dnes
Sobota - oblacno
2°C
zítra
Neděle - skorojasno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
V Lahovicích hořela stodola, poškozeno bylo několik aut
Při požáru stodoly shořelo i několik parkujících aut. Foto: Roman Půta / HZS Praha

V Lahovicích hořela stodola, poškozeno bylo několik aut

Včera večer zasahovali pražští hasiči u požáru stodoly na ploše asi 30 krát 10 metrů v pražských Lahovicích, v ulici Strakonická.

„Při příjezdu na místo šlehaly plameny do výše asi 20 metrů. Sálavé teplo a plamenné hoření poškodilo několik osobních vozidel, která byla zaparkovaná uvnitř i v těsné blízkosti stodoly,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na místě podle něj zasahovalo šest profesionálních a čtyři dobrovolné jednotky, tedy asi 40 hasičů, kteří požár dostali pod kontrolu za 30 minut po příjezdu na místo. Následovalo rozebírání dřevěných částí stodoly a dohašování poškozených osobních automobilů.

Předmětem dalšího šetření bude určení rozsahu škod i příčina vzniku požáru. Vyšetřovatel hasičů ohledně toho už spolupracuje s Policií ČR.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru