dnes
Sobota - oblacno
20°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
22°C
V Lahovicích hořela stodola, poškozeno bylo několik aut
Při požáru stodoly shořelo i několik parkujících aut. Foto: Roman Půta / HZS Praha

V Lahovicích hořela stodola, poškozeno bylo několik aut

Včera večer zasahovali pražští hasiči u požáru stodoly na ploše asi 30 krát 10 metrů v pražských Lahovicích, v ulici Strakonická.

„Při příjezdu na místo šlehaly plameny do výše asi 20 metrů. Sálavé teplo a plamenné hoření poškodilo několik osobních vozidel, která byla zaparkovaná uvnitř i v těsné blízkosti stodoly,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na místě podle něj zasahovalo šest profesionálních a čtyři dobrovolné jednotky, tedy asi 40 hasičů, kteří požár dostali pod kontrolu za 30 minut po příjezdu na místo. Následovalo rozebírání dřevěných částí stodoly a dohašování poškozených osobních automobilů.

Předmětem dalšího šetření bude určení rozsahu škod i příčina vzniku požáru. Vyšetřovatel hasičů ohledně toho už spolupracuje s Policií ČR.


Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

Dnes v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru