dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
V Letňanech shořely stánky s občerstvením, dva brigádníci byli zraněni
Ohnivý kohout stánky zcela zničil. Foto: Roman Půta / HZS Praha

V Letňanech shořely stánky s občerstvením, dva brigádníci byli zraněni

Na výstavišti v Praze – Letňanech včera hořely čtyři stánky s občerstvením. Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo.

Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu, dva stánky ale oheň zničil včetně okolního sezení a poničil plášť blízké haly, na její konstrukci to ale vliv nemělo.

Dva brigádníky ve stánku byli s popáleninami odvezení záchrankou do nemocnice. Ještě před příjezdem hasičů bylo evakuováno z blízké haly zhruba 200 lidí.

Hasiči při zásahu vynesli z jednoho stánku čtyři desetikilogramové lahve, které ochlazovali, aby zamezili dalším výbuchům. „Využili i výškovou techniku, kdy v plášti haly i mezi halami zkoumali pomocí termokamery, zda někde nejsou skrytá ohniska požáru a ochlazovali plášť budovy,“ popsala zásah mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Předběžná škoda způsobená požárem je odhadnutá na osm až deset milionů korun. Případ šetří Policie ČR.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru