dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
V létě uchvátil Ostravu, nyní se Danger chystá do Prahy. V Roxy ho doprovodí Aid Kid i Tom Holič
Danger byl jednou z elektronických hvězd letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava. Foto: Matyas Theuer

V létě uchvátil Ostravu, nyní se Danger chystá do Prahy. V Roxy ho doprovodí Aid Kid i Tom Holič

Francouzského hudebníka a producenta Dangera doprovodí 5. prosince v Roxy přední osobnosti české elektronické scény: mladý talentovaný producent Aid Kid, nu disco, deep house, electronica DJ Felix!, tříčlenný projekt Golden Cat, který míchá živé hraní s taneční elektronikou, a live projekt z Brna Kabinet Toma Holiče.      

Danger je nejen předním francouzským hudebním producentem, ale i vystudovaným výtvarníkem a grafickým designérem. Vizuální stránka koncertů tvoří vedle hudby důležitou součást jeho uměleckého vyjádření.

Ve své charakteristické svítící masce vytváří omamné taneční plochy z electra, house i zvuku ovlivněného videoherní a filmovou estetikou osmdesátých let. Do Prahy přijíždí po úspěšném vystoupení na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava.  

Felix! je český DJ a producent nu disco, deep house, house, electronica i techno. Na hudební scéně působí již od roku 2001. Jeho vlastní produkce se pohybuje od pomalých slow-mo rytmů, přes house až po klubové techno. V roce 2009 byl nominován do kategorie DJ roku v anketě Dance Music Awards 2008.

Golden Cat je hudební projekt z Prahy, který vznikl na začátku roku 2014. Tříčlenný projekt míchá živé hraní s taneční elektronikou, a kombinuje žánry jako electronic, minimal, deep house a techno. Koncerty jsou doplněny o vizuální efekty. V listopadu vydali Golden Cat EP s názvem Tac Nedlog, začátkem roku 2016 pak chystají nové album.

Kabinet Toma Holiče je dvojčlenný live projekt z Brna založený na improvizované elektronické hudbě. Jejich koncerty jsou velmi energické.

Aid Kid se šířeji do povědomí posluchačů dostal v roce 2014, kdy vystoupil se SOHN, SOPHIE MSMSMSM, Arms & Sleepers či Wax Tailorem. Jeho aranžérsky bohaté „pozitivní techno” odkazuje k původním hudebním kořenům Aid Kida – post-rock & shoegaze. Aid Kid v současné době patří mezi nejtalentovanější a nejskloňovanější jména mezi mladými českými producenty.

Vstupenky jsou k dostání v sítích Goout.cz a Eventim a v eshopu Colours of Ostrava (http://eshop.colours.cz). Cena je 440 korun do 4. prosince, za 490 korun na místě. Začátek večera je od 22 hodin. Více informací na www.colours.cz a www.roxy.cz.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru