Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V létě kradli na polích makovice, na podzim z nich vyráběli heroin
Součást domácí varny drog, ve které byl vyráběn heroin. Zdroj foto: Policie ČR

V létě kradli na polích makovice, na podzim z nich vyráběli heroin

Kriminalisté zadrželi dva muže a jednu ženu, kteří z nakradených makovic vyráběli heroin, který nejen sami užívali, ale i ho prodávali dalším narkomanům. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Trojice podezřelých v průběhu léta vyhledávala místa pro rekreaci u vody, dalším kritériem výběru byla těsná blízkost makového pole. V průběhu jejich návštěv se v denních hodinách chovali jako všichni ostatní a užívali si koupání, grilování a popíjení alkoholu.

„Na každém z těchto míst však jako jediní přespávali přes noc a to pouze z jediného důvodu. Během nočních hodin totiž vždy přilehlé makové pole sklidili a nasbírali si tak velkou zásobu makovic na zimu,“ popsal Hrdina.

S příchodem podzimu nastal čas sušení a poté mohli okamžitě začít s výrobou opiátu. Ten vařili hned na dvou místech zároveň, a to jak v Praze 6, tak i v nedaleké obci ve Středočeském kraji.

Kriminalisté mají zadokumentovanou výrobu a následný prodej heroinu přibližně od poloviny září do devátého ledna, kdy v rámci realizace všechny tři podezřelé zadrželi. „Podezřelí v tomto období navařili nezjištěné množství drogy, kterou nejen sami užívali, ale také ji prodávali dalším uživatelům,“ sdělil mluvčí.

Při domovních prohlídkách detektivové objevili dvě plně vybavené varny drog a v chatové oblasti v obci Dobrovíz zajistili přes dvě stě kilogramů sušených makovic. 

Zadržení muži (47, 48) a žena (43) jsou podezřelí ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Po provedení znaleckých posudků nemůžeme vyloučit, že bude právní kvalifikace rozšířena do druhého odstavce, kde můžou po odsouzení strávit až deset let za mřížemi,“ dodal Hrdina.


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru