dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
V Letňanech se můžete zúčastnit zásahu těžkooděnců, celníků i jízdní policie
Těžkooděnci v akci. V neděli uvidí návštěvníci ukázku jejich zásahu. Ilustrační foto: Václav Zouzalík / Wikimedia Commons

V Letňanech se můžete zúčastnit zásahu těžkooděnců, celníků i jízdní policie

V Letňanech proběhne tuto neděli již sedmý den s policií, potažmo se složkami integrovaného záchranného systému. Akce se uskuteční na prostranství mezi tamním výstavním areálem a letištěm. Začne v deset hodin.

K vidění zde bude technika jednotlivých složek, tedy Policie ČR, Městské policie hlavního města Prahy, Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy, Hasičského záchranného sboru, Celní správy ČR a jiných subjektů.

„Návštěvníci si tuto techniku budou moci nejen prohlédnout, ale některé vystavené exponáty i vyzkoušet. Připravena je také celá řada dynamických ukázek všech zmiňovaných složek v podobě například zákroku zásahových jednotek pražské policie, nebo celníků, jízdní policie, nebo speciální pořádkové jednotky, takzvaných těžkooděnců,“ uvedl mluvčí pražské police Tomáš Hulan.

Je také plánován seskok policejních parašutistů a přistání policejního vrtulníku na přilehlé letiště. Program plný zajímavostí je plánován až do sedmnácti hodin.

Avšak zábava tím nekončí. Následovat bude koncert několika skupin, který je plánován do pozdních večerních hodin. Vystoupí No Name, Rybičky 48 a Peter Nagy s kapelou. Program moderuje Ruda z Ostravy. Na obě akce je pro návštěvníky vstup zdarma.

Do Letňan můžete přijet buď metrem, jehož stanice je nedaleko místa akce, nebo autem, na místě se dá bez problémů zaparkovat.


Další články
Nahoru