Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V létě kradli na polích makovice, na podzim z nich vyráběli heroin
Součást domácí varny drog, ve které byl vyráběn heroin. Zdroj foto: Policie ČR

V létě kradli na polích makovice, na podzim z nich vyráběli heroin

Kriminalisté zadrželi dva muže a jednu ženu, kteří z nakradených makovic vyráběli heroin, který nejen sami užívali, ale i ho prodávali dalším narkomanům. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Trojice podezřelých v průběhu léta vyhledávala místa pro rekreaci u vody, dalším kritériem výběru byla těsná blízkost makového pole. V průběhu jejich návštěv se v denních hodinách chovali jako všichni ostatní a užívali si koupání, grilování a popíjení alkoholu.

„Na každém z těchto míst však jako jediní přespávali přes noc a to pouze z jediného důvodu. Během nočních hodin totiž vždy přilehlé makové pole sklidili a nasbírali si tak velkou zásobu makovic na zimu,“ popsal Hrdina.

S příchodem podzimu nastal čas sušení a poté mohli okamžitě začít s výrobou opiátu. Ten vařili hned na dvou místech zároveň, a to jak v Praze 6, tak i v nedaleké obci ve Středočeském kraji.

Kriminalisté mají zadokumentovanou výrobu a následný prodej heroinu přibližně od poloviny září do devátého ledna, kdy v rámci realizace všechny tři podezřelé zadrželi. „Podezřelí v tomto období navařili nezjištěné množství drogy, kterou nejen sami užívali, ale také ji prodávali dalším uživatelům,“ sdělil mluvčí.

Při domovních prohlídkách detektivové objevili dvě plně vybavené varny drog a v chatové oblasti v obci Dobrovíz zajistili přes dvě stě kilogramů sušených makovic. 

Zadržení muži (47, 48) a žena (43) jsou podezřelí ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Po provedení znaleckých posudků nemůžeme vyloučit, že bude právní kvalifikace rozšířena do druhého odstavce, kde můžou po odsouzení strávit až deset let za mřížemi,“ dodal Hrdina.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru