Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Letňanech ozdobili raritní vánoční strom, má dva kmeny
Zdobení vánočního stromu se dvěma kmeny. Foto(2x): Pavel Kyselák

V Letňanech ozdobili raritní vánoční strom, má dva kmeny

Městská část Praha 18 má ve své lokalitě hnedle dva oficiální vánoční stromy. Již nazdobený symbol Vánoc stojí přímo před radnicí a váže se k němu jedna zvláštnost. Vyšlechtěný smrk s nádechem do stříbrna totiž není žádná „navážka“, ale už mnoho let zde tento „chlapák“ trvale roste. Slavnostní rozsvícení tohoto vánočního stromu je naplánováno na neděli 28. listopadu.

Druhý oficiální vánoční strom stojí na místě takzvaného nového vstupu do Letňan, náměstíčka v sousedství Tupolevovy ulice. Ve skutečnosti jde však o smrk „dvoják“. Z jeho hlavního kmene totiž do nebe vyrostly dvojčata – dva stonky.  Jde o místní zdroj z ulice Běloveská. 

„Došla nám žádost o jeho pokácení, protože rostl v těsné blízkosti plotu a garáže jednoho z místních obyvatel a kořeny stromu už úplně trhaly okolí včetně té garáže. Po kontrole uvedeného stavu odbor životního prostředí vydal povolení k jeho pokácení. Vše se sice řešilo během léta, nicméně jsme si řekli, že s kácením počkáme do Vánoc a alespoň ten strom v předvánoční době vhodně využijeme,“ uvedl Marek Havel z odboru hospodářské správy a investic letňanské radnice.

vanocni-strom-dvojak „Jediné co nás od toho odrazovalo, byl právě ten dvojkmen. Ale pořád se nám zdálo lepší použít tento dvoják, než kvůli vánočnímu stromu kácet někde jinde jiný strom. Od špičky jsme odřízli potřebnou délku, protože strom byl původně mnohem vyšší. Oba dva kmeny jsme stáhli k sobě kurty, aby nehrozilo jejich rozlomení. Vše se nakonec podařilo a vzrostlý smrk, který původně překážel, nyní zdobí vstup do Letňan a navíc je ještě určitou raritou,“ dodal Marek Havel.

Rozsvícení vánočního stromu v Letňanech 

Kde: Před radnicí MČ Praha 18,

Bechyňská 639, Praha – Letňany

Kdy: 28. listopadu 2021


Autor: Pavel Kyselák

Mikuláši, andělé a čerti budou uklízet Centrální park

Dnes v 08:44

Odpadky, plechovky, plastové lahve nebo sáčky. To vše posbírají během a za běhu. Akce je vhodná pro běžící čerty, chodící Mikuláše i anděly s kočárkem.

Keramické Vánoce na Výstavišti

Včera v 16:06

Tradiční 17. Keramické Vánoce na Výstavišti na ploše před Průmyslovým palácem se konají během víkendu 4. – 5. prosince.

Praha 13: Projděte Čertovskou stezkou, Mikuláš rozdá dárky

Včera v 08:07

Čertovskou stezkou můžete projít v sobotu 4. prosince od 15 do 17 hodin.

Václavské Vánoce letos opět podporují zdravotně znevýhodněné

30. listopadu 2021 ve 22:15

Bohatý kulturní a charitativní program má už tradičně i letošní, v pořadí už dvanáctý ročník Václavských Vánoc. Ty jsou každoročně, tedy i letos, pořádány jako kulturní akce, na kterou se v současné době, po vyhlášení aktuálních vládních opatření, vztahují stejné podmínky jako na ostatní kulturní...

Praha 5: Mikuláš na ledě

30. listopadu 2021 v 10:41

V neděli 5. prosince dopoledne se můžete těšit na Mikuláše, který dorazí v doprovodu čerta a anděla. O program se postarají i mladé krasobruslařky a hokejisti z Nikolajky.

Praha 9: V Hrdlořezích se rozsvítí vánoční strom

30. listopadu 2021 v 07:58

Ve čtvrtek 2. prosince v 17 hodin se v Hrdlořezích u zvoničky rozsvítí vánoční stromeček.

Mikulášská u Kiliána

30. listopadu 2021 v 07:20

V sobotu 4. prosince přijde ke Kiliánovi Mikuláš. Praha 9 zve od 14 hodin na pohádku, vánoční dílny i písničky.

Na Pražském hradě lze u vánočního stromu podpořit děti z ohrožených rodin

29. listopadu 2021 v 18:24

První adventní neděle patří na náměstí U Svatého Jiří na Pražském hradě tradičně SOS dětským vesničkám, které tu za podpory první dámy rozsvěcejí vánoční strom a zahajují sbírku ve prospěch ohrožených dětí už více než dvacet let. Pandemie covidu v loňském roce sbírku zcela znemožnila. Letos už je...

Další články
Nahoru