Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V lednu zatím pražští strážníci řešili čtyři desítky otevřených restaurací
Pražští strážníci s rouškami. Foto: archiv MP

V lednu zatím pražští strážníci řešili čtyři desítky otevřených restaurací

Během ledna hlídky městské policie řešily zatím 40 případů porušení mimořádných opatření v souvislosti s provozem restaurací, barů a provozoven. 

Vládním usnesením je provoz podniků omezený pouze na okénkový prodej a je povolený jen do dvaceti hodin.

„V deseti případech strážníci uložili pokuty ve výši 14 600 korun a 26 případů oznámili správním orgánům," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Jednu otevřenou provozovnu restaurace řešili strážníci v Praze 6 v neděli večer. Na nepovolený provoz byli upozorněni prostřednictvím tísňové linky.

Když hlídka dorazila krátce po sedmé hodině večer do Bubenečské ulice, již z venku bylo slyšet, že se uvnitř provozovny nachází větší množství lidí. Při příchodu strážníků bylo v baru 7 hostů a provozní.

Ta se snažila zachránit celou situaci výmluvou, že hosté jsou jen sázkaři, a protože jim byla venku zima a tikety se špatně vyplňovaly, pozvala je dál. Některým k tipování natočila pivo. Přítomní neměli zakryté dýchací cesty. Všechna porušení mimořádných opatření byla oznámena správním orgánům.

Od loňského září řešily hlídky 766 těchto porušení v oblasti gastro provozů. Celkem městská policie od zavedení protiepidemických opatření řešila tisícovky přestupků.

Kontroluje se mimo jiné také dodržování zákazu vycházení a řeší se nedovolené shlukování. Prioritou pražských strážníků nadále podle mluvčí Seifertové zůstává dohled na dodržování povinnosti mít zakryté dýchací cesty v MHD.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Další články
Nahoru