Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Letňanech ozdobili raritní vánoční strom, má dva kmeny
Zdobení vánočního stromu se dvěma kmeny. Foto(2x): Pavel Kyselák

V Letňanech ozdobili raritní vánoční strom, má dva kmeny

Městská část Praha 18 má ve své lokalitě hnedle dva oficiální vánoční stromy. Již nazdobený symbol Vánoc stojí přímo před radnicí a váže se k němu jedna zvláštnost. Vyšlechtěný smrk s nádechem do stříbrna totiž není žádná „navážka“, ale už mnoho let zde tento „chlapák“ trvale roste. Slavnostní rozsvícení tohoto vánočního stromu je naplánováno na neděli 28. listopadu.

Druhý oficiální vánoční strom stojí na místě takzvaného nového vstupu do Letňan, náměstíčka v sousedství Tupolevovy ulice. Ve skutečnosti jde však o smrk „dvoják“. Z jeho hlavního kmene totiž do nebe vyrostly dvojčata – dva stonky.  Jde o místní zdroj z ulice Běloveská. 

„Došla nám žádost o jeho pokácení, protože rostl v těsné blízkosti plotu a garáže jednoho z místních obyvatel a kořeny stromu už úplně trhaly okolí včetně té garáže. Po kontrole uvedeného stavu odbor životního prostředí vydal povolení k jeho pokácení. Vše se sice řešilo během léta, nicméně jsme si řekli, že s kácením počkáme do Vánoc a alespoň ten strom v předvánoční době vhodně využijeme,“ uvedl Marek Havel z odboru hospodářské správy a investic letňanské radnice.

vanocni-strom-dvojak „Jediné co nás od toho odrazovalo, byl právě ten dvojkmen. Ale pořád se nám zdálo lepší použít tento dvoják, než kvůli vánočnímu stromu kácet někde jinde jiný strom. Od špičky jsme odřízli potřebnou délku, protože strom byl původně mnohem vyšší. Oba dva kmeny jsme stáhli k sobě kurty, aby nehrozilo jejich rozlomení. Vše se nakonec podařilo a vzrostlý smrk, který původně překážel, nyní zdobí vstup do Letňan a navíc je ještě určitou raritou,“ dodal Marek Havel.

Rozsvícení vánočního stromu v Letňanech 

Kde: Před radnicí MČ Praha 18,

Bechyňská 639, Praha – Letňany

Kdy: 28. listopadu 2021


Autor: Pavel Kyselák

Vánočního setkání v klášteře se zúčastnily dvě stovky bezdomovců

26. prosince 2021 v 18:43

Lidem bez domova v Praze včera odpoledne lidé z křesťanské organizace Sant'Egidio rozdali dárky a vánoční pokrmy.

Praha 6: Česká mše vánoční

25. prosince 2021 v 07:59

Praha 6 zve na tradiční vánoční koncert v Kostele československé církve husitské dnes v 17 hodin.

Praha 9 rozdávala rybí polévku

24. prosince 2021 v 17:43

Po loňské pauze Praha 9 letos rozdávala tradiční rybí polévku. U stanice metra Vysočanská se ve středu rozdalo přes 1000 porcí. K dispozici byl i kuřecí vývar, nechyběl ani rybí čaj a sladký koláč.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Vánoční program Zoo Praha. Děti na Štědrý den mají vstup za korunu

23. prosince 2021 v 08:14

Po celé vánoční svátky a Nový rok se mohou návštěvníci Zoo Praha těšit na program tradičních i mimořádných komentovaných krmení a setkání. Na Štědrý den mohou návštěvníci obdarovat zvířata donesením vhodného krmiva a děti mají vstup pouze za korunu.

Další články
Nahoru