Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V lednu zatím pražští strážníci řešili čtyři desítky otevřených restaurací
Pražští strážníci s rouškami. Foto: archiv MP

V lednu zatím pražští strážníci řešili čtyři desítky otevřených restaurací

Během ledna hlídky městské policie řešily zatím 40 případů porušení mimořádných opatření v souvislosti s provozem restaurací, barů a provozoven. 

Vládním usnesením je provoz podniků omezený pouze na okénkový prodej a je povolený jen do dvaceti hodin.

„V deseti případech strážníci uložili pokuty ve výši 14 600 korun a 26 případů oznámili správním orgánům," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Jednu otevřenou provozovnu restaurace řešili strážníci v Praze 6 v neděli večer. Na nepovolený provoz byli upozorněni prostřednictvím tísňové linky.

Když hlídka dorazila krátce po sedmé hodině večer do Bubenečské ulice, již z venku bylo slyšet, že se uvnitř provozovny nachází větší množství lidí. Při příchodu strážníků bylo v baru 7 hostů a provozní.

Ta se snažila zachránit celou situaci výmluvou, že hosté jsou jen sázkaři, a protože jim byla venku zima a tikety se špatně vyplňovaly, pozvala je dál. Některým k tipování natočila pivo. Přítomní neměli zakryté dýchací cesty. Všechna porušení mimořádných opatření byla oznámena správním orgánům.

Od loňského září řešily hlídky 766 těchto porušení v oblasti gastro provozů. Celkem městská policie od zavedení protiepidemických opatření řešila tisícovky přestupků.

Kontroluje se mimo jiné také dodržování zákazu vycházení a řeší se nedovolené shlukování. Prioritou pražských strážníků nadále podle mluvčí Seifertové zůstává dohled na dodržování povinnosti mít zakryté dýchací cesty v MHD.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru