto: Roman Půta / HZS Praha

V Letňanech shořely stánky s občerstvením, dva brigádníci byli zraněni

Na výstavišti v Praze – Letňanech včera hořely čtyři stánky s občerstvením. Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo.

Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu, dva stánky ale oheň zničil včetně okolního sezení a poničil plášť blízké haly, na její konstrukci to ale vliv nemělo.

Dva brigádníky ve stánku byli s popáleninami odvezení záchrankou do nemocnice. Ještě před příjezdem hasičů bylo evakuováno z blízké haly zhruba 200 lidí.

Hasiči při zásahu vynesli z jednoho stánku čtyři desetikilogramové lahve, které ochlazovali, aby zamezili dalším výbuchům. „Využili i výškovou techniku, kdy v plášti haly i mezi halami zkoumali pomocí termokamery, zda někde nejsou skrytá ohniska požáru a ochlazovali plášť budovy,“ popsala zásah mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Předběžná škoda způsobená požárem je odhadnutá na osm až deset milionů korun. Případ šetří Policie ČR.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru