Dnes Sobota - polojasno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V lednu zatím pražští strážníci řešili čtyři desítky otevřených restaurací
Pražští strážníci s rouškami. Foto: archiv MP

V lednu zatím pražští strážníci řešili čtyři desítky otevřených restaurací

Během ledna hlídky městské policie řešily zatím 40 případů porušení mimořádných opatření v souvislosti s provozem restaurací, barů a provozoven. 

Vládním usnesením je provoz podniků omezený pouze na okénkový prodej a je povolený jen do dvaceti hodin.

„V deseti případech strážníci uložili pokuty ve výši 14 600 korun a 26 případů oznámili správním orgánům," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Jednu otevřenou provozovnu restaurace řešili strážníci v Praze 6 v neděli večer. Na nepovolený provoz byli upozorněni prostřednictvím tísňové linky.

Když hlídka dorazila krátce po sedmé hodině večer do Bubenečské ulice, již z venku bylo slyšet, že se uvnitř provozovny nachází větší množství lidí. Při příchodu strážníků bylo v baru 7 hostů a provozní.

Ta se snažila zachránit celou situaci výmluvou, že hosté jsou jen sázkaři, a protože jim byla venku zima a tikety se špatně vyplňovaly, pozvala je dál. Některým k tipování natočila pivo. Přítomní neměli zakryté dýchací cesty. Všechna porušení mimořádných opatření byla oznámena správním orgánům.

Od loňského září řešily hlídky 766 těchto porušení v oblasti gastro provozů. Celkem městská policie od zavedení protiepidemických opatření řešila tisícovky přestupků.

Kontroluje se mimo jiné také dodržování zákazu vycházení a řeší se nedovolené shlukování. Prioritou pražských strážníků nadále podle mluvčí Seifertové zůstává dohled na dodržování povinnosti mít zakryté dýchací cesty v MHD.


V metropoli přibylo o téměř o 300 více nakažených než před týdnem

Včera ve 12:30

V Praze ve čtvrtek přibylo 1653 potvrzených případů koronaviru, téměř o 300 více než před týdnem. Je to zároveň druhý nejvyšší denní přírůstek od prvního lednového týdne. S nákazou covid-19 dosud v hlavním městě zemřelo 1784 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva...

V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

V Praze 9 pokračuje pilotní testování žáků na školách pomocí antigenních i PCR testů ze slin

25. února 2021 ve 21:20

Praha 9 ve spolupráci s GHC Genetics navazuje na první kolo pilotního testování a tento týden otestuje žáky prvních a druhých tříd v Základní škole Litvínovská, Základní škole Novoborská a žáky z Mateřské školy Veltruská a MŠ Novoborská. Antigenní i PCR testy jsou rodinám poskytnuty opět zdarma....

Po Libni a Ládví bude výdej respirátorů v Bohnicích

25. února 2021 ve 21:02

Zájem o respirátory trvá. Praha 8 chce pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit a zítra nabídne seniorům a lidem v hmotné nouzi možnost převzít 3 kusy respirátorů na osobu také na stanovišti v Bohnicích.

Praha 6 poskytne seniorům a lidem v nouzi jednorázové roušky

25. února 2021 v 19:27

Praha 6 svým občanům z řad seniorů a lidí v tíživé životní situaci nabízí jednorázové ochranné roušky. K vyzvednutí budou tyto roušky ve čtvrtek 4. března a následně v pátek 5. března na Poliklinice Pod Marjánkou. 

Praha 13 vybaví pracovníky ve školství respirátory

25. února 2021 ve 12:43

Městská část Praha 13 zajistila více než 17 000 respirátorů, které budou distribuovány do všech školských zařízení bez ohledu na to, kdo je jejich zřizovatelem. Jsou určeny nejen pedagogickým pracovníkům, ale všem zaměstnancům škol.

V Praze přibylo 1466 případů koronaviru, o 125 víc než před týdnem

25. února 2021 v 11:30

V hlavním městě ve středu laboratoře odhalily 1466 případů koronaviru. Proti úterý bylo pozitivních testů o 558 méně, v mezitýdenním srovnání je ale nárůst opět vyšší, a to o 125 případů. 

Další články
Nahoru