Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Letňanech najdete nový murál
Ledňáčci zkrášlují okolní. Foto: ptas.cz

V Letňanech najdete nový murál

Výměníková stanice v Tupolevově ulici v Letňanech se díky velkému graffiti se proměnila v mokřad plný vodního ptactva. Zkrášlení se dočkala díky velkoformátové malbě s cílem upozornit na projekt Vraťme vodu přírodě Nadačního fondu Veolia.

Jedná se o další spolupráci skupiny Veolia a vybraného umělce, který zvelebí vytipovaný objekt v duchu ekologické transformace. Vznikají tak unikátní díla, která zaujmou myšlenkou i precizním provedením. Patří mezi ně například ChemiSova dívka s přesýpacími hodinami symbolizujícími koloběh energie (komín plynové kotelny Dědina v ulici Navigátorů, Praha 6) nebo znázornění cirkulární ekonomiky (výměníková stanice v ulici Kolovečská, Praha 13) od téhož autora.

„Mokřad plný života zdálky přitahuje zraky kolemjdoucích nebo cestujících v projíždějících autobusech. Přesně to bylo naším záměrem,“ sděluje jeden ze dvou autorů graffiti na stanici Tupolevova Martin Čech, který sdružuje skupinu umělců, jež se takzvanému mural art věnují.

Záchranu mokřadů můžete podpořit nákupem dárku na nadačním e-shopu. Do sbírky přispějete minimálně 20 % z ceny každého výrobku. Stejnou částku pošle do sbírky i skupina Veolia a nashromážděné finanční prostředky daruje Českému svazu ochránců přírody.


Autor: Hla

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru