Dnes Čtvrtek - mlha -4°C
Zítra Pátek - oblacno -7°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Letňanech najdete nový murál
Ledňáčci zkrášlují okolní. Foto: ptas.cz

V Letňanech najdete nový murál

Výměníková stanice v Tupolevově ulici v Letňanech se díky velkému graffiti se proměnila v mokřad plný vodního ptactva. Zkrášlení se dočkala díky velkoformátové malbě s cílem upozornit na projekt Vraťme vodu přírodě Nadačního fondu Veolia.

Jedná se o další spolupráci skupiny Veolia a vybraného umělce, který zvelebí vytipovaný objekt v duchu ekologické transformace. Vznikají tak unikátní díla, která zaujmou myšlenkou i precizním provedením. Patří mezi ně například ChemiSova dívka s přesýpacími hodinami symbolizujícími koloběh energie (komín plynové kotelny Dědina v ulici Navigátorů, Praha 6) nebo znázornění cirkulární ekonomiky (výměníková stanice v ulici Kolovečská, Praha 13) od téhož autora.

„Mokřad plný života zdálky přitahuje zraky kolemjdoucích nebo cestujících v projíždějících autobusech. Přesně to bylo naším záměrem,“ sděluje jeden ze dvou autorů graffiti na stanici Tupolevova Martin Čech, který sdružuje skupinu umělců, jež se takzvanému mural art věnují.

Záchranu mokřadů můžete podpořit nákupem dárku na nadačním e-shopu. Do sbírky přispějete minimálně 20 % z ceny každého výrobku. Stejnou částku pošle do sbírky i skupina Veolia a nashromážděné finanční prostředky daruje Českému svazu ochránců přírody.


Autor: Hla

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

Dnes v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Dnes v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Další články
Nahoru